** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::23.06.2010


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

23 червень 2010 року

Пошук в новинах   

  
освіта


Повірили в себе, мрію і добрих людейОдинадцятикласниця Оленка Гнатюк, щаслива і усміхнена, тулилася до грудей своєї бабусі Марії. А жінка, з очима повними сліз, пригортала до себе своє найрідніше створіння, її уста дякували Богу і добрим людям, котрі організували цей конкурс творчих робіт «Ким я хочу бути? Як я цього досягну?». Мабуть, лише шкодувала, що її розумну вродливу Оленку не бачать батьки, котрі так рано відійшли у вічність. Та, напевне, там на небесах вони радіють за свою донечку, котра добре вчиться і мріє стати істориком. У гостинному залі Сокальської школи №5 таких дітей, як Оленка було чимало. Вони, звісно, нічим не відрізнялись від своїх однолітків - такі ж юні, розумні, веселі, хіба що більш самостійні і не по-дитячому дорослі, бо такими їх зробила доля і непрості сімейні обставини. Цей конкурс творили добрі і чуйні люди, котрі прагнули допомогти цим дітям не на словах, а на ділі. Насамперед, родина Лукомських у Сокалі, в Канаді, Австралії і Англії. Сокальчанин Юлій Лукомський -то серце цього конкурсу, а пожертви - від Христі Чейз-Лукомської та її посестер з Союзу українок Едмонтона (голова Ольга Логвиненко, Канада), Олега Лукомськога (Австралія) та Андрія Лукомськога (Англія). Саме ці жертводавці зібрали у цьому році досить велику суму - 2350 канадських доларів, 500 доларів в Австралії та 120 фунтів в Англії. Але, якби відділ освіти РДА (Роман Монастирський) в особі Ірини Калитовської та Оксани Савчук не взявся за організацію і пропаганду цього заходу, то не знати чи був би він саме таким, коли діти, вчителі, батьки мали до нього дуже серйозне зацікавлення. Поетеса Любов Бенедишин це товариство юнаків і юнок налаштувала у русло правильного, багатогамного висловлювання своє дуМКИ РІДною українською мовою. Без голови районної організації Союзу українок Ірини Мандрик цей захід не мав би такого чіткого патріотичного спрямування. А те, що вже традиційно п"ята школа гостинно відчиняє свої двері для конкурсантів, готує чудовий концерт, заслуга педагогічного колективу, котрий очолює Валентина Михайлевич. Усі ці люди в Сокалі і за його межами подають тверду руку опіки дітям, котрі обира¬ють свою самостійну стежку у житті. І як добре, що саме такі добродії зустрілися їм, коли вони роблять свій перший крок, свій перший свідомий вибір. І за свою працю, за свою позицію отримали ще й грошову винагороду. Цього року випускники, учасники конкурсу не лише писали твори, а й спілкувалися з членами журі. Ось що з цього приводу зазначив його голова Юлій Лукомський:


- Усне спілкування показало в більшості випадків зрілість і серйозність намірів конкурсантів. 49 учасників конкурсу обрали 22 професії. Отже, цьогорічною родзинкою було усне спілкування з конкурсантами, яке дало можли¬вість краще познайомитися з дітьми, пізнати їх внутрішній світ і практично одностайно визначити переможців.


На урочистостях з нагоди вручення грамот, грошових винагород були присутні і виступили, окрім членів журі, ще й начальник відділу освіти Роман Монастирський, заступник голови РДА Марія Христинич, багатолітній політв`язень Марія Петрощук, діти, їх батьки... Звичайно святкового настрою усім додав гарний концерт, підготований учнями п"ятої школи, де звучали чудовий спів, дотепні жарти, милував око темпераментний танок...


Отож урочиста мить - вручення нагород. Відзнаку оргкомітету «За чітку життєву позицію та професійне визнання» отримали Оксана Пуняк (Поторицька зш), Маріанна Маркевич (Хоробрівська ЗШ), Роман Пацула (Тартаківський НВК), Ольга Сагайдак (Княжівська ЗШ), Олена Михайлюк (Сокальська ЗШ №4), Іван Дацьків (Бутинська ЗШ), Наталія Паламарчук (Великомостівський НВК), Христина Побережник (Сілецька ЗШ), Олена Гнатюк (Сокальська ЗШ №5). Усі ці діти отримали грошову премію у сумі 1090 грн. Перше місце посіли Михайло Лозинський (Варязька ЗШ), Ірина Маковська (Ільковицький НВК), Наталія Терещук (Варязь¬ка ЗШ), Михайло Бабич (Сілецька ЗШ), Богдан Ярчак (Хлівчанська ЗШ), Роман Галушка (Волицька ЗШ), Юрій Курило (Сокальська ЗШ №5), Ольга Назарчук (Забузький НВК). їх винагорода - 800 грн. кожному. Орися Кондра-тюк (Лучицький НВК), Тарас Гнатовський (Сте-нятинська ЗШ), Павло Ковальчук (Сокальська гімназія), Андрій Панюта (Сокальська ЗШ №2), Микола Сенчишак (Сокальська ЗШ №2), Михайло Михальчук (Сокальська ЗШ №5) -вибороли друге місце і отримали по 560 грн. Третю премію у сумі 425 грн. вручено випуск¬никам Роману Доброчинському (Сокальська ЗШ №5), Галині Іваневич (Двірцівський НВК), Марії Копчі (Великомостівський НВК), Ірині Бі-лань (Великомостівський НВК), Юлії Шереметі (Сокальська ЗШ №4). Всі учасники конкурсу отримали по 70 грн.


Переможці конкурсу були щасливі, адже, мабуть, вперше за свою працю заробили грошову винагороду. Вони повірили в себе, повірили в мрію, яка таки мусить здійснитися, повірили організаторам конкурсу, в котрих за плечима досвід, мудрість і бажання підтримати юне покоління на порозі дорослого життя.22 червня 2010 р.                                                              Оксана ПРОЦЬ.
Газета
"Голос з-над Бугу"

якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
23:13, 16 вересня 2019 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464