** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну - www.sokal.lviv.ua /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : анонс ::


НЕЗАБАРОМ


  
анонс :: центр

Виступ Державної заслуженої хорової капели України "Трембіта".

  У неділю, 30 червня 2019 року о 12.00 год в соборі св. ап. Петра і Павла (м. Сокаль), з благословіння єпископа Сокальсько-Жовківської єпархії Михаїла Колтуна, відбудеться культурно-духовний захід, приурочений християнській діяльності сестри Гордашевської, за участю Державної заслуженої академічної капели "Трембіта". Прилучаймось до духовності та високого мистецтва.

 • Державна заслужена академічна капела України «Трембіта»
 • Державна заслужена академічна капела України «Трембіта»  для інформації:

  Один із найстарших хорових колективів України. Створений на базі хору Товариства «Львівський Боян», заснованого у 1890 році, що функціонував до 1939 р. і 10 жовтня цього ж року був реорганізований в капелу «Трембіта». Колектив очолив Дмитро Котко. Завдяки йому капела «Трембіта» надалі продовжувала традиції хору «Львівський Боян», який весь час тісно співпрацював з галицькими митцями А. Вахнянином, Д. Січинським, Г. Топольницьким, Ф. Колессою, Й. Кишакевичем, С. Людкевичем, В. Барвінським.

  З 1990 року керівником капели став представник львівської диригентської школи, заслужений діяч мистецтв України Микола Кулик.

 • За умов незалежної України у репертуарі колективу з’явились твори композиторів, творчість яких замовчувалася у зв’язку з репресіями (М. Гайворонський, З. Лисько, В. Барвінський, С. Чарнецький, Б. Кудрик та інші). Основою репертуарного напрямку залишилися твори Д. Бортнянського, літургії М. Вербицького, Д. Січинського, кантати та ораторії сучасних львівських композиторів. Продовжуючи традиції хору «Львівський Боян», капела «Трембіта» стали першовиконавцем ряду новітніх творів українських галицьких композиторів, зокрема, ораторії В. Камінського «Іду. Накликую. Взиваю.» на тексти А. Шептицького, «Україна. Хресна дорога» на тексти І. Калинця; О. Козаренка «Страсті Господа нашого Ісуса Христа» та ін. Виконавський стиль капели сьогодні вирізняє адекватна художня інтерпретація, професіоналізм, широка стилістична і жанрова палітра репертуару, академічна манера виконання.

  Капела «Трембіта» відзначена Національною премією України ім. Т. Шевченка (1995 р.) та званням академічного колективу (2008 р.).

  У 1990-му році з ініціативи Миколи Кулика хоровий склад капели доповнив камерний оркестр, що дало можливість підготовки великих оркестрово-хорових програм та розширило потенціал гастрольної діяльності (Польща, Словаччина, Чехія, Австрія, Німеччина, Данія, Франція, Італія). Серед масштабних проектів – «Велика меса» і «Реквієм» В.А. Моцарта, ораторія «Месія» Г.Ф. Генделя, хорові концерти та літургія Д. Бортнянського, літургії М. Вербицького та Д. Січинського, «Меса» С. Монюшка. Починаючи з 1994 р. капела «Трембіта» разом з оркестром здійснили низку аудіозаписів серій «Сучасна українська інструментальна музика» (у виконанні оркестру капели) та «Духовна музика України» (близько 20 випусків, що включають твори для хору а capella та оркестрово-хорові композиції, шедеври світової та української музики). Започатковано нову серію – «Персоналії» - записи літературно-музичних композицій, присвячених творчості видатних українських поетів та композиторів.

  інформація з сайту http://norma.lviv.ua

  Адміністратор
  -

  якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
  напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

  RAM counter
  додому
  написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
  Всі права застережено 2005
  10:53, 24 січня 2021 року
  При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
  Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
  8-066-37-90-464