** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::08.05.2010


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

8 травень 2010 року

Пошук в новинах   

  
культура

НА СЦЕНІ ВИРУВАЛИ ПРИСТРАСТІ: І СМІЯЛИСЬ, І ПЛАКАЛИ


 


В неділю, 25 квітня, сокальці, відклавши повсякденні справи, поспішали до Народного дому. Сюди поціновувачів високого мистецтва на свій творчий звіт запросила Сокальська дитяча школа мистецтв ім. В. Матюка. Святкового та піднесеного настрою додав духовий оркестр школи під керівництвом Петра Криштофа, який на вулиці перед Народним домом виконував знайомі мелодії. Невдовзі тут зібралася юрба людей різного віку - від малого до великого.


... Якось по-особливому виглядав й зал Народного дому. Тут зібрались мами й тати, бабусі й дідусі, які прийшли підтримати своїх дітей та внуків, порадіти їх успіху, а також ті, хто любить музику, пісню та художнє слово. Щороку викладачі школи мистецтв під час таких концертів знайомлять глядацьку аудиторію з кращими зразками класичної та вітчизняної музики. На цей раз прозвучали пісні "Учіться, брати мої" на слова Т. Шевченка, музику А. Кос-Анатольського й українська народна пісня "Ой, що ж то за шум учинився". їх майстерно виконав лауреат обласних конкурсів хор хлопчиків та юнаків під керівництвом Олександри Капепусь. Цей колектив за традицією розпочав творчий звіт. А далі до присутніх звернувся настоятель церкви св. апостолів Петра і Павла, митрофорний протоієрей о. Ярослав Кащук. Він благословив усіх, хто дбає про духовне, прищеплює дітям любов до музики та прекрасного.


Далі свою виконавську майстерність дарували присутнім викладачі та учні. На сцену вийшли ті, хто досягав успіхів на всеукраїнських та обласних конкурсах. Художнє читання виразно представили вихованці Оксани Яник - Ярина Петринка, Олена Пукас, Станіслав Козловський. Вони майстерно прочитали українську народну казку "Як панок балакав по-німецьки" та поезію Богдана Стельмаха "Вічна мелодія". Не можна не згадати чудову гру дуету баяністів - Юрія Крутія та Богдана Бойка, які виконали "Мамин вальс" Олександра Давидекка. Як і двох козачат - Станіслава Козловського та Мар’яна Мужа. Вони піднесено заспівали пісню "Козачата" (сл. О. Яворської, муз. М. Ведмедері).


Згодом глядачі мали приємність зустрітися з лауреатом обласних конкурсів -ансамблем бандуристів (керівник Надія Козій), який на високому професійному рівні виконав пісні "Рідна мова" (сл. С. Воробкевича, муз. В. Матюка) і "Львівська полька" (сл. і муз. В. Дичака). Танцювали на звітному концерті учасники танцювальних колективів школи "Джерельце", "Фантазія", "Намисто" (постановка танців Марії Кащук, Оксани Шаліги, Наталії Зятик).


Творчий звіт тривав понад дві години. Дійство вийшло цікавим, в ньому були найвагоміші досягнення всіх відділів школи, які об`єдналися в єдиному вінку гармонії дивовижних звуків музики, художнього слова та танцю. Сюди свою яскраву квітку вплели юні таланти мистецької школи. Глядачі тепло зустрічали кожного виконавця, і зливою оплесків нагороджували вихованців школи, які засвідчували неабияку обдарованість, досконале володіння музичними інструментами. Це можна сказати про Христину Дубик, Назарія Грицика, Богдана Бойка, Оксану Зубенко, Ольгу Баран, Соломію Мартинюк, Ганну Михайлюк. Старанно підготувалися і продемонстрували неабияку майстерність не тільки вихованці, але й викладачі та концертмейстри. Співали улюбленці публіки – Олександра Капелусь, Ірина Грабова та вокальний ансамбль викладачів. Під час творчого звіту своїм виконанням присутніх зачаровували усі творчі колективи школи, зокрема духовий оркестр та хор учнів старших класів. Останній якраз і завершив святкову програму піснею "Ступіть на материн поріг" (сл. В. Крищенка, муз. Димитрова), яку вихованці Марії Дубик подарували присутнім матерям та бабусям у залі.


Концерт пройшов на єдиному емоційному пориві. А це ще раз засвідчує, що тут працюють справжні професіонали, які бережуть і примножують кращі традиції школи, передають їх від покоління до покоління.


- Колектив Сокальської школи мистецтв імені В. Матюка, який багато років очолює Ярослав Стефанишин, є надзвичайно творчий та високопрофесійний, - відзначила начальник відділу культури Сокапьської РДА Лариса Фарин. - Досвідчені педагоги школи вміють допомогти дитині розкрити її талант. Відтак чимало її вихованців є лауреатами, дипломантами та переможцями різноманітних конкурсів та стають студентами мистецьких навчальних закладів.


Л. Фарин подякувала усім організаторам, керівникам колективів, учасникам творчого звіту за "торжество спільної праці педагога й учня. Адже результатом цієї праці є душа цих дітей, яка ніколи не буде лінуватися".


Передувала концертній програмі виставка творчих робіт учнів художнього відділення, яка була розташована у фойє Народного дому. Кожен, хто прийшов на свято, міг оглянути її.


Недарма кажуть, що любителями і знавцями музики не народжуються - ними стають. Спасибі людям, які працюють творчо, з вогником, навчаючи дітей любити прекрасне.


Любов ПУЗИЧ.
7 травня 2010 року


Газета
"Голос з-над Бугу"

якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
11:10, 17 червня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567