** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::06.07.2010


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

6 липень 2010 року

Пошук в новинах   

  
суспільство

Казала Настя як удасться,


то буде встановлений новий дах на будинку №38 по вул.. Тартаківській у м. Сокалі, може щось й поремонтують. Може…19 лютого у житловому будинку №38 по вул. Тартаківській через великі сніги провалився дах. І двадцять його мешканців, серед них семеро дітей, залишилися без даху над головою. Хтось з них мешкає у родичів, а хтось, як і попередній раз, коли у будинку по вул. Героїв УПА вибухнув газ, знову знайшли притулок у гуртожитку Сокальськога ліцею. Вже чотири місяці ці люди оббивають пороги високопосадовців. Як розповідали, хтось їх слухає, хтось - співчуває і обіцяє допомогти, а є й такі, що показують на двері. Різні люди і ті, до кого прийшла біда, різні і ті, хто сидить у високих кріслах. Та нині мусимо вести мову про конкретну роботу, про те, де знайти гроші і якомога швидше розпочати перекривати дах у згаданому будинку, адже минув перший місяць літа, а там ще й кіт не женився. Бо поки що, крім того, що розчищено завали даху, зірвано стелю, відключено електрику, нічого більше не зроблено. Будівля під відкритим небом нищиться дощами і сонцем. По квартирах бігають щурі. Дивлячись на ці помешкання, мушу сказати, що й так мешканці жили не в розкошах. Цей будинок, колишній гуртожиток цегельного заходу, був збудований вже дуже давно. Його понищив тягар літ, а ще квартиранти, котрі вважали його своїм тимчасовим житлом. Квартири ці не всі приватизовані виглядають так: спільний коридор або й без нього, кухня і кімната, в кого більша, а в кого менша. Оце й усе. Жодних вигод: немає водопроводу, ні каналізації, не говорячи вже про ванну і туалет. Навіть не віриться, що люди в наш час мешкають в таких умовах. А родини тут не з великими статками: пенсіонери, багатодітні. На подвір`ї гори сміття. Ось така неприваблива картина. Кілька представників цих сімей - Надя Бельмега, Ірина Нецькар, Надія Чернюк, Надія Прокопишин, Лілія Федячко Ірина Ткачик - дізнавшись, що бюджет вже прийнятий, знову постукали у двері міського голови.


Ось думки представників родин які мешкали у будинку № 38 по вул. Тартаківській і відповідь їм керівників міської ради та комунальних служб.


Надія ЧЕРНЮК:


- Ми зверталися в райдержадміністрацію до голови і першого його заступника. Були ми в них кілька разів, але нас ніхто й до кінця вислухати не хотів, казали ідіть в міську раду, це їх проблема. Тільки голова районної ради Олег Солодяк уважно вислухав нас і порадив представити відповідні документи, аби нам виділили матеріальну допомогу. Він з самого початку приїхав до нас, подивився, що сталося. Правда, саме у цей день, коли дах завалився, до нас приїжджав ще і керівник «Сокальжитлокомунсервісу» Богдан Леськів та інженер Арсен Подолюх. І більше ніхто.


Час іде. А що зроблено? Хіба ті, що зривали дах і стелю, все понищили. Печі в тріщинах, плитка побита. У деяких квартирах люди повставляли собі пластикові вікна і деякі з них теж ушкоджені, не говорячи вже про підлогу. Почали роботи з 8 квітня. Заступник міського голови Володимир Козакевич нам казав, що фірма «Ферум» візьме кредити під наш будинок і почне перекривати дах, а коли бюджет буде прийнято, то їй гроші повернуть. І що? Та крутять нами як циган сонцем…


Де я маю подіти своїх трьох внуків, ще одне в дорозі і син – інвалід. . в інших людей теж проблеми:сім’ї багатодітні, є діти – інваліди, пенсіонери і попробуй живи в студентському гуртожитку. Ми їм заважаємо, а вони нам. Зараз наших дітей повезли відпочивати, кажуть, що у серпні ще повезуть, за це дякуєм. Але нам потрібне своє житло. Скажіть, що помагати, то поможемо. З 2004 року ми з владою ведемо листування, щоб звернула увагу на те, в яких умовах живемо. Ніхто нам не допомагає. І потроху кожна сім"я почала робити щось сама. Ми собі запланували у цьому році провести воду у квартири, побудувати септик, потринькувати хоча б частину будинку ззовні...


