** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::21.07.2010


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

21 липень 2010 року

Пошук в новинах   

  
влада

Про дороги не почули нічого нового...Минулої п`ятниці відбулася XXX сесія V скликання Сокальської районної ради. В порядку денному було чотирнадцять питань. Спочатку депутати привітали з ювілейним днем народження свого колегу Володимира Мрочка.


Хвилиною мовчання вшановано пам`ять депутата обласної та районної рад декількох скликань Йосифа Антоновича Врубеля, котрий напередодні відійшов у вічність.


Було обрано лічильну та редакційну комісії.


Далі слова попросив голова райдержадміністрації Микола Мисак, котрий привітав усіх з двадцятою річницею прийняття Верховною Радою Декларації про державний суверенітет України, побажав усім міцного здоров`я, натхнення, успіхів у спільній праці на благо нашої держави. Він також коротко розповів про свою трудову діяльність, підкресливши, що основними принципами у його роботі є законність, прозорість, відкритість, доступність й колегіальність у прийнятті рішень.


Депутат Григорій Казанівський наголосив про неодноразове порушення регламенту ради й за його словами воно "заключається в дуже багатьох випадках", "рішення ігноруються". І в цьому він вбачає вину голови районної ради, тому запропонував відсторонити 0. Солодяка від ведення сесії й проголосувати поіменно. На що голова комісії з питань регламенту і депутатської етики Лариса Фарин відповіла, що це питання не обговорено у комісіях, не має письмового звернення, значить є порушення регламенту. Тому пропозиція депутата Г. Казанівського не була підтримана.


Начальник фінансового управління РДА Світлана Ксьонжик доповіла про виконання районного бюджету Сокальського району за перше півріччя цього року (доповідь буде надрукована в наступних номерах газети). Затверджено розпорядження голови РДА №277 від 17 червня, №296 від 23 червня і №301 від 25 червня "Про уточнення призначень". Внесено зміни і доповнення в рішення №368 минулої сесії від 14 травня "Про районний бюджет Сокальського району на 2010 рік". Зокрема, пункт 1 викладено у такій редакції:


"Затвердити загальний обсяг доходів районного бюджету на 2010 р. у сумі 219254,9 тис.грн.


Установити обсяг доходів загального фонду бюджету в сумі 211372,4 тис. грн., спеціального фонду бюджету - 7882,5 тис. грн.".


С. Ксьонжик доповіла, а депутати позитивно проголосували за наступні питання: "Про списання заборгованості по бюджетній позичці, наданої під регіональний контракт 1998 року" (це по ПАФ "Відродження" у сумі 1800 грн.) й про "Про затвердження міжбюджетних угод на 2011 рік" (по наданню медичної допомоги мешканцям нашого району в медичних закладах Львова на суму 175000 грн., Червонограда (980000 грн.) та Яворівського району (15288 грн.).


Основним й болючим на сесії було питання "Про стан автомобільних доріг у Сокальському районі", його доповів заступник начальника Служби автомобільних доріг у Львівській області Володимир Безпалов. Він наголосив, що "стан доріг визначається тим фінансуванням, яке маємо. А воно з 2008 року йде на спад. На 2010-й на ремонт доріг в області виділено 76 мільйонів гривень, а вже за шість місяців використано 67 млн. грн. Залишилося 9 млн. грн. Ситуація критична, але контрольована". Доповідач також зупинився на тому, що левову частка коштів (понад 800 тисяч гривень) використали в зимовий період, а також наголосив на створенні резервного фонду в районі на ремонт та утримання доріг.


