** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:



Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: Громадські організації::"Українська Молодь – Христові"::

"Українська Молодь 
                    – Христові"

"Українська Молодь – Христові"

молодіжна громадська організація
Сокаль і Сокальщина :: Громадські організації::"Українська Молодь – Христові"::

духовно-мистецький табір

 

З 1 по 10 серпня 2006 року був реалізований перший спільний проект УМХ м.Сокаля з осередками інших міст, зокрема м. Стрий, м. Львова, с.Черниця, та за участю студентів Донецького Державного Інституту Штучного Інтелекту. Це проект духовно-мистецького табору, який відбувся в історичному с.Войнилів, що на Івано-Франківщині. Серед основних завдань табору було ознайомлення учасників табору із західноукраїнським фольклором, з українським гончарством, проведення духовних бесід та практичних тренінгів із підготовки лідерів, вивчення нетрадиційної медицини та ін. Учасники табору мали змогу відвідати Крилос-Галич, чудотворне джерело, недалеко від Войнилова та відновлений монастир з часів підпілля. З наставництвом духівника табору та семінаристів Дрогобицької семінарії в часі табору відбувались духовні бесіди та гутірки на різні теми. А вечорами УМХівці співали біля ватри, показували сценки зі Святого Письма, організовували спортивні змагання та КВНи.

Учасники табору мали також нагоду поспілкуватися з місцевим істориком про події, що відбувалися в с.Войнилів протягом багатьох століть. Щодо походження назви "Войнилів", є три версії: 1) від сполучення слів "войни улов"; 2) поселення воїнів на цій території; 3) від імені першого поселенця Войнила. Перша згадка про це селище датується 1378 роком в польських переписах міст даного регіону. 1553р. Польща надала Войнилову Магдебурзьке право, яке активізувало тут регулярні ярмарки, що відбувалися двічі на рік по 5 днів кожен. В 17ст. Тут було збудовано дерев'яну фортецю, при якій перебувала польська залога. У зв'язку з тим, що через Войнилів тоді пролягав т.зв. Чорний шлях, містечко було спалено турками дощенту п'ять разів. В результаті таких наскоків жінки опинялися в гаремі, чоловіки на галерах, а діти ставали яничарами. Містечко пустіло. У 18ст. У Войнилові, тоді вже повіті, проживало бл. 5 тис. Населення, з яких 2 тис.—русини, 1,5 тис.—поляки, 1,5тис.—євреї. Завдяки вигідному розташування Войнилів багатів. Успішні ярмарки давали прибуток на користь міста. Тут був розвинений ремісничий центр: процвітало гончарство, ткацтво, успішно працювали поташарі.

В час ІІ світової війни Войнилів захоплений німцями і оголошений селом через те, що тут проживало багато євреїв. Таким чином їх змусили виїхати в місто Калуш (євреї тоді мали право жити лише в містах), де їх масово знищували; з 1,5 тис. залишилось 17 чоловік. 30 липня 1944р. село було звільнено від німецьких окупантів радянським військом і оголошено районним центром. А з 1959р. Войнилів почав входити до Калуського району.

Релігійне життя Войнилівської громади теж було насиченим. В 1604р. була збудована церква св.Миколая, а 1912—після спалення відреставрована ще одна— св. Косми та Дем'яна (діє до сьогодні). Тут був і польський костел, збудований панами Копистинськими в 1830-х роках. Але за часів радянщини костел був знищений і так і не відбудований. В1991р. почалось будівництво ще однієї церкви в с.Войнилів з допомогою німецьких спонсорів. Войнилів славиться щей своїм монастирем, який заснований тут з благословення митрополита Шептицького на кошти місцевих жителів та самих монахинь. Спершу він діяв як монастир-сиротинець, де притулок знайшло 60 дітей. В час радянської влади монастир був закритий; діяв підпільно, хоча дітей розвезли по державних сиротинцях. З 1954р. монастир відновив свою діяльність.

 

 

 


Про нас

Історія УМХ

Присяга УМХівця

Річна програма роботи в УМХ

Витяг зі Статуту

Протокол установчих зборів

 


З 1 по 10 серпня 2006 року був реалізований перший спільний проект УМХ м.Сокаля з осередками інших міст. Це проект духовно-мистецького табору. Серед основних завдань табору було ознайомлення учасників табору із західноукраїнським фольклором, з українським гончарством, проведення духовних бесід та практичних тренінгів із підготовки лідерів, вивчення нетрадиційної медицини та ін.


з 10 по 16 липня 2006р.Б.
Цього літа члени Сокальського осередку УМХ мали нагоду бути учасниками табору в м.Яремче Ів.-Франківської обл., що відбувався в стінах студитського монастиря


з 31 березня по 2 квітня 2006 р.
Великопосні Реколекції для молоді з о.Мартином Хабурським


12 березня
в м.Сокалі з ініціативи осередку «Українська молодь—Христові» (УМХ) відбувся вечір-пам’яті Псевдособору 1946р


 


RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
16:07, 26 березня 2025 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567