** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::26.07.06

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

26  липня   2006 року

 

 

"Щит дружби-2006"

У неділю 23 липня закінчив свою роботу вишкульно-відпочинковий табір "Щит дружби-2006" організований ГО молодіжний клуб інтелектуально-творчої ініціативи "Мрія" у Проекті "Схід і Захід разом у європейське майбутнє" за підтримки Посольства США в Україні Фонду сприяння демократії. Цей табір відбувався з 14 по 23 липня в лісі поблизу бази Великомостівського навчально-кінологічного центру.

Вже традиційно Луганщину представляли ГО "Схід України" із Старобільського району, з керівником групи Романом Писаним приїхало 15 дітей. З Червонограда ГО "Струмочок" відрядила 4 дітей, і 15 чол із Сокаля та району представляли Західну Україну.

Метою таборування було об`єднати інтереси молоді Східної і Західної України, спільно відпочити у поєднанні з навчальними програмами і військовою підготовкою.

Кожен з 10 незабутніх днів був насичений цікавою програмою, хоча інколи погодні умови перешкоджали організаційним планам.

В перший день табору з`їхались сокальські і червоноградські діти з керівниками та почалось облаштування; розставляли палатки, обкопували табір та місця вогнищ, підготовляли польову кухню, яку люб’язно надали військові, заготовляли та рубали дрова, зробили туалет, смітникові ями, та все необхідне для повноцінного життя в таборі. В ночі приїхали гості зі Сходу і "привезли з собою дощ".

Другий день-субота розпочався з підйому, зарядки, сніданку і урочистого відкриття. Розпочалось відкриття Гімном України і з вступним словом виступив керівник цього проекту, депутат районної ради Богдан Шклянка, який був засновником дружніх стосунків між Сокальським і Старобільським районами.

Приїхав заступник голови районної ради Микола Поліщук привітати і побажати хорошого відпочинку, чудового настрою, міцної дружби і здоров`я. У своїй промові він відзначив що не повинно бути між нами ніякого поділу на СХІД і ЗАХІД. Від Великомостівського навчально-кінологічного центру виступив заступник командира по зв’язках з громадськістю Олександр Лазаренко, який пообіцяв допомогу з боку військової частини у навчально-виховному процесі і цікаві екскурсії.

Від спонсорів які зголосились надати матеріальну допомогу для табору виступила Галина Ігорівна яка побажала приємного відпочинку, смачної солдатської каші з польової кухні, міцної дружби, набиратись сил і жити для єдиної України. Виступали також Роман Писаний, Володимир Скоблюк, Василь Шевчук.

Право підняти Прапор України над табором мала Почесний директор ГО молодіжний клуб інтелектуально-творчої ініціативи "Мрія" Оксана Шклянка . Потім було проведено круглий стіл для детального знайомства і все за планом продовжилось до нічної ватри і цікавого спілкування доки не розпочався проливний дощ, який затягнувся на півтори доби.

Але як то кажуть "біда гартує всіх". Всім було важко, адже палатки промокли, не залишилось сухих речей, неможливо було приготувати повноцінно і вчасно їжу, було дуже холодно і вже другу ніч в дощ не хотілось спати, але це були якраз такі умови в яких загартовувалась сила і воля цієї молоді. Всі як один пройшли з честю випробовування. Настав сонячний день і всі речі просушувались, настрій піднявся, розпочались цікаві екскурсії по військові частині, в музей і на навчально-показові виступи курсантів з собаками навчально-кінологічного центру, це все організував командир частини Хобта М.В. який сам родом з Донеччини.

Знову вечеря і нічна ватра з піснями і анекдотами.
Середа знову по розпорядку, чергові по кухні готують смачну їжу із продуктів що за спонсорували "Козацький курінь", "Дукат", "Скомекс", "ВЕМО-РАТА", "АРО-ПЛАСТ", "Титан", "Сокме", "КиївСтар", "Гримар", "Легенда",.пп. Шклянка Г.І. пп. Мрочко В.В,

Григорій Євчун лікар-терапевт провів лекцію "Туберкульоз" і "Стоп-наркотик" про небезпеку впливу шкідливих звичок на організм молодої людини. Дуже багато було дискусій і запитань, а це свідчить про небайдужість молоді до того з чим стикаються вони у повсякденному житті. А потім знову футбол, майже кожного дня відбувались ігри поміж собою, а також з командами солдатів і курсантів військової частини, із молодіжною збірною села Волиця-Двірцівська. Були перемоги, та й поразки були, але завжди перемагала дружба за активної підтримки дівчат та мешканців хутора Пісок.

