** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокальщина. Книга пам’яті України. 1914 – 1990

 Книги | Автори

Сокальщина. Книга пам’яті України. 1914 – 1990
Нечай Богдан

 

ст. 12

*

Ярослава Кендзьора, Богдана Козярського, до обласної Ради – депутатів Ярослава Кушнерука, Андрія Бендзяка, Ярона Штикала, Олександра Балка, Віктора Мулявка. Головою Сокальської районної ради  від Демократичного блоку став Микола Пшевлоцький.

24 серпня 1991 року населення Сокальщини зустріло з великою радістю. У  всіх містах і селах відбувалися збори та мітинги з нагоди прийняття ВРУ Акту проголошення незалежності України. Своє прагнення жити в незалежній державі сокальчани підтвердили 1 грудня 1991 року,  коли  99,2 % виборців району на Всеукраїнському референдумі  підтримали Акт проголошення незалежності України.

І ще раз продемонстрували сокальчани свою високу патріотичну свідомість у листопаді – грудні 2004 року, коли на Майдані у Києві, на майданах міст і сіл Сокальщини відстояли свій демократичний вибір України. На Помаранчеву революцію Сокальський районний штаб, очолюваний Олегом Солодяком, Василем Козирою, Марією Христинич, зібрав 169 тис. гривень, 790 доларів переслали сокальські українці з Канади. Щоденно десятки добровольців зі Сокаля відправлялися на Майдан до Києва, більше сотні сокальчан працювали спостерігачами і членами виборчих комісій від штабу Віктора Ющенка на виборчих дільницях у Луганській області.

26 грудня 2004 року на переголосуванні другого туру президентських виборів 62,3 тис. (98,48%) виборців у Сокальському районі і 45, 6 тис. (89,7%) виборців у Червонограді проголосували за кандидата в Президенти Віктора Ющенка. Люди, проголо-сувавши за Віктора Ющенка, відстояли своє право на волевиявлення. Помаранчева революція змінила український народ, розпочалася нова епоха в історії розвитку української нації.

Багато лиха випало на долю жителів Сокальщини більш ніж за тисячолітню історію Прибузького краю. Це наше минуле, і воно залишиться з нами назавжди. Зараз, після проголошення незалежності України, в державі відбулися глибокі соціально-економічні зміни, які пробудили до громадської активності широкі верстви населення району. Але розвал економіки в країні, важкі проблеми в духовній сфері – все це реалії нашого життя сьогодні. Та віра у сили і мудрість українського народу вселяє надію на краще майбутнє для наших нащадків, яким розбудовувати незалежну Українську державу.

 Сидор Олексій Андрійович,
вчитель історії Забузької школи
 

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
10:13, 22 жовтня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464