** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::03.04.2010


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

3 квітень 2010 року

Пошук в новинах   

  
суспільство

РИБІНСПЕКЦІЯ БОРЕТЬСЯ З БРАКОНЬЄРАМИНавесні до буденних проблем інспекторів рибохорони добавилися браконьєрство та знериблення водойм. А з 1 квітня розпочався нерест. Про це наша розмова з районним інспектором Львівдержрибохорони Григорієм КАСПРУКОМ.- Григорію Петровичу, розкажіть, будь ласка, про ситуацію на Вашій дільниці?


- Сокальська дільниця рибохорони здійснює нагляд за річками Західний Буг, Солокія, Рата, а також за всіма водоймами і озерами, які знаходяться на території району. Сьогодні наші працівники акцентують свою увагу на місця, де риба масово йде на нерест. Адже як правило, там трапляється чимало порушень правил рибальства.- Скільки у 2009 році було випадків браконьєрства?


- Торік на Території Сокальського, Радехівського, Жовківського і Золочівського районів, які обслуговують троє працівників Сокальської дільниці рибінспекції, затримали понад 100 чоловік. Вони ловили рибу забороненими знаряддями улову, зокрема сітками. Також рибаки порушували правила поводження на воді, біля водойми та були неподалік зимувальних ям для риб.- Як рибінспекція карає правопорушників?


- За грубе порушення правил рибальства справи затриманих браконьєрів передано в суди для прийняття рішення щодо притягнення до адміністративної відповідальності. Вони сплатять штраф від 340 гривень до 680 грн. (Якщо ж є збиток риби, в залежності від її виду, він буде ще вищим). Такий же штраф сплачують і ті, хто ловив рибу сіткою і ми його спіймали на «гарячому». Часто трапляються й такі випадки, коли браконьєр знаходиться біля водойми і має з собою сітку, та. на жаль, не завжди можна довести, що він користувався нею. Тоді ця особа сплатить штраф від 34 гривні до 170 грн.- Колись були добровільні товариства мисливців та рибалок. Чи існують вони дотепер?


- Ні. ВОНИ ліквідувалися ще у 2002 році, бо втратили на той час актуальність. Рибалки-любителі відмовлялися сплачувати внески. Нині ж на території Сокальського району річка Західний Буг і всі водойми - загального користування. Рибалки-любителі не купують дозволи і ловлять рибу на вудочки будь-де.- Не раз можна побачити як на сокальському ринку чи в центрі міста продають рибу? Чи мають право це робити рибалки?


- Мають, коли у них є на це відповідні документи. Нещодавно разом з правоохоронними органами ми провели рейди перевірок, щоб дізнатися чи продають браконьєри рибу та сітки на ринках Сокаля та Червонограда. Адже згідно з законом про риболовлю, у випадках незаконного продажу риби та сіток, рибінспекція штрафує і конфісковує її та знаряддя лову. Перевірка показала, що усі, хто реалізовував рибу на Сокальському ринку, мали документи і ветеринарне свідоцтво на неї. Зате у Червонограді затримали браконьєрів та оштрафували їх на суму 51 гривня. Штраф незначний, через що й люди відважуються на продаж заборонених знарядь лову та риби.- Як, на Вашу думку, можна позбутися браконьєрства?


- Щоб його не було, по-перше, потрібно прийняти відповідний закон, де штрафи за електролов чи використання під час ловлі підривки були не 340 гри., а значно вищі. Вважаю, що до порушників потрібно застосовувати більш суворі заходи і притягувати до кримінальної відповідальності. Адже вони гублять рибу, природню водойму, її флору та фауну, що є великим злом. Внаслідок їх діяльності мальок уже не виросте, а там, де кинуть підривку, риби не буде декілька років. По-друге, щоб не тільки рибінспектор стежив за порядком риболовлі, але й щоб йому допомогали в цьому місцева адміністрація, правоохоронні органи та громада. Спільно маємо дбати, щоб водойми були чистими, брудні водостоки не потрапляли до річок та озер. Не можна висипати сміття біля річок, адже вода піднімається і все це сходить у річку. І ці, на перший погляд, безневинні дії, приносять шкоду рибі. Люди повинні дбати про водойми та їх річковий світ, адже ми частинка природи.- Де ж під час нересту можна ловити рибу?


- 31 квітня по 10 червня оголошено місяцями охорони нерестуючої риби. Зокрема, в басейні ріки Західний Буг заборонено ловити рибу з 1 квітня по 20 травня, у всіх водосховищах, технічних водоймах - з 1 квітня по 10 червня, в придаткових водоймах - з 1 квітня по 10 червня. Йдучи назустріч побажанням великої кількості рибалок-любителів, у нерестовий період дозволяється ловити рибу у водоймах, що закріплені за товариством мисливців і рибалок, а також на водосховищах і ріках, на спеціально відведених позанерестових ділянках. Зокрема, р. Західний Буг - з обох боків від межі м. Червонограда до межі с. Конотопи, від с. Ульвівок до межі області (Сокальський р-н), водосховище Добротвір -на лівому березі за течією р. Західний Буг від 500-метрової зони скидного каналу до 500 м зони греблю Добротвірської ТЕС. Вилов риби у нерестовий період дозволяється всім громадянам однією вудкою з одним гачком та спінінгом і тільки з берега. Забороняється протягом нерестового періоду проводити на водних об`єктах та прибереж-них водних захисних смугах будь-яку господарську діяльність. За вилов риби під час нерестового періоду дозволеними знаряддями лову із заборонених місць працівники Держрибохорони будуть стягувати з порушників штраф у сумі 34-170 грн. та сумарні збитки за кількістю незаконно здобутих риб. Якщо улов відбувався забороненими знаряддями - розмір штрафу сягне 340-680 грн. плюс сумарні збитки. Матеріали на порушників передаватимуть до суду.- Дякую за розмову.


Інтерв`ю взяла Любов ПУЗИЧ.


2 квітня 2010 року


Газета Голос з-над Бугу

Газета
"Голос з-над Бугу"

якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
01:37, 27 лютого 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464