** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::02.07.2010


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

2 липень 2010 року

Пошук в новинах   

  
погляди

 


ПРИСЛУХАЙМОСЬ ДО ПРИРОДИ


 


Запитаймо себе: для чого живемо на Землі? Коли людина починає думати про своє буття, то знаходить відповіді й на всі інші запитання, які ставить перед собою. Настав час повернутися "назад", до наших предків. Розумію, що більшості людей натуральне господарство здається дивним, треба подивитись на це з іншого боку. Те, що раніше вважалось примітивним і відсталим, тепер випереджає сучасну науку. Та, на жаль, люди, привчені до технократичних методів землеробства, будуть стояти осторонь і спостерігати чим це все закінчиться. От тільки час не стоїть на місці. Прислухайтесь до слів Й. Гьоте: "Як можна пізнати себе? Не шляхом споглядання, але лише шляхом дії. Спробуй виконати свій обов`язок - і ти пізнаєш себе".


Наші предки вирощували високі врожаї на невеликих площах, досягаючи цього вмінням. Вони вміли і працювати, і відпочивати, берегли природу, передавали свою мудрість у легендах, які для нас, теперішніх, видаються неправдоподібними. Тому й результати так званого раціонального сільського господарства, пов`язаного із застосуванням шкідливих для навколишнього середовища і здоров`я людей хімічних засобів, а також важкої сільськогосподарської техніки і новітніх технологій, що травмують ґрунт, призвели до його деградації, а також усього, що на цьому ґрунті росте.


Наші предки віками накопичували гумусний шар землі, а ми зуміли його знищити за одне століття. Але були й будуть такі дослідники, як Еклебен, Овсінський, Фолькнер, Пономарьов, Мальцев, завдяки яким маємо найважливіші для нас знання у землеробстві. Вивчаючи їх безцінний досвід, робимо висновок, що разючі результати кращих у світі сучасних мікробіологічних технологій по праву належать нашим співвітчизникам. Копання, оранка землі - найбільша помилка. Нема роботи більш важкої і шкідливої: копаючи чи орючи землю, ми знищуємо її плодючий шар і змушені безконечно доглядати за рослинами. Тому традиційна агротехніка - це не що інше, як методичне знищення ґрунту і потім виснажлива боротьба за його відновлення.


Ми також забули найелементарніше, те що вчили в школі: родючий шар - верхній, так званий гумус, який не можна нищити, бо в ньому живе   велика кількість грибків, мікробів, хробаків, які дихають киснем. Це, так званий, аеробний шар землі. Під ним іде другий, без кисню, в ньому працюють всілякі грибки, які розкладають рослинні рештки. А ми наполегливо воюємо з нашими помічниками, знищуємо їх. А без них земля стає мертвою. Згадайте свої ділянки і поля. Чи часто бачите на них земляного хробака? Крім перекопування і оранки ми ще й щедро посипаємо все міндобривами, обприскуємо отрутохімікатами, тож звідки візьмуться хробаки? Чи може хтось вижити в таких умовах? Ні! Згадайте себе. Вживаючи хімпрепарати, ви не покращуєте своє здоров`я, а лише приглушуєте хворобу, а ваша імунна система слабшає. І ви розумієте: щоб боротися з хворобою, треба підняти імунітет організму. Подібний механізм захисту має все живе. І якщо не порушувати баланс, то природа сама зі всім справляється. Наші предки розуміли це, не втручались грубо в природні процеси, і сама природа їм за це щедро віддячувала.


2 липня 2010 р.                              Людмила ВОЙТКО, м. Сокаль.
Газета
"Голос з-над Бугу"

якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
01:00, 17 лютого 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464