** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::08.05.2010


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

8 травень 2010 року

Пошук в новинах   

  
культура

ЇЇ величність - поезія


Своє чергове засідання члени літературно-мистецького об`єднання «Колос» провели в приміщенні Сокальської гімназії ім. академіка Олега Романіва, де знаходиться єдиний такого штибу на Львівщині шкільний музей «Літературно-мистецька Сокальщина», яким завідує вчитель української мови і літератури Оксана Орестівна Васьків.


«Колосята» привітали Любов Рибак та Ігоря Данюка, які цьогоріч відзначають свій піввіковий ювілей. їм вручили квіти, вітальні листівки, а також томики поезій «Поет і Тіамат» Олега Гуцуляка і «Так віщують пісні» В. Мороза. Згодом хвилиною мовчання було вшановано пам`ять одного з найстаріших членів і засновників ЛМО «Колос» Дмитра Іськіва, який довгий час був працівником Сокальської районної газети. Голова Сокальського ЛМО «Колос», який вів засідання, коротко розповів про відзначення Всесвітнього дня поезії. Відповідальний секретар ЛМО «Колос», член НСПУ Любов Бенедишин виступила з доповіддю про українську поетесу, живого класика, совість українського письменства легендарну Ліну Костенко, яка нещодавно відзначила своє 80-ліття від дня народження. Також Любов Бенедишин прочитала цікаві духовні вірші з добірки «Шлях до Воскресіння».


На цей раз гостями «Колосу» були: голова Червоноградського ЛМО «Третій гризонт», член УАП, поет Ігор Дах і заступник голови поетеса Ольга Голузинець. Ігор Дах подарував музеєві свої поетичні збірки, а Ольга Голузинець - прекрасно оформлену книжечку поезій для дітей «У кожної пори краса для дітвори», яка щойно вийшла у Львівському видавництві «Плай». Крім цього, від імені голови Львівського відділення Української Асоціації письменників Ігор Дах вручив грамоту голові сокальських «колосят» за активну громадську, просвітницьку і творчу діяльність, спрямовану на розвиток української культури та виховання підростаючого покоління у дусі патріотизму. Всім присутнім також подарували збірку віршів одного з найстаріших членів «Колосу» вчителя-ветерана Захара Гнідця. А потім всіх заполонила її величність Поезія. Присутні залюбки читали свої найновіші твори. А почали з Світлани Мельничук, поетеси з Перетік. Далі Ганна Кузьмак з Доброчина читала вірш «Воздвиження», Ольга Гаврилюк із Свитазева - «Наше спасіння», Катерина Ковальчук із Завишня - вірш «Для чого на світі жить», Ігор Канюк - вірші «Церква», «Чому не цінуємо щастя», «Серце нації», «Не зловживайте даром слова», «Вставай», Марія Чернявська з Сокаля - вірш-послання «Табачнику», Оксана Закала із Сільця - вірш «О моя нене-Україно», Марія Лобай із Сільця - вірші «Ми ще здобудем», «Про Бога», Любов Рибак з Угринова -«Хресна дорога», «Присвята». Як бачимо, в цьому своєрідному поетичному калейдоскопі звучали насамперед твори, навіяні світлим Великоднем, задушевні і щирі, освячені любов`ю до Бога.


Закінчилось дійство літературною вікториною. Найвправнішими тут виявились Марія Лобай, Оксана Васьків, Любов Бенедишин і Ольга Гаврилюк. Ще довго спілкувались між собою «колосята», знайомились із експозицією музею, ділились враженнями і побажаннями. І всі зійшлися на визначальному: «Поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі», як сказала легендарна Ліна Костенко.


Володимир ПОЛЯНЧУК, голова Сокальського ЛМО «Колос».

Газета
"Голос з-над Бугу"

якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
09:18, 17 червня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567