здоров'я
Відкритий лист Голові ЛОДА
Голові Львівської обласної
державної адміністрації
Олійнику П. М.
Про екологічну катастрофу
Високоповажний Петре Михайловичу!
Лихо прийшло на Львівщину... Минулого тижня у неділю (19 лютого) стався безпрецидентний випадок, який призвів до екологічної катастрофи. За прямою вказівкою голови Сокальської райдержадміністрації було відкрито шлюзи й спущено воду із Сокальського водосховища. Як наслідок – практично вся риба на території водоймища загинула. Було завдано невиправної шкоди природі та Державі. Страшно навіть уявити розмір збитків, що їх завдала така халатність (а може й цілеспрямована терористична діяльність) чиновника... Вони сягають мільйони гривень.
У кращих традиціях радянської влади інформацію намагаються приховати. Тому нічого дивного не буде, якщо й Ви не знали про ці жахливі події. Ми довідались про них в суботу (25 лютого) й у неділю вирушили на місце подій щоб перевірити правдивість інформації, у яку ми просто відмовлялись вірити. Те, що побачили – вразило нас: шлюзи відкриті, води нема, із водосховища лишилась маленька річка... Очевидно, що практично вся риба, яка опинилась під кригою загинула: задихнулась, замерзла чи просто була розчавлена льодом. Відкрита вода представлена лише вузьким потоком, що прокладає шлях поміж крижин й острівців. І цей потік повний риби. Так, буквально повний!
А ще ми побачили півтори сотні браконьєрів, які, сп’янілі від горілки та крові, з перекошеними обличчями нещадно винищують беззахисну рибу. Всіма відомими й невідомими способами. Починаючи від сіток, страшник вудочок-самодерів з десятками гачків на кінці, “екранів”, острог і закінчуючи рушницями!!! Кригу вирубують сокирами й вирізають бензопилами. В утворених ополонках – сміливо застосовують електролови...
Вся ця вакханалія починається від греблі, де дуже красномовний напис забороняє ловити рибу на віддалі від 500 метрів від неї. Безпосередньо на написі сидить браконьєр із опущеним в воду “екраном”. Довкола греблі, посеред поля – десятки різноманітних автомобілів.Здається, що в тому місці зійшлись усі. Не було лишень представників контролюючих органів. Тому в першу чергу за допомогою мобільного телефона ми звернулись до міліції (спершу до Львівської, потім – до Сокальської) й розповіли їм про масове браконьєрство. Яка була їхня реакція – жодної!
Дуже прикро бачити, що район, виплеканий Пшевлоцьким М.І., район, що завдяки його зусиллям піднявся з колін й вирвався у лідери, отримав солідні інвестиції й, що не менш важливо, визнання міжнародної спільноти, тепер котиться в прірву.
Спершу на Сокальщині у нейтральній смузі затримують 14 браконьєрів (серед яких майор міліції, підполковники військової служби, працівники лісової охорони...) з незареєстрованою зброєю та тілами вбитих тварин, потім – екологічна катастрофа на водосховищі. Що далі?
На наш погляд шлях виходу із екологічної катастрофи виглядає наступним чином:
- Звернення до влади, громадськості, ЗМІ, міжнародних природоохоронних організацій та висвітлення існуючої проблеми.
- Забезпечення охорони водосховища й унеможливлення випадків браконьєрства на ньому.
- Організація порятунку вцілілої риби – масове переселення за межі водосховища – наприклад, за греблю. (Цей пункт особливо важливий, адже у багатьох видів незабаром почнеться нерест).
- Знаходження винних у катастрофі та притягнення їх до відповідальності (без скидок на посади).
- Унеможливлення зловживань з боку посадових осіб, що обов’язково намагатимуться фіктивно зменшити величину завданих збиитків й перекласти провину на інших.
Дуже сподіваємось на Ваше розуміння та підтримку.
З повагою, Служба охорони природи
info@sop.org.ua, www.sop.org.ua,
служба інформації
ТРК "Сокаль"
якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити напишіть адміністратору: заповніть
HTML форму