** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::23.07.2010


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

23 липень 2010 року

Пошук в новинах   

  
влада

ШКОЛУ У ПРИСТАНІ, ШАХТИ "НАДІЯ" ТА "СТЕПОВА"ПІД ЧАС ВІЗИТУ НА СОКАЛЬЩИНУ ВІДВІДАВ ГОЛОВА ОДА ВАСИЛЬ ГОРБАЛЬМинулого вівторка на Сокальщині перебував голова Львівської обласної державної адміністрації Василь Горбаль. Першою у програмі відвідин була школа у с. Пристані. її спорудження розпочалось ще у 1993-ому. Ці роботи розпочало місцеве господарство. Але через брак коштів вони так і не були завершені. І тільки у 2004 р. відновили часткове фінансування з обласного та районного бюджетів


За словами начальника Головного управління освіти та науки ОДА Михайла Брегіна, кошторисна вартість закінчення будівництва (в цінах 2009 року) становить понад 13 мільйонів гривень. На те, щоб завершити всі роботи, треба ще не менше 9 млн. грн.


Нова школа у Пристані розрахована на 150 учнів. Тут також будуть розташовані дитячий садок (дві дошкільні групи по 15 дітей кожна) та фельдшерський пункт.


Голова ОДА Василь Горбаль оглянув довгобуд-школу, у які залишилося зробити не так й багато, але й не мало: встановити двері, підлогу, провести опалення, водопровід, побудувати котельню... Очільник області побував у двох приміщеннях школи, в якій навчаються місцеві дітлахи.


- Нині роблять аналіз кошторису будівництва школи, який був складений раніше, щоб зробити чіткий план на наступний рік. Певні речі вже будуть скориговані в цьому році. На вересень вийдемо з узгодженим рішенням коригування бюджету, -сказав В. Горбаль. Й обіцяв, що цей навчальний заклад відкриють у вересні 2011 р. Сільський голова Роман Мармаш та директор школи Мар"ян Дмитрів розповіли і показали гостям навчальний заклад.


Потім В. Горбаль побував на ДВАТ "Шахта "Надія". Тут його зустрічали квітами та хлібом-сіллю. Він разом з директором підприємства Миколою Криштопою, очільниками району Миколою Мисаком, Олегом Солодяком та ін. спустилися у шахту Журналісти нашого часопису неодноразово бували на ДВАТ "Шахта "Надія", яка введена в експлуатацію у 1962-ому. За цей час видобуто більше 23 мільйонів тонн "чорного золота". Сьогодні на шахті працює 1135 осіб, середня заробітна плата котрих складає 5572,81 грн. Підприємство не має заборгованості з її виплати.


На подвір`ї шахти ми побачили прикрашену "новорічну" ялинку й дізналися, що 16 червня колектив "Надії" виконав річне завдання з видобутку вугілля, а 11 липня гірники з початку року видали на-гора 150000 тонн вугілля. На територіі шахти підсобне господарство, їдальня, швейний цех, хлібопекарня, будують магазин. Шахтарі відпочивають на базі в Одеській області.


Після того, як підняпися із 418-метрових глибин шахти Василь Горбаль поділився своїми враженнями:


- Це лише прогулянка, яку не порівняти зі щоденною працею гірників. Звичайно, це дає можливості краще зрозуміти ті умови, в яких трудяться шахтарі, і те, якими мають бути підходи держави до цієї праці.


Він також додав, що, якби у держави була своя політика щодо закриття шахт, то були б створені нові підприємства, альтернативні місця для звільнених працівників.- Кого з шахтарів "Надії" не питали, усі хочуть, щоб вона й надалі працювала. Ми повинні прислухатися до їхньої думки,- сказав він. І продовжив.-Є шахти із значно критичнішою ситуацією.


Ми очікуємо на візит міністра вугільної промисловості. Попередньо я зустрівсяз керівниками профспілок шахтарів Львівщини.. МИ торкнулись зокрема і кадрових питань Тому, думаю, під час розмови з міністром звернемо увагу на перспективу відкриття альтернативних робочих місць для шахтарів, які вивільняються з тих шахт, які закрили .або  планують закривати


М Кришили розповів що за перше півріччя 2010 року ДВАТ"Шахта "Надія" перевиконала план і видобування вугілля на 112,7 ВІДсотка. Фактичний видобуюк становить 142,5 тис. тонн. Це на 755 тис. тонн більше від програмного завдання. У січні-червні ц. р. проведено підготовчих виробок 4255 м, що на 837 м більше, аніж за минулий рік.


