** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:



Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Історія

І.Вашків ::"Сокаль і Прибужжя"::

Сокаль і Сокальщина :: Історія :: І.Вашків Сокаль і Прибужжя

 

ІСТОРИЧНІ ПОСТАТІ, ДІЯЧІ КУЛЬТУРИ, МИСТЕЦТВА, ЛІТЕРАТУРИ

ВАСИЛЬ БОБИНСЬКИЙ

З Сокальщини розпочиналася життєва дорога відомого українського поета і публіциста Василя Бобинського, який народився 11 березня 1898 року в м. Кристинополі (тепер Червоноград), де його батько працював на залізниці дистанційним черговим.

Під час навчання у гімназії Василь Бобинський захоплюється літературною творчістю і починає писати вірші. Але проблиски його поетичного таланту стають помітними лишень у легіоні Українських Січових стрільців, у який він вступив 1916 року. Перебуваючи на військовій службі, Бобинський друкує свої твори в стрілецькому журналі «Шляхи» та газеті «Буковина». А в 1919-му в місті Стрию виходить перша збірка його віршів «У притворі храму», що була пройнята громадянськими мотивами. Та після упадку української держави ці мотиви зникають, а в перших літах польської окупації поет самоізолюється від суспільства, громадськості і визвольних ідей. Хоч у 1922 році в першому числі журналу «Митуса» він усе-таки подає свій голос у обороні Павла Тичини, відзначаючи тісний зв'язок його творчості з життям нації.

Згодом появляється маленька збірка інтимної лірики В. Бобинського «Ніч кохання» (1923), а відтак — «Тайна танцю» (1924).

Василь Бобинський був редактором львівських періодичних видань «Нова культура», «Світло», «Вікна». У застінках польської в'язниці Баторія написав свій найкращий твір — поему «Смерть Франка» (1926), яку завершив у 1932 році.

Непоправною помилкою Василя Бобинського було те, що він повірив більшовицькій пропаганді і в 1930 р. виїхав зі Львова до Харкова, який був тоді столицею УРСР. Хоч там він видав книжку поезій «Слова в стіні» (1931) і впорядкував збірник «Обернімо штики на катів» (1932), які були спрямовані проти окупації Західної України і безчинств польської дефензиви, проте найпідступніший ворог Бобинського був поруч з ним, у тому ж Харкові. Це поет невдовзі зрозумів. Але виходу з ситуації, в яку потрапив, не було. 1934-й рис приніс йому чекістські допити і смерть.

 

 
назад      далі
 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
10:46, 28 березня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567