** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::08.04.2011


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

8 квітень 2011 року

Пошук в новинах   

  
суспільство

05 квітня  2011 р.

 
Прес-реліз


Контакти:
Шарапов Аркадій
тел. 097-16-15-234

Звинувачення у націоналізмі – різновид «мови ворожнечі», що найчастіше застосовується кримськими журналістами.

У березні 2011 року експерти ГО «Євпаторійський центр регіонального розвитку»  у рамках проекту «Кримські ЗМІ. Мова ворожнечі», який з вересня 2010 року виконується організацією за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження», проаналізували матеріали 29-и загальнокримських та місцевих друкованих ЗМІ на предмет використання  «мови ворожнечі».
Було зафіксовано 44 випадки її застосування, як інструменту розпалювання міжнаціональної ворожнечі та нетолерантного ставлення до представників інших етнічних груп.

Найчастіше у березні «мова ворожнечі» фіксувалася в журналістських статтях, де  об’єктами нетолерантного ставлення традиційно були:
-  українці, що звинувачувались у націоналізмі,
-  росіяни,  які найчастіше зображувалися в образливому контексті у анекдотах.

Найпоширенішими видами «мови ворожнечі» на шпальтах Кримських ЗМІ в березні , як і в січні й лютому, були такі:
• Створення негативного образу етнічної групи (пов`язано не з конкретними звинуваченнями, а скоріше передано тоном тексту або фрагмента тексту) - 37,25% зафіксованих випадків.
• Звинувачення тієї чи іншої етнічної групи або її представників у націоналізмі, шовінізмі або екстремізмі. 31,37% зафіксованих випадків.
• Згадка етнічної групи або її представників як таких в принизливому або образливому контексті (або просто при згадці етноніма). 11,76% зафіксованих випадків.

Як і в попередні місяці, частіше за інші друковані ЗМІ Криму підтримували «мову ворожнечі» у своїх березневих матеріалах газети «Крымское время», «Крымская правда»,  «Комсомольская правда в Украине – Крым».

Метою проекту «Кримські ЗМІ. Мова ворожнечі», що здійснюється  громадською організацією «Євпаторійський центр регіонального розвитку» за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”  є проведення дослідження та оприлюднення фактів розпалювання міжнаціональної ворожнечі та нетолерантного ставлення до представників інших етнічних груп в кримських засобах масової інформації для подолання впливу стереотипів та упереджень у сфері міжетнічних взаємин, досягнення міжетнічного порозуміння, соціальної та культурної інтеграції національних меншин та етнічних спільнот в українське суспільство на ґрунті взаємоповаги до різноманіття культурних ідентичностей.
Мета програми Посилення впливу громадянського суспільства Міжнародного фонду “Відродження” - сприяння розвитку системи захисту прав громадян як споживачів державних та комунальних послуг, посилення спроможності громадських організацій щодо вироблення політики та впливу на прийняття політичних рішень із суспільно важливих питань.
Детальніше: www.irf.ua

Ганна Костюк
Сокальська АРР

якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
17:38, 28 травня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464