Середньодобовий видобуток склав 866 тонн, що на 116 тонн більше від аналогічного періоду 2009 року. Зольність видобутого вугілля склала 23,6%. Це на 7,9% менше від проектного показника якості.  "Надія" утримує дитячий садок "Ромашка" в Соснівці, де виховують 170 дітей працівників шахти. За цей рік на нього було виділено 1 млн. 420 тис. грн. Завідуючадошкільною установою Ольга Левицька розповіла гостям про дитсадок, їх привітали дошкільнята, котрим голова ОДА вручив цукерки. Гості також побачили як підприємство проводить реконструкцію лікарні, яка була у катастрофічному стані.


-    Місцева влада нам не допомагає. Якщо шахта закриється, то постраждають не лише шахтарі, а й їхні сімї, - підкреслив директор ДВАТ "Шахта "Надія" Микола Криштопа. -  Нині підприємство працює і фактично годує не тільки Соснівку, а й найближчі населені пункти...


-    Шахта "Надія" - один з найбільших платників подати І районі, - сказав голова районної ради Олег Солодяк. - Більше тисячі жителів мають місце праці. однозначно, що це для  розвитку району дуже добрий показник Кажуть,  ЩО "Надія" безперспективна, тому будуть шукати якісь інші, напевно, перспективні, нові робочі місця, адже бачимо що директор шахти постійно у пошуках, він, власне, і є ініціатором добрих починань. Тільки ззовні подивитися територію шахти - він, власне, і є ініціатором добрих починань. Тільки ззовні подивитися територію шахти - і не директор шахти постійно у пошуках, він, власне, і є ініціатором добрих починань. Тільки ззовні подивитися територію шахти - і не знайдемо такого виробництва, яке було б все у квітах. Умови праці в шахті надзвичайно важкі, але це – головне виробництво. Хотілося б, щоб був державний підхід до проблем гірників, тому що на сьогоднішній день, на превеликий жаль, є ще багато недоречностей.


А під час відвідин шахти "Степова" голова ОДА провів нараду з її керівництвом. За словами директора шахти Ярослава Кіха, сьогодні вона у дуже критичній ситуації. Адже ще з квітня за розпорядженням ДП "Вугілля України" вугілля відправляють на схід України. А при підвищенні витрат при транспортуванні "чорного золота" підприємство зазнає значних збитків. "Степовій" заборгували уже понад п"ять мільйонів гривень. Вихід із цієї ситуацію Я. Кіх вбачає у передачі вугілля на місцеву фабрику і теплові електростанції.


В. Горбаль запевнив, що під час візиту міністра вугільної промислової і  буде проаналізовано це питання. Гостям показали як діє універсальна система по контролю загазованості на шахті. Вона, до речі, єдина в ДП "Львіввугілля" і коштує понад десять мільйонів гривень. Директори шахт, які були на зустрічі, поскаржилися на контролюючі органи. Вони попросили голову ОДА В. Горбаля якось плинути на ситуацію. "В мене кабінетів не вистачає, щоб ревізорам надати робочі місця", - наголосив директор Я. Кіх. Інші керівники підтвердили, що перевіряючі структури змінюють одна одну і просто блокують роботу підприємств.


Своїми роздумами з приводу ситуації, що склалася, поділився заступник генерального директора ДП "Львіввугілля" Олег Акімов


З приводу перебування голови ОДА на Сокальщині з журналістами місцевих ЗМІ своїми думками голова райдержадміністрації Микола Мисак: Як на мене,дуже важлива перша частина візиту - це школа. По Пристані ми побачили, що є така суттєва проблема для селаі було би дуже добре, щоб вона набирала обрисів вирішення.1994 і 2010 ось такий період часу не можемо розв`язати її. Відрадно, що це побачив голова обласної державної адміністрації. Думаю, що питання мало би зрушитися з місця. А на завершення будівництва школи потрібно дев"ять мільйонів триста тисяч гривень. На цей об"єкт йшло фінансування з державного, обласного і місцевого бюджетів, десь приблизно в рівних долях. Безумовно, район буде прикладатися. Ми також почули від голови ОДА про можливість долучення ще інших суб`єктів. Шахта "Надія" - самодостатнє на сьогоднішній день підприємство, безумовно, є чим похвалитися керівнику. А це також своя специфіка. Прибуткове підприємство, видобувають якісне вугілля. Є відповідна організація праці, але основа успіхів закладена у вугіллі23 липня 2010 р.    Василь СОРОЧУК.

Газета
"Голос з-над Бугу"

якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
00:59, 27 лютого 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464