Ірина НЕЦЬКАР:


-    У мене троє дітей, чекаю четверту, де я з тим немовлям піду? Не знаю, чи до пологів дах зроблять, але ж то ще всередині треба робити. Кажуть, мусимо за свої гроші. Але ж ми зробили перед тим :ремонт, хто як міг. А тепер подивіться: шпалери звисають, підлога лущиться, печі потріскані. І як в таке житло дитину принести?


Ірина ТКАЧИК:


-    Ми тільки в минулому році зробили в квартирі ремонт, утеплили стіни, вставили пластикові вікна. Бо в нас в хаті мусить бути тепло, бо маю хвору дитину, у неї - цукровий діабет; Ми не ЗМОГЛИ мешкати у гуртожитку через хворобу дочки, тому довелось винаймати квартиру. А це, звичайно, додаткові витрати.


Петро ТКАЧУК:


-    Звертався у «Сокальжитлокомунсервіс» з просьбою вивезти те сміття, що лежить купами на подвір`ї, бо ж щурі тільки розмножуються. Мені у відповідь: «То не ваше діло, ми ще не вирішили, хто його буде вивозити». Дехто з будівельників каже, що цей будинок легше розвалити і збудувати новий. Бо хтозна, чи ця понищена будівля витримає новий дах.


Петро САВЧУК, міський голова Сокаля:


-    До того часу поки не було відкрито фінансування на ремонт цього будинку, ми уклали угоду з фірмою «Ферум», загородили й почали йога розбирати. Кошторис складений у нас на ці роботи і закладений в програмі соціально-економічного розвитку у сумі 298 тис. грн..Зрозуміло, що за такі кошти про якийсь євроремонт не може бути й мови. Будуть зроблені основні констуктивні елементи: дах, армуючий пояс, перекриття утеплене, відремонтовані стіни, обмостка і всередині приміщення як вистачить коштів. Якщо мешканці будинку хочуть євроремонт, то ми більше грошей в міському бюджеті не маємо. Є вільні лишки в районному бюджеті, хай йдуть і добиваються, там можливе фінансування і як надзвичайна ситуація. Якби ми не мали перевиконання бюджету у минулому році, якби у нас не було вільних лишків, то ми б не малі можливості щось виділити. Ще й мешканці цього будинку мусять засукати рукави допомагати робити собі житло. Бо така позиція, що нам повинні, зобов`язані все зробити в нинішній ситуації, не завжди можливою.


Бюджет був прийнятий недавно. Ще до того як почали фінансування, ми уклали угоду з фірмою «Ферум». В кошторис передбачено: армуючий пояс, арматура перекриття, ліс вже заготовлений, крокви порізані. Люди добрі, ви знаєте, щоб від; когось щось вимагати, а що ви зробили? Ви ж палець об палець не вдарили. Ви кажете стіни затекли. Зараз брезент коштує недорого, невже не можна було накрити свої квартири?! Ми вам з бюджету виділили 298 тис. грн. Хочете більше - ідіть в райдержадміністрацію.


Богдан ЛЕСЬКІВ, начальник«Сокальжитлокомунсервіс»:


- З фірмою «Ферум» визначено об"єми робіт. Ця організація працює нормально з нею у нас проблем не буде. Ми 16 червня уклали з нею угоду. По кошторису який підписали, складемо графік. Але коли точно почнуться роботи - залежить від підрядчика. Поки що керівник не дав точного графіка робіт, дасть, я вам скажу Знаєте, ми хотіли в той кошторис ще щось додати, але керівник фірми сказав, що за такі гроші робити не буде, але ми його попросили, і він зрозумів наше становище І думає як зекономити. Фірма робитиме згідно з кошторисом, а решту мусите додавати самі. Ви не єдині в Сокальському районі, кому цієї зими сталася така біда. .А ви кажете, що підете до прокурора. Йдіть, то ваше право.6 липня 2010 р.                             Оксана Проць
Газета
"Голос з-над Бугу"

якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
08:00, 20 лютого 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464