** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::26.11.2008


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

26 листопад 2008 року

Пошук в новинах   

  
здоров'я

МОЛОКО ПОЖИВНЕ ТА ЯКІСНЕ, АЛЕ   ЧАСОМ...   НЕБЕЗПЕЧНЕ


Молоко і молочні продукти — основна їжа для більшості дітей та людей похилого віку. В останні роки основним виробником сирого товарного молока в районі є особисті підсобні господарства (87%). Умови його виробництва, первинної обробки, зберігання, транспор¬тування і реалізація суттєво відрізняються від таких, що є на молочно-товарних фермах. Ось чому молочна продукція не лише втрачає свою поживну якість, а й може бути небезпечною для здоров`я людей.


З метою контролю за якістю і безпекою молока, спеціалісти державної ветеринарної медицини щорічно досліджують худобу, в тому числі корів, на туберкульоз, бруцельоз та лейкоз й роблять щеплення проти сибірки. Щомісячно на всіх молокопунктах і ринку ветеринарна служба досліджує проби молока на приховані форми маститів.


Працівники державної райветлабораторії періодично відбирають і досліджують зразки молока на бактеріальну забрудненість та наявність антибіотиків.


За 2008 рік лабораторією ветсанекспер¬тизи досліджено 1590 проб молока і молокопродуктів. За цей час виявлено фальсифікацію молочних продуктів, зокрема, содою — 2 проби, водою — 3 проби, та 16 позитивних на мастит. Це молоко в реалізацію не допустили. Звичайно, відсоток позитивних проб — невисокий і вказує на те, що на ринку продається якісна продукція.


На жаль, молоко та молочні продукти, окрім ринку, продають стихійно на вулицях. Тож ніхто не може гарантувати якість продукції, купленої біля житлових будинків та в інших недозволених місцях.


Нерідко споживачі замовляють молочну продукцію на дім. Звичайно, це не заборонено. Але власники тварин споживачам повинні гарантувати її якість. Запорукою цього є ветдовідка, яка видається держветслужбою і засвідчує стан здоров`я тварини відносно інфекційних захворювань.


В 2008 році повинна завершитися ідентифікація і реєстрація корів з видачею паспорта та ветеринарної картки. Працівники державної служби ветеринарної медицини не видаватимуть ветеринарні документи на неідентифікованих тварин. І ті громадяни, які знехтують цими вимогами, матимуть труднощі, в першу чергу, з реалізацією молока і молокопродуктів.Петро КЛИМЧУК, головний інспектор ветмедицини Сокальського району


25 листопада 2008Газета
"Голос з-над Бугу"

якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
21:31, 27 січня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464