** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::16.10.2009


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

16 жовтень 2009 року

Пошук в новинах   

  
суспільство

НІЧНА ПОЖЕЖА НА «ДАТСЬКОМУ ТЕКСТИЛІ»Минулої неділі Сокалем поповзли тривожні чутки: вночі на "Датському текстилі" була пожежа, і повітря забруднене шкідливими речовинами. Що ж там сталося? Директор підприємства Йорган Седерхолм сам звернувся до нас і попросив детально ознайомити сокальців з випадком, який стався. З цього приводу він підготував лист, в якому пояснюється ця ситуація. Ось його зміст:


"11 жовтня, о 3 год. ЗО хв., на фарбувальній дільниці підприємства виникла пожежа. Як директор компанії, я б хотів детально описати випадок, що стався. Змушений зробити це для того, щоб уникнути поширення неправдивих чуток, які, на жаль, неодноразово мали місце.


Пожежа трапилась через те, що бочки, в яких знаходився гідросульфіт натрію, самозайнялися через вологу. Коротка довідка: гідросульфіт натрію відомий як широковживана відбілююча речовина, яка використовується в текстильній і паперовій промисловостях. її додають у водні розчини разом з іншими хімікатами і тоді починається процес відбілювання. Але, якщо у гідросульфіт натрію (сухий білий порошок) потрапляє волога, то за несприятливих обставин виникає займання (плавлення) і можуть утворитися гази сірки.


Жодного разу не було ні одного випадку неправильного поводження працівників з цим хімікатом. Лише погане упакування (тара) від виробника спричинило цей випадок. Нещільне упакування призводить до вбирання вологи або конденсату в середині бочок і тоді може виникнути самозаймання речовини. Перший раз за всю історію компанії (31 рік в Данії та 8 в Україні), коли стався такий випадок.


Не буду приховувати, що займання гідросульфіту натрію можна вважати серйозною подією. Завдяки швидким заходам, які вжили наші охоронці, і особливо завдяки начальнику райвідділу ГУ МНСУ Олегу Тимчаку і його команді, а також їх колегам зі Львова, ситуація, що виникла, не стала загрозливою для навколишнього середовища. Багато пожежних машин, які ми викликали, були в першу чергу використані для забезпечення достатньої кількості кисневих балонів, щоб пожежники змогли вивезти тліючі бочки за межі фарбувальної дільниці. Пошкодження після пожежі є мінімальними, оскільки полум`я від такої пожежі є надзвичайно малим.


Для того, щоб уникнути подібних випадків в майбутньому, виробника зобов`язано поставляти хімікат в упакуванні євростандарту. Гарантую, що вся необхідна інформація і документи будуть передані у відповідні органи влади для того, щоб вони офіційно підтвердили, що навколишньому середовищу не було завдано ніякої шкоди. Це буде зроблено також для того, щоб припинити поширення чуток, які виникають через брак інформації".


12 жовтня, в обід, я побувала на ДП "Датський тектиль". Спочатку оглянула приміщення, де горіли бочки з хімікатом. Як і писав Йорген Седерхолм, слідів пожежі практично не було видно, однак якраз прислали людину побілити стіни (вони також не були чорними).


Потім зустрілася з начальником фарбу¬вальної дільниці Ігорем Кіралем, який одним з перших прибув на пожежу, і розпитала його, як все було. Ось що він розповів:


- Мене розбудили вночі – оглядаючи приміщення на моніторі, охоронець помітив на нашій дільниці дим. І справді, коли я прийшов, стояв густий дим. Там було сорок бочок з гідросульфітом натрію, по 50 кг в кожній. Бочки металеві, всередині ще поліетиленова упаковка. Ми одягли протигази і пішли оцінити ситуацію.


Спочатку зайнялися дві бочки. Самі ми не могли нічого зробити. Я знав, що ця речовина не є вибухонебезпечна, що загорання могло статися через вологу, яка потрапила всередину. Вона слабо тліє, але при горінні виділяється сірка, яку, зрозуміло, шкідливо вдихати. Приїхали пожежники, почали засипати бочки піском, потім виносити їх.


Чимало запитань поставила я і Йоргену Седерхолму:


Хто Вам постачає гідросульфіт натрію?


Українська компанія "Інтерсинтез". Після цього випадку будемо вирішувати міняти чи ні постачальника. Просто до зберігання такого хімікату потрібно серйозніше ставитися, адже це - безпека людей.


Сьогодні (12 жовтня - прим, автора) Ваші працівники прийшли на роботу. Чи їх відразу повідомили про те, що сталося?


Звичайно, що так. Я підготував спеціальний лист. Його вивісили на дільницях підприємства. І ще про всяк випадок відпустили додому вагітних жінок.


Чи можете Ви запевнити сокальців, що нема загрози `їхньому здоров`ю?


Звичайно, що можу, якби було інакше, я б тут сам не сидів і не тримав свою сім`ю. Я розумію, що люди стривожилися, бо при горінні утворюється сірка, яка дуже неприємно пахне.


Зайшпа я і в медпункт. Фельдшер Наталія Дячук сказала, що практично ніхто не звертався зі скаргами на здоров`я.


- Зранку прийшла одна жінка, скаржилась на нудоту. І все. Більше ніхто не приходив, - сказала вона.


Розпитала про пожежу і начальника Сокальського райвідділу ГУ МНСУ Олега Тимчака, який брав безпосередню участь у ліквідації пожежі, та технічного директора підприємства Мирона Королишина. 0. Тимчак розповів, що горіли 15 бочок з гідросульфітом натрію. Сокальські пожежники, зрозуміло, приїхали першими, відразу оцінили ситуацію і почали ліквідовувати пожежу. Працювали вони в апаратах "Аура" - на стисненому повітрі - якого вистачає трохи більше як на 40 хвилин. Спеціальне авто зі Львова закачувало в них повітря. Бочки спочатку засипали піском, потім вивозили у технічне водоймище. Пожежу ліквідували приблизно за 4 години. Пан Мирон повідомив, що вже 11 жовтня на підприємстві працювали еменесники з району і області, районна та львівська екологічні служби, працівники райсанепідстанції. В середу, сказав, ще має прибути хімічна інспекція зі Львова та з Державного комітету охорони праці. Остаточних висновків щодо виникнення пожежі комісія ще не надіслала. Такий висновок, як сказав Олег Тимчак, повинні надати в деся¬тиденний термін. 11 і 12 жовтня працівники райсанепідстації досліджували повітря робочої зони. Згідно протоколів №№54,55 концентрація шкідливих речовин (а їх перераховано 42), у фарбувальному цеху, безпосередньо в тому місці, де виносили бочки, в 2-3 менша від гранично допустимої. 12 жовтня заміряли в різних місцях швейного цеху. І там концентрація шкідливих речовин в три рази менша від допустимої.Валентина БЛУДОВА.


16 жовтня 2009 року
Газета
"Голос з-над Бугу"

якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
18:17, 19 липня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567