** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: Мистецтво


* Мистецтво *

Сокаль і Сокальщина ::

Народне мистецтво Сокальщини

Далеко за межами України славиться народне мистецтво Сокальщини. Воно виникло в сиву давнину серед чарівної природи, краса якої наповнювала душу працьовитого народу мрією про щастя, дарувала творчу наснагу. Народна творчість Сокальщини відома оригінальним і дуже своєрідним мистецтвом, і заслуговує на те, аби стати широко відомим.

Прекрасні народні вироби нашого краю свідчать про художній смак і обдарованість населення. Це видно і в тканинах, і в одязі, у вишивці, у кераміці та писанці.

Протягом всієї історії Сокальщина, як і вся Західна Україна зазнала великих руйнувань, а її населення — важкого соціального і національного гніту. Однак, незважаючи на те, народ свято зберігав і розвивав свої культурні традиції, виявляючи в художній творчості надії і сподівання на краще майбутнє.

Зберігаючи тісний зв'язок з традиціями народної творчості минулого, народне мистецтво набуває нового змісту, нових якостей і рис сьогодення. Вічнозелене дерево народної творчості збагачується новими паростками в наш час. Художні твори майстрів Сокальщини органічно зв'язані з життям народу і мають багато рис, які відрізняють їх від інших зразків народного мистецтва. Вони відзначаються багатою творчою уявою, самобутньою технікою. Зразки мистецтва Сокальщини широко представлені в Національному музеї Львова і свідчать про високу художню майстерність народних умільців. Вони цікаві особливими композиціями своїх мотивів, колоритом. Виняткова стриманість, скромність і легкість виконання надають художнім виробам талановитих наших земляків особливої принади.

Творчість майстрів Сокальщини є окремою віткою в багатому і різновидному народному мистецтві західних земель України. Міцні традиції, оригінальність художнього вислову ставлять вироби народних умільців краю в ряд найцінніших культурних надбань українського народу.

Ми з Вами переступили поріг ХХІ століття. Зроблено перші кроки у третьому тисячолітті, тож давайте не будемо йти по ньому людьми, котрі не пам'ятають ні своєї історії, ні звичаїв, ні культури. Ми впевнені, що і в ХХІ ст. будуть цінуватися вправні майстри і майстрині, добрі господарі і роботящі руки. Пам'ятайте, що завжди цінуватимуть людину, яка творить красу і передає її нащадкам. Цінуйте гарне, творіть красу самі та примножуйте славу України.

Запрошуємо Вас до віртуально подорожі квітучим народним мистецтвом Сокальщини. Крок за кроком відкривається для Вас зачарований світ буття нашого рідного краю.

Світлана Халупник
заввідділом обслуговування
Сокальської центральної районної бібліотеки

 опис до фотографії
опис до фотографії

далі

 


RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
13:35, 22 липня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567