** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::02.07.2010


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

2 липень 2010 року

Пошук в новинах   

  
Парафіяльне життя

ЛЮБІТЬ ОДИН ОДНОГО БРАТНЬОЮ ЛЮБОВ`Ю...»


 


Одного разу малий першокласник розчарований повернувся зі школи додому. Мати помітила невдоволення сина і почала розпитувати його в чому причина його поганого настрою.


-    Мамо, я не такий, як інші діти, - розчаровано розпочав хлопець розказувати про все, що не давало йому спокою, - вони вміють гарно малювати, співати, грати у футбол, а я нічого не вмію, мені нічого не вдається.


-    Не переймайся так, - заспокоювала дитину мама, - ти вмієш дуже гарно молитися, бо кожного разу молишся не тільки за себе, але й за татка, й за маму, і за сестричку!


Вдало підібрані слова матері справді заспокоїли хлопця. Пройшли роки... Він став священиком. Господь покликав його молитися не тільки за своїх рідних, але й за інших людей.


У посланні апостола Павла до римлян, ми чуємо про те, що Господь обдаровує нас різними дарами (Рим. 12, 6-8). Все зводиться до того, що кожен має добро¬совісно виконувати свої обов`язки, до яких покликав його Господь.


Цей заклик звернений до кожної людини, залишається актуальним завжди: вчитель має дбати про те, щоб у доступній формі викласти потрібний матеріал учням та старанно навчити їх; лікар повинен професійно визначити діагноз хворому та зробити все можливе для того, щоб полікувати його; спортсмен, у свою чергу, робить все можливе для того, щоб досягнути бажаного результату; будівельник має старанно виконувати свою роботу, щоб будинок чи будь-яка інша споруда була міцною і зручною для використання. Так можна сказати про кожного фахівця у своїй справі. Як це не прикро, але нам нерідко приходиться ставати свідками того, як люди недбало ставляться до своїх обов`язків, шукають у їх виконанні тільки користі для себе, а про наслідки не думають. Подумаймо тільки: наскільки менше було б аварій на АЕС, у вугільних шахтах, на заводах, біля верстатів, якби кожен добросовісно поставився до своїх обов`язків?! Скільки смертей можна було б запобігти, якби не було так багато авіакатастроф, якби всі дотримувалися правил безпеки?! Надто багато біди через те, що хтось колись безвідповідально, просто недбало, поставився до своїх обов`язків.


Ще гірше буває тоді, коли хтось не те, що недбало, але свідомо виконує свою роботу на шкоду іншим. Уявімо собі, для прикладу, що було б, якби дитина, яка повернулася зі школи, скаржилася батькам на те, що вчитель одним дітям дозволяв відповідати з місця при відкритій книжці, а інших викликав на середину класу та ще й чіплявся до кожного слова, а потім першим поставив хороші оцінки, а другим - набагато гірші. Зрозуміло, що дитині у такому віці ще важко знайти відповідь на болюче для неї питання:"Чому так?". В такому випадку вчитель, догоджуючи одним і ставлячи перешкоди іншим, повівся б невторопно, не думаючи про наслідки своїх дій, якими ранив би ще незіпсовані дитячі серця. У подібному випадку дитина, замість того, щоб у стінах школи вчитися совісного ставлення до своїх обов`язків, буде вчитися лукавих способів легкого життя: підкупу, брехні, обману; крім того, через несправедливість в її душі зародиться гнів на своїх друзів. Або ж подумаймо, що було б, якби священик через якісь особисті мотиви, без жодних підстав відмовився когось сповідати, вінчати і т. ін.? В такому випадку було б завдано багато непоправної шкоди.


Подібні переживання інколи приходиться переживати і нам, дорослим... Подумаймо, дорогі, чи не болить нас тоді, коли бачимо, що хтось шляхом підкупу чи знайомств займає високі посади, а інші роками чекають своєї черги і не можуть дочекатися; комусь роблять якісні послуги  без черги, а хтось не має жодних і т. д.


Подумаймо, дорогі, як би ми віднеслися до того, якби віддали нашу дитину на лікування до недбалого лікаря?... Як би ми реагували на те, якби наших дітей вчили недбалі вчителі?... То ж, якщо хочемо доброго ставлення до своїх обов`язків від інших, то й самим треба ставитися по-іншому. Святий Василій Великий каже: "Кожний повинен свій обов`язок старанно пізнавати, сповняти і про ніщо більше не журитися, щоб кожен удостоївся слів Христових (Мт. 25, 21): "Добре, слуго добрий і вірний! У малому був ти вірний, поставлю тебе над великим. Увійди в радість твого пана".


•Дорогі брати і сестри! Ми всі маємо покликання від Бога бути добрими християнами. У цьому відношенні, дбаючи про спасіння своєї душі та душ наших ближніх, тим більше не можемо бути недбалими, бо оцінка наших старань -вічність. Якщо хочемо збудувати краще життя для себе і своїх дітей, маємо навчитися змінити в собі ставлення до того, щоб виконувати свої завдання дбайливо, з радістю і любов`ю. Це може бути тільки тоді, коли будемо робити все для Божої слави та для добра ближніх; коли менше будемо думати про власну користь, а більше про те, щоб послужити ближньому, як своєму братові чи cестрі, бо каже Ісус: "Істинно кажу вам: усе, що ви зробили одному з моїх найменших братів, ви мені зробили і те, чого ви не зробили одному з моїх найменших братів, і мені не зробили" (Мт. 25:40, 45), а апостол Павло у посланні до римлян каже: "Любіть один одного братньою любов`ю. Пошаною один одного випереджайте. В ревності не будьте ліниві, духом горіте, Госпjдеві служіте" (Рим. 12,10-11).


Не забуваймо, що на кривді інших не збудуємо свого щастя. Амінь.


2 липня 2010 р.


о. Орест РУБЕЛЬ
Газета
"Голос з-над Бугу"

якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
18:13, 30 травня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464