А в вечері дружньо слухали по-радіо "Сокаль 101FM" привітання з 17-м днем народження Женю Парпалак із Старобільська яке всім табором святкували, танцювали, їли торт і солодощі разом весело співали і потім знову палили нічну ватру.

В четвер відбулась екскурсійна поїздка до стародавнього Львова, автобусом "Ікарус" пп.Кінах А. Побували у музеї зброї "Арсенал", помолилися за здоров`я рідних у соборі Ave-Maria, погуляли по центральні частині міста, відвідали і накупили подарунків на Вернісажі. Величезне враження на наших гостей з Луганщини справив Шевченківський Гай, де вони побачили культуру та побут наших предків з Галичини, Лемківщини. Зачаровані вони потрапили у минуле, у казку, яка розкрила перед собою двері у незвичайне, дивовижне життя предків.

П’ятниця; після сніданку нас чекав автобус з військової частини і поїздка на стрільбище. Цього дня всі з нетерпінням чекали бо ніхто ще в руках не тримав зброю, і було величезне бажання постріляти як у справжні армії. Заступник начальника по вогневі підготовці Врублевський А.М. провів інструктаж, розказував та показав різну зброю і потім всі мали можливість постріляти по мішенях. Найкраще відстрілявся Грачов Денис із Старобільська -9,8,8.- він і став переможцем по стрільбі.

Після обіду до нас знову завітала волонтер Корпусу Миру – Елізабет з якою залюбки знову спілкувались діти. Їх вражало те що американка дуже добре володіє українською мовою і це стимулювало луганчан розмовляти українською. Дуже багато різних тем торкнулись діти на цій зустрічі, і дуже вдячні вони були за таку щирість і відкритість.

Субота це був передостанній день і так ще багато хотілось розповісти один одному.

В гості в табір приїхала вихователь Юн-Січі сіл Волиця-Комарева – Марія Петрівна Король, яка також вже давно разом з Богданом Шклянкою дружить із активістами громадських організацій Старобільського району. Відбувся тренінг, і коротка концертна програма за участю Марічки Іванець, Євгена Колечка, М.П.Король, а деякі пісні підспівували всі разом.

Потім як завжди всі пішли на річку купатись, повечеряли і на святкову дискотеку. Після дискотеки нічна прощальна ватра і зовсім не хотілось спати. Всі просили у вожатого "Королівської ночі", але в таборі армійські закони, так що довелось трішки поспати.

Неділя це був день без настрою, бо закінчувався табір, а додому ніхто не хотів їхати, всі обмінювались враженнями, телефонами, адресами, писали спогади.

Відбувся підсумковий круглий стіл, де було вручено білети Старобільчанам на Луганськ, напрацьовано та підписано договір про проведення табору "Щит дружби - 2007" в липні 2007 року на тому самому місці, і приємно те, що в подальшому погодилося брати участь та допомагати і керівництво Великомостівського навчально-кінологічного загону. По завершенні круглого столу відбулось останнє шикування на якому було оголошено про закриття табору "Щит дружби-2006", приспущено Прапор України. Всі разом заспівали Гімн і з сльозами на очах роз`їхались додому. До нових зустрічей казали всі…

Основна мета цього табору досягнута і 35 сердець нам вже вдалося поєднати. Час спливає, життя іде і хочеться ще багато зробити, залишити по собі слід.

Єдине що хочеться також відзначити - байдужість багатих людей і влади. Досить важко знайти спонсорів для доброї справи, на голі ініціативі багато неможливо зробити.

Для чого в Сокалі такі філії "багатих дядьків" - як "Барвінок", "Крез", "Ельдорадо", "UMS", "Приватбанк", "Київ-Захід" та інші. Щоб дитячі майданчики від дітей забирати?!

Проект "Схід і Захід разом у європейське майбутнє" за підтримки Посольства США в Україні Фонду сприяння демократії.

