** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::10.04.2010


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

10 квітень 2010 року

Пошук в новинах   

  
культура

Співали веснянки


Уже традиційно на третій день Великодніх свят біля церкви св. апостолів Петра і Павла м. Сокаль після Служби Божої учні сокальських шкіл співали веснянки та танцювали. І хоч надворі накрапав дощ, хлопчики та дівчатка водили хороводи, бавилися в ігри. Учні та вчителі водили самі та навчали охочих гаївок, традиційних великодніх пісень, які відображають радість Воскресіння Христового та весни, танцювали з писанками. Дорослі - батьки, бабусі та дідусі, які вийшли з церкви, тішилися своїми дітьми та внуками. Діти веселилися від душі, навколо панувала атмосфера свята. Ініціатором проведення великодніх забав біля церкви був відділ освіти РДА.


Й у інших містах та селах району на Великдень біля церков збиралася молодь та діти на гаївки. Зокрема, справжнє Великоднє дійство відбулося у селах Завищень та Шарпанці.


- Колись на Сокальщині була традиція: на Великдень біля храмів водити гаївки, - каже заступник голови райдержадміністрації Марія Христинич. - І є села, де вона збереглися донині й передаються з роду в рід. Наприклад, у  Шарпанцях. Тут родинами збираються біля церкви і водять гаївки. Ніхто їх не зоорганізовує. І нам є чому повчитися у них. Хочемо зробити таке й.у Сокалі. Уже не один рік зоорганізовуємо дійство на третій день Великодня, та поки що воно не набрало такого широкого розмаху. У гаївках брали участь лише ті дітки, яких у школі навчили веснянок, а решта були просто глядачами. Потрібно відродити цю традицію, щоб усі, хто виходить з церкви, ставали до кола. А маленькі діти знали, що таке гаївки, вчили їх, вміли водити хороводи, бавитись у ігри. І щороку організатори дійства - вчителі, художні керівники - вишукують нові й нові українські веснянки, пишуть цікаві сценарії, залучають до участі все більше дітей та молоді. Виходить святкове незабутнє дійство, яке сподіваємось, стане для сокальців традиційним.


Любов ПУЗИЧ
9 квітня 2010 рокуГазета
"Голос з-над Бугу"

якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
16:53, 30 травня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464