** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::09.05.06

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

09 травня 2006 року

 

«Мешканці Соснівки можуть бути спокійні: у них не буде фтизіопульмонологічного центру», – заявив Західній інформаційній корпорації заступник голови Львівської ОДА Ярослав Пітко. Мешканці Соснівки побоюються, що лікарня відновного лікування, яку мають створити у Соснівці, буде тільки у документах, а насправді ж тут, як і колись, буде фтизіопульмонологічний центр, де лікуватимуть хворих на туберкульоз. Приміщення ж самої лікарні розташоване у житловому масиві. Я.Пітко зазначає, що «усі звинувачення населення Соснівки та наближених міст відносно влади області хтось роздуває навмисно. Ми неодноразово говорили про те, що створювати тут фтизіопульмонологічний центр не будемо. Для цього потрібно дотримуватися відповідних меж. Натомість у Соснівці на базі колишньої фтизіопульмонологічної лікарні буде лікарня відносного лікування», – сказав він. За словами Я.Пітка, на найближчій сесії Львівської обласної ради буде вирішуватися питання: передавати лікарню відновного лікування на баланс області чи у власність громади Червонограда. «Як на мене, то для лікарні зручніше б було, якби вона отримувала державні кошти для кращого функціонування. Але думаю, що на сесії все-таки вирішать передати це приміщення у власність громади, як вона цього і прагне», – сказав Я.Пітко.

^

служба інформації ТРК “Сокаль”


Питання створення місцевих пожежних та міліцейських дружин керівництво Львівської області планує вивчити на спеціальній нараді. Голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник на засіданні Асоціації місцевих рад Львівщини у п”ятницю закликав керівників районів і міст обласного значення добре вивчити це питання, адже дружини мають фінансуватися з місцевих бюджетів. „Закон України дозволив нам створювати місцеву міліцію, яка б фінансувалася з місцевих бюджетів і підпорядковувалася б управлінню на рівні регіону. Такі органи нам потрібні, бо маємо багато нарікань на роботу працівників внутрішніх справ”, – сказав М.Сеник. Голова облради також закликав керівників районів добре подумати над питанням формування місцевих пожежних дружин, потреба в яких виникла після ліквідації опорних пожежних пунктів. „Ми не можемо наражати населення на небезпеку. Нам потрібні місцеві пожежні дружити, які зможуть оперативно відреагувати на надзвичайну ситуацію”, – сказав М.Сеник.

^

служба інформації ТРК “Сокаль”


ТАНЦЮЙ, ДОПОКИ МОЛОДИЙ

Шостий фестиваль народного танцю «Свитазівські притупи» зібрав рекордну кількість і учасників, і глядачів. На жаль, погода не дозволила, щоб це велелюдне свято відбулося під відкритим небом. Чимало бажаючих не втиснулися до зали районного Народного дому. Навіть на балконі не було жодного вільного місця.

31 танцювальний колектив з Мостиськ, Нового Роздолу, Яворова, Бродів, Борислава, Жидачева, Кам’янки-Бузької, Червонограда, а також Львова і Вінниці демонстрували свою майстерність на сокальській сцені. Господарів представляли чотири ансамблі — два з Сокаля, по одному — з Ількович і Скоморох.

Організатори фестивалю і члени жюрі — начальник управління культури Львівської облдержадміністрації Галина Дорощук, заслужений працівник культури, хореограф Побєда Харісов і заступник голови Сокальської РДА Марія Христинич, вітаючи учасників свята, зазначили, що «Свитазівські притупи» зібрали кращі з кращих аматорських колективів. І затісна зробилася сокальська «хата», бо до нас з’їхалося повно-повнісінько гостей.

Народні музика і спів, танець — це наша візитівка, по них пізнають українців по цілому світі. В них — душа, цнотливість, здоров’я нашого народу. І це знову доказала танцювальна феєрія, що тривала на сцені шість годин поспіль. Вона ні на хвилю не відпускала захоплених глядачів. Вихор гуцульського танцю змінювали бойківська коломийка, полька, козачок... А жюрі вибирало найкращих. Вони відзначені нагородами фестивалю. Серед них є сокальці.

Перше місце в номінації «Фольклорний танець» виборов народний ансамбль «Бужани» з Ількович (керівник Роман Батюк). На другому місці — ансамбль «Престиж» з Будинку учнівської творчості (Надія Лютик), на третьому — зразковий дитячий ансамбль «Барвінок» (с. Скоморохи, керівник Марія Кащук). А юних танцюристів з другої Сокальської школи очікує особлива нагорода —львівська дизайнерська фірма пошиє для них сценічні костюми.

Особливістю цьогорічного фестивалю, є те, що він вийшов за рамки Львівщини — на «Свитазівських притупах» виступили і два колективи з Вінниччини — ансамбль «Вишенька» і «Подільські візерунки». Вони так само серед дипломантів фестивалю.

Прощаючись з Сокалем, гості обіцяли приїхати наступного року.

^

Оксана ОНІПКО.
Фото автора.


 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
01:20, 4 лютого 2023 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567