^

Молодіжний клуб
інтелектуально-творчої ініціативи «Мрія»

26 липня в сесійній залі Сокальської районної ради відбулась нарада-семінар голів і секретарів місцевих рад району. Розпочалась нарада з привітання і нагородження головою районної ради Олегом Солодяком громадян, які добросовісно та активно спрацювали під час виборів 26 березня 2006 року. Сокальський район третій по Україні здав результати виборів, що було відзначено Центральною виборчою комісією.

Актуальне питання про організацію проведення жнив 2006 року було першим в порядку денному. Перший заступник голови РДА Олексій Кінах зазначив, що лише всі голови місцевого самоврядування, які одночасно є головами виконкомів повинні проконтролювати та забезпечувати повне збирання врожаю.

Під час обговорення цього питання виступила Надія Мудрак, представник податкової адміністрації. Вона доповіла, що всі власники зернозбиральної техніки, які займаються збиранням врожаю повинні бути зареєстровані, як суб'єкти підприємницької діяльності і сплачувати єдиний податок. Інакше до них будуть застосовані штрафні санкції.

Питанню правильності написання і прийняття рішень місцевими радами по врегулюванню земельних відносин також було приділено багато уваги. Доповідав Петро Романюк, заступник начальника відділу земельних ресурсів. Він зазначив, що сільська рада має право надавати землю в оренду, але при цьому необхідно приймати рішення в якому буде чітко зазначено всі деталі на яких умовах надається оренда. Крім цього таке рішення повинно обов'язково візуватись представником землевпорядної служби.

Петро Романюк також зазначив і необхідність вживання заходів по боротьбі з бур'янами. Якщо їх не знищити сьогодні, вони будуть розсіватись по інших землях і шкодити їм.

По третьому питанню виступала Надія Романчук, начальник юридичного відділу і розповідала про правильність ведення особових справ в сільських радах, про важливість юридично вірного оформлення документів при прийнятті та звільненні з роботи працівників.

Розглядали питання перевезення пасажирів. Виступав Олексій Сьомкін, директор ДП “Автобус”. Він зазначив, що в лютому 2007 року закінчується дії дозволів на перевезення пасажирів. Тому є можливість підтримати тих перевізників, які мають великі багатовмістимі транспортні засоби, закуповують нові автобуси. А власники маршруток, які не відповідають вимогам необхідним для перевезення людей повинні заміняти їх. Інакше таких підприємців треба позбавляти ліцензій.

На завершення наради Олег Солодяк виступив з доповіддю про виконання бюджету за перше півріччя. Він назвав сільські та місцеві ради, які не виконали або зменшили планові надходження до районного бюджету.

^

служба інформації ТРК “Сокаль”


Семінар на тему “Гендер” розпочався 26 липня в Сокалі. Проводять його тренери програми “Демократизація України: програма малих проектів” для громади нашого міста. Зокрема, для учасників та представників цільової групи проекту “Добробут кожної людини – запорука демократії”, що реалізується коаліцією громадських організацій нашого міста. Це новий для програми семінар, вдруге він проходить на Львівщині. У понеділок-вівторок тренери представили його в Самборі. В його ході будуть обговорюватись питання гендерної рівності в сучасному суспільстві з врахування проблематики, принципів відповідної політики, певних стереотипів, розвитку демократії в державі, а також реалізації Конституції та законів України.

Для учасників семінару підготовлені тренінгові матеріали з гендерних питань. Триватиме цей захід два дні. Нагадаю, семінар проходить в рамках програми “Демократизація України: програма малих проектів”, що втілюється у Львівській та Донецькій областях за фінінсової підтримки Міністерства з міжнародного ровзитку Великої Британії. В Сокалі в межах цієї програми реалізується соціальний проект “Добробут кожної людини – запорука демократії”.

^

служба інформації ТРК “Сокаль”


«Приблизно 8 мільярдів гривень необхідно для побудови та оновлення доріг у Львівській області», – заявив під час брифінгу у м. Сколе Львівської області голова Державної служби автомобільних доріг України Вадим Гуржос.

«80 км доріг, які уже зробили, обійшлися у 98 млн євро, – зазначив він. – Цього року планують здавати по 35-50 км доріг. Для порівняння, минулого року здавали всього по 1-2 км доріг. 60% доріг, які ремонтують, – державного значення, 40% – місцевого. Таким чином, дороги місцевого значення теж відремонтують, більше не буде ям та незручностей». Повідомляє ЗІК.

^

служба інформації ТРК “Сокаль”


 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
20:40, 26 лютого 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567