** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::22.06.2010


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

22 червень 2010 року

Пошук в новинах   

  
Духовна сторінка

Дороге юнацтво!У другій половині 30-их років минулого століття інтенсивно працювала «Просвіта»,готуючись до відзначення 70-річчя свого заснування. Поскільки  кістяком того могутнього об`єднання була молодь, тому багато друкованих видань присвячувалось саме її шляхетному вихованню. Пригадую, в нашому селі Гаях, що на  Брідщині, проводились виховні жіночі курси, які вела чарівна інтелігентна дівчина Маруся Чумівна. За її патріотизм, націоналістичні переконання поляки не давали їй праці. Моя сестра відвідувала ці курси і після закінчення всім дівчатам з фонду «Просвіти» подарували книжечки під назвою «Молоде село». В ній друкувалися історичні події, корисні побутові поради і правила доброго тону. Одним словом, все те, що найбільше впливало на виховання здорової, духовно багатої патріотичної молоді.


Мені пригадались 10 правил негативного значення і протилежних їм 10 високоморальних, спрямованих на виховання особистості з високими національними християнськими чеснотами (перепрошую, що не зможу їх дослівно передати). Вони приблизно звучать так:


1. Юначе чи юнко! Виходячи з хати, одягнись так, щоб на тебе всі звертали увагу, тобто визиваюче. 2. Перехожих зустрічай, набундючившись, з опущеною головою, ні з ким не вітайся. 3. Нікому не говори правди, бо навіщо вона тобі. Скільки можеш обманюй. Так легше прожити. 4. Стрічаючи перехожого, стань посеред дороги, плюнь йому під ноги, а якщо це увечері, посвіти йому в очі ліхтариком. 5. Не маєш грошей - залізь комусь в кишеню і вирішиш всі свої проблеми. 6. Пали скільки можеш. Це тобі полегшить життя і позбудешся в кишені зайвого сотика. 7. Вживай алкоголь до безтями, бо це тобі додасть сміливості робити «героїчні вчинки». 8. В публічних місцях, де проводяться культурні заходи, по-всякому перешкоджай вигуками і свистом (а це вже дозволю додати від себе, бо тоді такої брутальної лайки в нас не було). 9. Розкидай направо і наліво вульгарні слова. Покажи свою.міць Ти ж бо сильний, ти «герой» і тебе мають всі боятись. 10. При посадці на транспорт будь сміливий. Розштовхуй всіх кулаками, при тому скажи: тобі бабульо, чи діду пора бути там, на цвинтарі, а не плутатись тут під ногами, а ще можеш їх так штовхнути, щоб добре запам`ятали ту подорож. Сам, сівши вигідно, розвались на місці, дивись у вікно, вдавай, що нікого не бачиш. Не давай місця нікому. Чуєш, нікому, навіть жінці з малою дитиною. Нащо тобі здалась така ввічливість. Вона тобі не потрібна. Ти ж сильний, тебе мають всі боятись. Ти - герой.


Ось так юначе. Виконаєш всі ті правила і будеш найбільшим блазнем, непотребом для суспільства, бур`яном, що треба виполоти, ганчіркою, яку треба викинути на смітник. Затям собі, що такої молоді Україні не потрібно. Краще б вона не появлялась на світ Божий, бо стає гнилою колодою для суспільства і перевиховати її майже неможливо. Як правило, вона стає злочинною: алкоголіками, наркоманами або бандитами.


А ось інших 10 правил - протилежних тим. Вони формують високоморальну особистість з християнськими чеснотами, дуже потрібну для нашого суспільства:


1.    Одягайся завжди скромно, чисто і охайно, зі смаком, відповідно до погоди.


2.    Зустрічай усіх перехожих погідним, привітним поглядом і тим піднімеш їм добрий настрій. 3. Будь завжди щирим і правдивим. Старайся зробити щось приємне іншим. 4. Будь уважний до всіх, особливо до людей старшого віку і дітей. Якщо потрібно, поспіши їм на допомогу. 5.3 грішми поводься розумно. Не витрачай їх на непотрібні речі. Допоможи бідним і немічним, які потребують твоєї допомоги. Пам`ятай, що куріння руйнує твоє здоров`я. Не будь сам собі ворогом. Вступай, (якщо ти не є) в члени товариства «Відродження». 7. Пам`ятай, що алкоголь - це ворог не лише твій особистий. Він руйнує сім`ї, родини і всю націю. В такого споєного народу не має майбутнього. 8. На кожному кроці пам`ятай, що ти є частинкою твоєї Нації, пам`ятай, що своєю поведінкою засвідчуєш культуру свого народу і, на кінець, ти є візитною карткою у цивілізований світ. 9. Вульгарна лайка ніколи не була притаманна нашому народові. Ми не дикуни. У нас є своя давня, прадавня культура. Київська Русь була колискою слов`янської цивілізації. Вульгарною лайкою нагородили нас недруги, щоби ми скомпрометували себе перед цивілізованим світом. 10. Шануй старших - це заповідь Господня. Оберігай їх увагою і теплом завжди і всюди. Люби Бога і своїх ближніх, свій народ, свою Батьківщину, бо це святая святих.


Дороге юнацтво! Саме таких дітей, зокрема тебе, юначе і юнко, чекає Бог і Україна. Будеш жити за такими святими правилами, будеш щасливий сам, принесеш щастя і радість своїм батькам, своєму народові. Житимеш на славу Богу, принесеш користь суспільству. Таку українську молодь поблагословить Господь і піднесе її до найвищих духовних висот. Тоді наше юнацтво високо нестиме наш гордий стяг - символ любові, добра і краси.


Досягти таких високих вершин щиро бажає тобі, Українська молоде,22червня 2010 р.                                                             Марія ПЕТРОЩУК-КУШПЕТА


Газета
"Голос з-над Бугу"

якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
16:13, 22 серпня 2019 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464