** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::19.05.2009


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

19 травень 2009 року

Пошук в новинах   

  
економіка

 

Створено Всеукраїнську організацію дитячих будинків сімейного типу «Асоціація - Моя Родина»

 

У Львові створено Всеукраїнську організацію дитячих будинків сімейного типу  «Асоціація - Моя Родина». Установча конференція організації відбулася 19 травня  у Львові у Будинку вчених. У загальних зборах взяли участь понад півсотні усиновителів, прийомних родин та представників дитячих будинків сімейного типу. Мета створення

Асоціації – об’єднати зусилля усиновителів у вирішенні нагальних проблем, які  стоять перед дитячими будинками сімейного типу, та напрацювати зміни до чинного законодавства у цій галузі.Ініціатор створення «Асоціації - Моя родина» – лідер «ФРОНТУ ЗМІН» Арсеній Яценюк. Обіцянку створити її він дав три місяця тому під враженням від відвідування дитячого будинку сімейного типу родини Ярошів у Дублянах (Львівська область).У лютому цього року Арсеній Яценюк зазначив, що створення дитячих будинків сімейного типу – чудова ініціатива, проте це лише перший крок, який вимагає створення цілої стратегії. «Діти поселилися в родині, однак не вирішені питання їх соціальної адаптації, навчання та працевлаштування. Нам потрібно напрацювати пакет змін, які необхідно внести як у законодавство, так і у певні нормативні акти, щоб спростити людям життя», – зауважив він під час зустрічі з журналістами.

 

З цим погоджується Наталія Ярош, яка виховує двох власних і дев’ятьох прийомних дітей. Вона вважає, що основними перепонами, які заважають розвитку дитячих будинків сімейного типу, є недосконале законодавство, яке обмежує передачу дітей з державних виховних закладів до родин, невирішені житлові і фінансові проблеми, недостатня кваліфікація соціальних працівників. Вирішити ці проблеми покликане створення такої організації, як «Асоціація - Моя родина».

 

Довідка

На сьогодні понад три сотні родин по всій Україні отримали сертифікати державних соціальних центрів на створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, на усиновлення та опікунство. За останній час тільки у Львівській області створено 14 будинків сімейного типу, де виховується від п’яти до десяти дітей, близько 70 сімей взяли на виховання від однієї до чотирьох дітей.На кінець 2008 року в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу виховувалося  6655 дітей. 61% дитячих будинків сімейного типу створені та функціонують на власній житловій площі батьків-вихователів.


Ганна Костюк
Сокальська АРР

якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
07:30, 4 лютого 2023 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567