** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::06.08.2010


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

6 серпень 2010 року

Пошук в новинах   

  
освіта

На крилах музикиУ школі мистецтв імені Віктора Матюка відбувся вечір, присвячений двадцятиріччю творчої діяльності Ольги Пенюк. Любов до рідного слова і пісні до неї прийшли у дитинств. в холодному Магадані, куди були виселені її батьки лише за те, що як і тисячі українців любили Україну. У школі, а згодом музучилищі вивчала лише російську мову і творчість переважно російських, радянських композиторів. Але ж у генах було закладене зовсім інше. Тому й в двадцятирічному віці, сама без батьків, іде на свою Батьківщину. І з 1974 року розпочала трудову діяльність у Сокальській музичній школі. Вперше торкнулася клавіш фортепіано як творець музики у 1990 році, коли на слова Володимира Вітта написала `Пісню про Сокаль*. А потім, як рясний дощ, посипались нові творчі доробки. Як згадувала ведуча вечора Любов Базилевич, колись їй разом з Ольгою Пенюк довелось готувати діточок підготовчої групи для вступу у музичну школу. Один з батьків попросив, а було цевже на початку дев`яностих, не навчати його дитини радянських пісеньок. За ніч Ольга Пенюк створила веселу українську музичну абетку, яку із задоволенням співали діти. І так, коли Сокаль поринав у сон, Ользі Пенюк найкраще писалося. До слова, і на папір лягали не лише ноти, а й поетичні рядки. За цей час вона написала понад 250 пісень і видала п`ять пісенних збірок: "Різдвяні дзвіночки", `Країна Дитинства`, "Черешнева віхола`, `Кольоровий дощик", "Дарунок неба", ії пісні виконували на багатьох міжнародних, всеукраїнських, міжрегіональних, обласних фестивалях української дитячої естрадної пісні.


В день її творчого ювілею у стіни школи мистецтв зійшлося багато шанувальників її таланту - учні, друзі, члени літературно-мистецького об*єнання "Колос" (на знімку). Великою приємністю для Ольги Володимирівни і усіх присутніх був виступ колишнього учня школи, нині оперного співака Андрія Хавунки. Хоча присутні не менш тепло зустрічали виступи нинішніх учнів школи мистецтв, викладачів, а їх було чимало. Серед номерів концерту були не лише пісні, написані на музику та слова Ольги Пенюк, юні артисти декламували також її вірші. А її колеги з літературно-мистецького об"єднання "Колос", присвятили ювілярці чимало віршованих рядків. Сердечно вітали 0. Пенюк директор школи мистецтв ім. В. Матюка Ярослав Стефанишин, викладачі.


Мені видалось, що цей юний ювілей творчості - адже двадцятиріччя, приніс Ользі Пенюк більшу радість, аніж би це був ювілей її прожитого життя. Адже у ньому сконцентрувався порив її пісенної української душі, сердечна любов до українського цвіту і свого краю. А ще цей ювілей такий юний, такий молодий, бо попереду у Ольги Пенюк стільки зрілих літ творчості.6 серпня 2010 р. Оксана ПРОЦЬ.
Газета
"Голос з-над Бугу"

якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
04:45, 14 серпня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464