** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::05.06.2010


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

5 червень 2010 року

Пошук в новинах   

  
культура

СОКАЛЬСЬКОМУ МУЗЕЮ - 25 РОКІВ


В травні музей "Людина. Земля. Всесвіт" м. Сокаля відзначив свій 25-річний ювілей. Ця подія співпала з професійним святом працівників музею - Міжнародним Днем музеїв.


В приміщенні музею відбулись урочистості з нагоди ювілею. На свято прибули гості з Києва, Львова, Червонограда, Сокаля, Волині, які причетні до створення та становлення музею у Сокалі.


Сьогодні Сокальський музей "Людина. Земля. Всесвіт" гостинно відчиняє двері і людям приїжджим, українцям і не українцям, людям, які прагнуть пізнати прекрасне, відпочити від земної суєти, пізнати глибину іншого світу.


Тому, що музей "Людина. Земля. Всесвіт" є у нашому місті, завдячуємо Михайлу Дмитровичу Гамерському, який у 1985 році очолював Сокальський район. Він посприяв відкриттю музею у Сокалі, бо зрозумів і високо оцінив мистецькі здібності А. По-котюка, його цілеспрямованість, натхнення і велику працелюбність молодого художника, якому тоді було лише 33 роки. На ювілейних урочистостях Михайло Дмитрович розповів: "Я переконаний - Анатолій Покотюк не випадковість, а зако номірність. Він отримав дар від Бога - творити, і втілює цей дар у мистецтві різьби та інтарсії.


Багато високопоставлених гостей приїжджали до Сокаля. Не було жодної делегації, жодного керівника, які б не хотіли відвідати музей. Були дуже хороші відгуки про нього. Дуже добре, що А. Покотюк очолив музей. Завдяки художнику Сокальський район відомий на Україні, в колишньому Союзі, і став відомий цілому світу."


Становленню музею також спри¬яли кращі кола інтелігенції Сокаля. Серед них Григорій Костюченко, Олена Філіповська, Петро Бринякта інші. З вітальним словом на зустрічі виступила дружина П. Бриняка,  Мирослава Михайлівна, яка пам`ятає зі слів свого чоловіка: "Скільки було затрачено часу, спалено нервів, щоб музей наповнювався змістовними, цікавими експонатами. Влада дбала про те, щоб музей був оригінальним, унікальним і неповторним".


На святі був присутній заступник голови департаменту комітету у справах релігій і національностей, який відповідає за зв`язки з релігійними організаціями п. Володимир Гаюк (м. Київ). Він вручив А. С. Покотюку персональну нагороду Патріарха Філарета і, зокрема, зазначив: "Я ріс серед гуцульських майстрів, різьб`ярів. Бачив різні вироби з дерева, та А. Покотюк бачить у дереві щось особливе, духовне в самій його фактурі. Це не просто різьба чи інтарсія, не тільки талант - а ще й духовність. В його роботах прозирає душа. А це чи не найголовніше."


Високо оцінив музей і творчість митця А. Покотюка художник, дослід ник, культуролог Володимир Козар з міста Києва. Він стверджує, що музей у Сокалі - унікальне і неповторне явище світового масштабу: "Не знайдете в світі такого художника і такої творчості.


Щоб склався такий майстер, як А. Покотюк, який синтезує у своїй творчості древність, сучасні і майбутні тенденції, мала б існувати ціла ака демія, певна школа, епоха. Кожна людина - неповторна. Людина в цент


тенденції, мала б існувати ціла академія, певна школа, епоха. Кожна людина - неповторна. Людина в цент


рі всього. Людина - Божественна істота. І музей це стверджує. Це є в Сокалі та немає в Києві, Москві, Санкт-Петербурзі. Ця цінність повинна бути зрозуміла людям!"


Художник подарував А. С. Покотюку свою картину "Снігові вершини" (пастель). На ювілейній зустрічі в музеї був також присутній ректор університету Львівський Ставропігіон п.Ярослав Кміт та гості зі Львова.


На ювілейній зустрічі в музеї був також присутній ректор університету Львівський Ставропігіон п.Ярослав Кміт та гості зі Львова.


Від імені Сокальської районної ради та райдержадміністрації митця Анатолія Покотюка та всіх працівників музею з професійним святом привітав заступник голови Сокальської районної ради Микола Поліщук.


На ювілейному вечорі гості мали можливість переглянути відеофільми і поринути у минуле нашого музею, побачити його становлення і розвиток, цікаві віхи життя, події, творчі зустрічі з цікавими людьми, виставки А. По котюка.


На урочистостях в музеї зібралось добірне товариство, панувала атмосфера гармонії, спокою, добро зичливості, яку чудово доповнили музичні номери у виконанні дуету акардеоністів, дипломантів І Всеукра їнського конкурсу виконавців на народних інструментах ім. А. Онуфрієнка, учасники X Міжнародного фестивалю в Польщі "Надбужанські зустрічі" Валентина Піскляк та Роман Козярський, а також дует "Мінор" -Оксани Зубенко (віолончель, вчитель - Віра Козира, концертмейстер -Тетяна Троцько) та Ольги Баран (скрипка, вчитель Оксана Головчук, концертмейстер Олександра Кер-ницька), учениць школи мистецтв ім. В. Матюка, лауреатів міжрегіональних, обласних, всеукраїнських конкурсів авторської та патріотичної пісні, учасників камерного оркестру м. Сокаля.


Дирекція музею висловлює щиру подяку всім, хто допомагав в підготовці та проведенні ювілейного свята: підприємцям п. Зої Савчук, п. Петру Міркунову, п. Роману Панасюку, п. Ігорю Шибанову, п. Василю Журавінському та інформаційному спонсору телерадіокомпанії "Сокаль".4 червня 2010 р. Наталія Покотюк


Ольга ЯнчукГазета
"Голос з-над Бугу"

якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
12:31, 15 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464