** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::23.07.2010


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

23 липень 2010 року

Пошук в новинах   

  
культура


ТЕЛЯЖ ЗНОВ ОБІЙМАЄ СЕРПАНКОМ


 


11 липня в Народному домі Теляжа не було яблуку де впасти: і малі, і старі прийшли сюди відзначити 550-річчя рідного села. На сцені хлопці в широких шароварах котять колесо від воза - як колись, більш як півтисячі літ тому, їхали селом мандрівники возами (телігами) та потопили їх у болоті. А щоб не забути де - назвали місце Теляжем. Пройшли століття, а легенда залишилась.


Ведучі свята Наталія Кременець та Ігор Каспрук надають слово отцю Оресту Рубелю. Після його благословення Мар`яна Писарчук виконує пісню "Моліться, люди, всі до Бога".


Двічі село спалювали, продовжують ведучі: в 1915 і в 1946 р., людей з села виселили. Тим, хто боровся і віддав своє життя за щасливе нинішнє сьогодення, Оксана Волкова присвятила вірш "Теляжу - 550".


Село над Західним Бугом розбудувалось, розквітло. Тут живуть хлібороби з діда-прадіда, які вирощують хліб. Смачний коровай, який спекли місцеві господині, скуштували усі присутні в залі. А ведучі розповідали про людей старших, які передають молодим традиції і звичаї села, служать для них прикладом. Це Марія Кусевич, Ганна Хахула, Ярослав Гордейчук, Іван Завадський, Анастасія Левицька, Ганна Гібляк, Марія Насанюк та багато інших. Для них жіночий вокальний ансамбль виконав пісню "Літа минають". А далі вітали наймолодші подружжя, які цьогоріч поєднали свої долі - Людмилу Войтович та Андрія Попика, Софію Синишин та Івана Мороза. Для них прозвучала пісня "Коханий". Добрим словом згадали і нині покійного Ярослава Кортка, який написав про село чимало віршованих рядків. Сільський голова Ярослав Кравченко подякував усім теляжцям за їх наполегливу працю, любов до рідного краю.


І знову линули пісні, вірші, гуморески.


Бажаючі оглянули цікаву краєзнавчу виставку, яку з любов`ю підготувала директор Народного дому Галина Назар. Юнаки та дівчата взяли участь в козацьких забавах. Довго не вщухали над селом музика, пісні, сміх -теляжці бавились, танцювали, радіючи сонячному дню і переконуючись: їхнє село красиве і багате, а односельчани - гостинні та до праці беручкі.


23липня 2010 р.                                                        Лілія КОНОНЧУК,
Газета
"Голос з-над Бугу"

якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
18:37, 30 травня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464