Депутатів не дуже втішив виступ чиновника зі Львова. Адже всі знають, в якому стані сьогодні дороги Сокальщини, але не знають одного - як вийти з цієї ситуації. Адже стільки писано-переписано, а дороги стають ще гіршими. Й нема на це ради й... коштів. Може статися й таке, як наголосив Василь Панченко, що не возитимуть пошти, не курсуватимуть маршрутки у села, не працюватимуть місцеві філії Ощадбанку (вже є такі звернення у районній раді). В. Безпалов не зміг назвати у нашому районі бодай одного кілометра дороги, по якому можна нормально проїхати, зате називав інші відтинки, які не стосуються Сокальщини. Депутати Андрій Мандрик, Григорій Казанівський, Віктор Баланюк, Володимир Мрочко, Володимир Полянчук, Василь Смолинець, Василь Дністрянський, Роман Монастирський, Богдан Шклянка, Петро Пилипчук. Олег Іванчина, Олег Кожушко, Світлана Ксьонжик, Володимир Шмигельський, Роман Запісоцький, Ігор Дацюк, Олег Фенчин, Олексій Кінах, Олександра Небожук запитували про наболіле питання... Всі вони не задоволені дорогами Сокальщини. їх стан просто катастрофічний. В Сокальському райавтодорі не має необхідної і справної техніки (з трьох грейдерів один уже розва¬люється, тому взимку "перекидали" транспорт з інших районів)... А коли В. Безпалов заговорив про комісійний об`їзд, це коли щомісяця вісім днів працює в районі інспектор - то й взагалі розсмішив всіх у залі. Дехто казав, що найкраще якби той інспектор жив в районі та їздив цими дорогами. Одним словом, дороги - це надзвичайна ситуація, тому що нема оперативності в роботі Служби. Вони також знищені безгосподарністю. Справедливо зауважив І. Дацюк, що і сьогодні "випустили пару, але що з того буде. Говорили про співпрацю з районною радою вже раніше, але конкретних питань не вирішено протягом двох років. Держава не цікавиться фінансуванням доріг. Хоча різниця з Волинською областю разюча. Співпраця має бути конструктивною. Ось вісім днів інспектор їздить, а який коефіцієнт корисної дії?".


Олег Фенчин справедливо зауважив, що й на Тернопільщині та Івано-Франківщині ситуація з дорогами краща. Олександра Небожук просила звернути увагу на міст у Великих Мостах, який в поганому технічному стані.


Голова РДА Микола Мисак повідомив, що готується на Сокальщину візит голови ОДА Василя Горбаля, сформовано основні питання й перше серед них - це дороги. Криком душі назвав стан доріг голова районної ради Олег Солодяк. Тому депутати своїм рішенням стан автомобільних доріг в районі визнали незадо¬вільним та вирішили підготувати відповідне звернення до Служби автомобільних доріг у Львівській області та профільного міністерства.


Двадцять три мільйони гривень виділила обласна рада на комунальні дороги, з них 600 тисяч - на Сокальщину. А це мізер.


Далі депутати затвердили перелік основних питань, що розглядатимуть на пленарних засіданнях районної ради; звільнили від сплати податку з доходів фізичних осіб (50 відсотків від суми нарахованого податку) - Петра Миколайовича Бабійчука, жителя с. Перемисловичі. Районна рада вирішила прийняти в спільну комунальну власність територіальних громад району і передати на баланс відділу освіти на праві оперативного управління частину нежитлового приміщення Суховолівської ЗШ загальною площею 152,8 кв. м - для використання під заклад освіти ЗШ І ст. Надано також дозвіл керівництву Сокальської ЦРЛ на списання автомобіля УАЗ-396201.


Депутати не затвердили нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 0,0090 га на території Тудорковицької сільської ради для землекористувача "Український мобільний зв`язок" загальною сумою 1967 грн., 21,86 грн. за один метр квадратний та вирішили доопрацювати передачу в комунальну власність територіальної громади Лучицької сільської ради будинку дитячого садка в Лучицях загальною площею 435 м. кв., балансова вартість 655879,00 грн.


Взято до відома звіт про роботу постійної комісії з питань розвитку промислового комплексу та підприємництва, з яким виступив її голова Віктор Баланюк. Він підкреслив, що між вісьмома депутатами з різних партій, які працюють у комісії, жодних протиріч не виникало. Всі працювали конструктивно.


У "різному" депутат Василь Козира наголосив що районна рада уже зобов`язана повернутися до розгляду питання щодо кінотеатру в Сокалі. Адже три роки не приймали рішень, бо не мали права власності, нині воно є, судові тяганини завершені. То ж пора визначитися.


Олександра Небожук подякувала депутатам від ВО "Батьківщина" за фінансовий внесок у спорудження пам"ятника Степанові Бандері у Великих Мостах й закликала всіх підтримати добре починання партійців.


Олег Кожушко наголосив про ігнорування органами ведення державного реєстру його депутатського запиту щодо внесення в порядок денний сесії питання про стан Реєстру Сокальського району, а доповідачами визначити керівників відділу ведення Реєстру Сокальської РДА, райвідділу УМВСУ у Львівській області та районного управління юстиції...


ЗО липня депутати запланували провести чергову сесію районної ради.


 


20 липня 2010 р.                             Василь СОРОЧУК.
Газета
"Голос з-над Бугу"

якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
00:56, 17 лютого 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464