** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:



Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::06.03.2007


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

6 березень 2007 року

Пошук в новинах   

  
влада

Обов`язок живих перед померлими дбати про порядок на кладовищі.

Зроду в рід в українських родинах передавалося шанобливе ставлення до пам`яті померлих. Цвинтар був особливим місцем, де душі близьких та рідних людей, які відійшли у потойбіччя, знаходили спокій та умиротворення. І коли він заростав бур`янами чи був захаращений сміттям або гіллям дерев, це було оскверненням їх світлої пам`яті. Не змінилося це ставлення і нині.

Сокальський старий цвинтар, який знаходиться по вулиці Тартаківській, є практично обличчям нашого міста. Тож нікому з сокальців не байдуже, що там робиться. Кожен вболіває, щоб він був обгороджений та доглянутий, а територія опорядкована. Саме про це наша розмова із директором КП «Сокальжитлокомунсервіс» Богданом Леськівим.

— Богдане Володимировичу, ще торік на одній із сесій міської ради мовилось про відновлення ритуальної служби та створення II при КП «Сокальжитлокомунсервіс». Чи щось уже зроблено для її відродження?

— Міська влада намагається у Сокалі відродити роботу ритуальної служби, яка була раніше. І створити комунально-ритуальну службу при КП «Сокальжитлокомунсервіс». Та поки що ми лише вивчаємо досвід її створення у інших містах області. На жаль, ніде в містах районного підпорядкування немає комунальної ритуальної служби, окрім міста Стрий. Туди за обміном досвіду поїдуть наші представники в березні цього року. Сьогодні господарем цвинтаря є КП «Сокальжитлокомунсервіс». І ніхто не має права без дозволу копати могилу чи заїжджати сюди. Це — святе місце, тож має бути порядок. А не так: захотів — заїхав, захотів — насмітив, захотів — перейшов з вулиці Тартаківської через цвинтар на вулицю Стуса. До речі, прохід через цвинтар до стадіону ми теж закриємо. Для цього є вулиця Лесі Українки. Хочемо зробити реєстрацію підприємців, які виготовляють пам`ятники та надмогильні плити. Отримані кошти підуть на підтримання порядку на кладовищі.

—Що Ви плануєте зробити на старому цвинтарі?

— Насамперед, огородити його з боку вулиці Тартаківської та вистелити плиткою пішохідну доріжку вздовж плоту, щоб людям було зручно ходити. Ще хочемо зробити освітлення, бо восени та взимку світловий день дуже короткий, а чимало людей приходять на кладовище, щоб відвідати могили своїх рідних. Щоб зробити заплановане потрібно 170-180 тисяч гривень. Та у міському бюджеті на 2007 рік, на жаль, коштів на це не передбачається. Міська рада сьогодні утримує лише одного нашого працівника, який пильнує за порядком на кладовищі. Як не прикро, наше підприємство немає навіть його де посадити. Приміщення, яке є на території, викупив пан Підгайний.

Інша проблема — це старі дерева. їх на кладовищі дуже багато, старе гілля падає, нищить пам`ятники, захаращує дороги. І, що найгірше, доступу до цих дерев нема, не може заїхати ніяка спецтехніка. Але їх вкрай необхідно зрізати, бо ті дерева, впавши, можуть зруйнувати пам`ятники, і навіть завдати шкоди людям. Та коштів на ці роботи в міському бюджеті на 2007 рік не виділено.

— Як бачимо, ситуація склалася непроста. Та Ви, як керівник, знаходите вихід з неї. Яку пропозицію КП «Сокальжитлокомунсервіс» винесло на розгляд сесії міської ради?

— Ми разом з депутатами міської ради запропонували зібрати частину коштів з мешканців міста, щоб навести лад на старому цвинтарі. Депутатський корпус підтримав цю пропозицію. І у відповідності до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» ст. 28 п. 2 та, враховуючи висновки бюджетної комісії щодо недостатнього фінансування витрат міських кладовищ, Сокальська міська рада вирішила «встановити розмір збору з населення на утримання міських кладовищ в сумі 10 грн. з сім`ї у рік». Зауважу, що ці кошти будуть використані лише за цільовим призначенням, тобто на утримання міських цвинтарів. Гроші можна буде перерахувати на спецрахунок № 26049302455 в Ощадбанку м. Сокаль, МФО 385145, ЗКПО 31963156 КП «Сокальжитлокомунсервіс».

— Як сокальці зможуть оплатити цей збір?

— Працівники КП «Сокальжитлокомунсервіс» рознесуть кожному квитанцію до хати. (Уже почали це робити). На них треба лише внести адресу, прізвище, ім’я, по батькові та оплатити в Ощадбанку. Корінець можна про всяк випадок залишити в себе. Як будуть використані ці кошти, КП «Сокальжитлокомунсервіс» відзвітується перед громадою і детутатським корпусом.

— Що Ви, насамперед, зробите за отримані кошти?

— Цвинтар—не прохідний двір, тож найперше займемося огорожею: натягнемо сітку у тих місцях, де її нема, зокрема з боку вулиці Лесі Українки, земельного господарства ЗАТ «Прибужжя» та від стадіону. Оскільки немає жодних документів, ми вирішили провести інвентаризацію кладовища. Виготовленням цього документа вже займається кадастрове бюро. Орієнтовна вартість інвентаризації 1200 гривень. Окрім цього на мапу треба нанести номер могили, записати прізвище похованого та рік його захоронення... Тож на нас чекає велика робота. По-друге, придбаємо опори для лінії електропередач і підведемо освітлення від центрального входу до могили воїнам Другої світової війни, а згодом і до пам`ятника загиблим воїнам УГА та УПА. По-третє, зріжемо аварійні дерева, які можуть впасти в будь-яку хвилину. На кладовищі нараховується 93 дерева, до 31 наша техніка може під`їхати, а до решти —аж ніяк. Тому треба думати, як це зробити.

—Де найкритичніша ситуація із деревами?

— Заросла деревами ділянка біля могили воїнів, які загинули у роки Другої світової війни. Доступ до них утруднений, техніка під`їхати не може. Навколо все захаращено. Старі дерева падають, їх гілля нищать пам’ятники. Там доведеться їх зрізати вручну, з драбини та з тросами. Є й інші місця, де дуже багато насаджень і їх потрібно чистити.

Але і тут нам не обійтися без допомоги наших громадян. Адже вони доглядають могили своїх рідних, прибирають територію навколо них, тож можуть підказати де і що треба зрізати, чи щось зробити. А так як ми не маємо точних даних, просимо сокальців надати відомості про похованих родичів, а також вказати, чи біля їх ; могил є вільні ділянки. Думаю, що проведена інвентаризація допоможе навести лад у цьому.

— Чи дозволено нині поховання на старому цвинтарі?

— Сьогодні є чинним розпорядження Сокальського міського голови про під захоронення біля родичів, якщо там є місце. Відтак для того, щоб захоронити на старому цвинтарі, треба пред`явити документ, який би засвідчив родинний зв`язок померлого із похованим на кладовищі, та отримати дозвіл на поховання від міського голови та санепідстанції. У 2006 році жодна людина без цих погоджень не була підзахоронена. КП «Сокальжитлокомунсервіс» таких дозволів не надає. Будь-які поховання на старому цвинтарі заборонені.

Інтерв`ю взяла Любов ПУЗИЧ.
2 лютого 2007р.

Газета
"Голос з-над Бугу"

якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
05:21, 29 квітня 2025 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567