** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну - www.sokal.lviv.ua /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: Культура :: Музичний олімп

У полоні чарівних звуків :: Музичний Олімп

Леся Грабова

 

Наша славетна землячка Леся Грабова, зачаровує своїм диво-голосом великі оперні сцени цілого світу. Вона народилась в 1973 році в селі Перв’ятичі на Сокальщині і була наймолодшою донькою у великій, дружній і співочій родині, що мала п‘ятеро дітей. З дитинства Леся поринула у чарівний і загадковий світ музики і пісні.

 • Вона навчалась в Сокальській музичній школі по класу скрипки у викладача Е.Іваницької, та викладачів: О.Пенюк, П.Крука, І.Далика.
 • Згодом вступила до Луцького педагогічного училища.
 • Далі - навчання у Львівській консерваторії по класу вокалу. У студентські роки вона багато виступає з концертами у Львові і за кордоном - у Швейцарії, Німеччині та Австрії.
 • По закінченню консерваторії стає солісткою Львівського театру опери та балету ім. І.Франка.
 • Молодій співачці доручають головні партії у відомих операх: «Запорожець за Дунаєм», «Ріголетто», «Паяци», «Травіата». Вона приймає участь у Міжнародних конкурсах солістів-вокалістів і здобуває нагороди.
 • 1992 р. - дипломант Міжнародного конкурсу ім. А.Сарі (Польща)
 • 1996 р. - лауреат 3 премії Міжнародного музичного фестивалю ім. С.Людкевича в м. Торонто (Канада).
 • В Торонто доля дарує їй зустріч з уславленою піаністкою, професором Дарією Гординською-Каранович, яка була колись вихованкою львівської школи і ученицею відомого львівського композитора і педагога Василя Барвінського. На одному з концертів вона підійшла до Лесі і запропонувала їй свою дружбу і покровительство. Так молода талановита, але ще не знана у широких колах співачка потрапляє у світ музичної еліти. Далі починається довготривала і щоденна праця над удосконаленням вокальної і артистичної майстерності, вивчення світового оперного репертуару та концертна діяльність.
 • Згодом вона оселяється у м. Нью-Йорку і співає на сцені оперного театру.
 • Тепер наша землячка з успіхом виступає на оперних сценах Лондона, Торонто, Нью-Йорку. Вона співає з виконавцями, які вже здобули світову славу це - Лучано Поваротті, Ентоні Копола, та з відомими у світі українськими співаками: Андрієм Добрянським, Степаном П’ятничком, Тарасом, Петриненком.
 • Американський професійний музичний журнал «Опера Ньюз» помістив схвальну рецензію на виставу «Травіата», де в ролі Травіати виступила Леся Грабова. А що до професійності співу, то її голос порівнюють з голосом знаменитої співачки Ліції Альбанезе.
 • Нині Леся Грабова виступає на багатьох оперних сценах, виконує світові шедеври української і зарубіжної вокальної класики. Ії ніжний, надзвичайної краси голос, що має в диапазоні три октави, полонить серця багатьох людей в Україні, та за її межами.

 


після концерту
м.Нью-Йорк, США

Великдень
м.Нью-Йорк, США

Леся Грабова і Андрій Добрянський


RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
12:27, 31 жовтня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464