Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua                             /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Обговорити на форумі

Сокаль і Сокальщина :: Храм серця:: травень 2005р.

повернутися  на головну Храму серця
повернутися до травневого номеру
Рубрика "дослiдження"

Щасливі люди мають краще здоров'я

 

Люди, які почувають себе щасливими у щоденному житті, більш здорові в порівнянні з тими, у кого радісні моменти бувають рідко, говориться в новому дослідженні. Це означає, що в більш щасливих людей більш здорове серце і серцево-судинна система, і вони піддаються меншому ризику виникнення таких захворювань, як діабет.

Попередні дослідження показували, що депресія спричиняє істотні проблеми зі здоров’ям. Однак деякі дослідження були присвячені впливу позитивного настрою на здоров’я. Тепер дослідники Медичного коледжу Лондонського університету простежили взаємозв’язок між щоденним відчуттям щастя і нормальним рівнем вмісту в організмі важливих речовин, таких, як гормон стресу кортизол.

«Це дослідження показало, що те, як почувають себе люди– щасливими чи не такими вже й щасливими у щоденному житті, впливає на маркери біологічних функцій, пов’язаних із захворюваннями, – говорить психолог Джейн Уордл, член дослідницької групи. – Можливо, сміх – це найкращі ліки».

«На сьогоднішній день це найкращі дані про те, як позитивний емоційний настрій позитивно впливає на ваше здоров’я, – відзначає Керол Шивлі з медичного центру при Університеті Уейк-Фореста в Північній Кароліні, США. – Звичайно, ми концентруємося на тих речах, які можна назвати або поганими, або неправильними, замість гарних і правильних».

Учасники експерименту – цивільні службовці

Учені обстежували 216 чоловіків і жінок середнього віку, які проживають у Лондоні, з числа учасників триваючого дослідження тисяча цивільних службовців. Воно називається Whitehall II і очолюється Майклом Мармотом.

Цих людей просили вказати, наскільки щасливими вони почувають себе в 33 моменти протягом робочого або вихідного днів. У вказані моменти автоматизована система обстежувала їх серце і кров’яний тиск.

У добровольців також проводився забір слини 8 разів на добу в робочі і вихідні дні, щоб виміряти рівень вмісту гормону стресу, кортизолу. Один раз учасників експерименту запросили в лабораторію і дали «помірковано стресове завдання», одночасно з цим заміряючи їх біологічну реакцію. У спробі обчислити «чистий» вплив щастя на стан здоров’я вчені враховували такі фактори, як соціоекономічне становище, вік і стать.

«Чим ви щасливіші, тим нижчий у вас рівень кортизолу протягом дня, – говорить Уордл. – А в більш щасливих чоловіків більш повільне серцебиття».

Кортизол – це гормон стресу, високі рівні якого пов’язані з такими захворюваннями, як діабет II і підвищений тиск. Більш повільне серцебиття говорить про гарний стан серцево-судинної системи.

Крім цього, люди, які говорили, що вони щасливі, усякий раз, коли їх про це запитували, мали більш низькі рівні кров’яного протеїну під назвою фібриноген після стресового завдання. Ця молекула робить кров «в’язкою» і відіграє визначальну роль у процесі згортання крові, однак висока концентрація фібриногену може сигналізувати про коронарну хворобу серця в майбутньому.

За словами Шивлі, учені дійшли висновку, що емоції дають людям можливість реагувати – так чи інакше – на навколишнє середовище. «Це чудовий приклад того, як щастя може координувати реакцію на навколишнє середовище. Щастя може бути таким же важливим, як і інші емоції, наприклад, злість чи депресія».

Уордл додає, що те, як функціонує мозок під час стану, який можна назвати відчуттям щастя, «змушує перешкоди і те, що викликає роздратування в щоденному житті, виглядати менш істотними, так що ви не реагуєте на них так бурхливо».


 

     

 

  Пиши українською
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
15:48, 29 березня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове. 8-066-37-90-464