** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну - www.sokal.lviv.ua /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::31.05.2009


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

31 травень 2009 року

Пошук в новинах   

  
суспільство

 • З 19 по 29 травня 2009р в смт. Гриців на базі Фонду Стара Волинь проводилось комплексне навчання першої групи Корпусу Волонтерів з особистого розвитку та розвитку гомади в рамках реалізації проекту «Корпус Волонтерів для сільських громад» В числі перших 15 волонтерів Львівщину представляли Оксана Любунь з смт Вузлове Радехівського району і Богдан Шклянка з міста Сокаль. Тепер Сокальщина має першого волонтера-експерта з розвитку сільських громад, і є надія, що буде зацікавленість влади і громади для реалізації районної Програми розвитку громад, та покращення життя. Для того, щоб села ставали конкурентноздатними потрібні нові ідеї. Всяка діяльність, щоб бути ефективною і досягати поставленої мети, потребує чіткої виконавської дисципліни і координації.


   

 • Результатом від впровадження проекту і постійної роботи має стати сформований позитивний імідж сільської місцевості як території, де створені всі умови для життя і розвитку особистості. В Україні більшість сіл стають громадами, де присутні усі чотири компоненти сталого розвитку: тут живуть освічені, позитивні люди; в творчому процесі народжуються інновації; функціонує організація, спроможна ефективно координувати процес досягнення цілей; громада вміє залучати інвестиції,  відкриті постійні канали взаємовигідного обміну ресурсами між партнерами.


  У світі існує успішний досвід організації руху добровольців для допомоги депресивним і слабо розвиненим територіям. В Радянському Союзі було організовано 50 000 осіб, які поїхали допомагати селам і малим містам. Настав час відмовитися від практики безсистемних подачок і “закопування” грошей в соціальну сферу села. Такі методи допомоги тільки руйнують довіру селян до різного роду програм та “прожектів”. Для української еліти настав час перейти від фальшивих гасел про відродження села, що звучать із високих трибун, комфортабельних кабінетів і дорогих автомобілів, до активних дій, - долучитися до організації Корпусу Волонтерів.


 • Корпус Волонтерів не має аналогів в Україні, він поєднує в собі досягнення різних напрямків: науки і практики, соціальних і економічних програм, інноваційних ідей і сталості традицій сільської громади, тому доведеться докласти багато зусиль, щоб узгодити усі питання його життєдіяльності: законодавство, соціальне забезпечення, фінансове та матеріально-технічне забезпечення. Успішна робота Корпусу Волонтерів для сільських громад  сприятиме взаєморозумінню між людьми як всередині громади, так і налагодженню взаєморозвиваючих стосунків між громадами.


  Основною загрозою програми може стати слабка підтримка державних органів влади та обмеженість людських та фінансових ресурсів. Присутність Волонтера в одній громаді дає можливість сусіднім селам також підключатися до проектної діяльності і таким чином спрацьовує регіональний компонент.  Богдан Шклянка, депутат Сокальської районної ради (комісія з АПК та розвитку села) волонтер Корпусу Волонтерів для сільських громад у Сокальському районі   тел. 80983329111, 80662551900.


  Наталя Гнатюк, Віце-президент Хмельницької обласної ГО Фонд Сталого Розвитку «Стара Волинь»  дописувач
  -

  якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
  напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

  RAM counter
  додому
  написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
  Всі права застережено 2005
  07:28, 4 лютого 2023 року
  При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
  Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
  +380686916567