** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:



Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::07.03.2007


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

7 березень 2007 року

Пошук в новинах   

  
економіка

Риба шукає,де глибше,а людина-де ліпше. Особливо коли йдеться про гроші.Як би так зробити що доходи отримати,і сплатити якнайменше,особливо податків? От у декого і виходить побути на одній системі оподаткування,потім -на іншій,потім-знову назад.Хоча саме перехідні положення одні з найменш урегульованих. Питань тут безліч.Ми вибрали основні,відповіді на які,сподіваемося, допоможуть шановним підприємцям не тільки визначити для себе доцільність таких змін,але й уникнути деяких підводних каменів.

ПОРЯДОК ПЕРЕХОДУ:ОСНОВНІ МОМЕНТИ

Як перейти на спрощену систему оподаткування?

ВІДПОВІДЬ:Стати єдинником можна з початку року або з початку будь-якого кварталу на вибір самого підприємця. Для цього,не пізніше ніж за 15 днів до початку обраного періоду,подають в ДПІ за місцем реєстрації заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності (далі-заява), форма яка спеціально розроблена та затверджена наказом № 599. До неї додають копію документа про сплату єдиного податку (авансом) хоча б за один місяць. На момент переходу слід принаймні визначитися із переліком видів діяльності,які здійснюватиме підприємець, адже податок ви сплачуватимете за найбільшою зі ставок,встановлених для них місцевою радою. До того ж доходи саме від цих видів діяльності оподатковуватимуть за правилами спрощеної системи,а всі інші-податком з доходів (пп.9.12.2 Закону про доходи).

Зверніть увагу! Якщо у підприємця е наймані працівники, їх ПІБ та ідентифікаційні номери також зазначають у заяві,причому сума податку зростаеє на 50 % ставки за кожного з них.

За результатами розгляду заяви податкова протягом 10 робочих днів видає Свідоцтво про сплату єдиного податку (далі-Свідоцтво) або письмово відмовляє в його видачі,звичайно,якщо для цього є законні підстави.

Хто із підприємців НЕ може бути єдинником?

ВІДПОВІДЬ:Дійсно,законодавство висуває до єдинника низку вимог,які декому закривають двері до спрощеної системи.

За Указом № 727 до забороненого списку потрапляють підприємці:

-обсяг виручки від реалізації продукції (товарів,робіт,послуг) яких за календарний рік перевищує 500 тис. Грн. ;

-у трудових відносинах з якими перебувають більше 10 осіб (включаючи членів їх сімей,які беруть участь у підприємницькій діяльності);

-у яких на момент переходу на спрощену систему залишаються несплаченими деякі податки та обов”язкові платежі за попередній звітний (податковий)період ;

-котрі торгують лікеро-горілчаними,тютюновими виробами та пально-мастильними матеріалами.

Крім того, за Прикінцевим положенням Закону № 2505 спрощена система не поширюється на осіб,котрі:

-проводять діяльність у сфері грального бізнесу (у тому числі діяльність,пов”язану із влаштуванням казино,інших гральних місць(домів),гральних автоматів з грошовим або майновим виграшем,проведенням лотерей(у тому числі державних) та розіграшів з видачею грошових виграшів у готівковій або майновій формі);

-займаються обміном іноземної валюти;

-є виробниками підакцизних товарів,експортують,імпортують та здійснюють оптовий продаж підакцизних товарів,оптовий та роздрібний продаж підакцизних ПММ;

-видобувають та виробляють дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, дорогоцінне каміння органогенного утворення; торгують оптом та в роздріб промисловими виробами з дорогоцінних металів,що підлягають ліцензуванню відповідно до Закону № 1775.

Плюс у 2007 році запрацював Закон № 535, згідно з яким єдинниками не можуть стати особи,які:

-здійснюють діяльність з перепродажу предметів мистецтва,колекціонування та антикваріату;

-організують торги (аукціони) зазначеними предметами.

Чи можна повернутися на загальну систему оподаткування до закінчення терміну дії Свідоцтва?

ВІДПОВІДЬ:Так,цілком ,але лише з початку кварталу. Усередині податкового періоду систему оподаткування не змінюють.

Для такого кроку в підприємця може бути дві підстави:

1.Особисте бажання. Якщо вам більше не подобається бути єдинником,а рік,на який видано Свідоцтво,ще не закінчився,тоді не пізніше ніж за 15 днів до початку кварталу,з якого ви збираєтеся переходити на загальну систему,подайте у податкову заяву про відмову від єдиного податку.

2.Порушення Указу № 727. Іноді єдинники не дотримуються вимог ст. 1 Указу №727 (обсяг виручки перевищує 500 тис. Грн. Або приймають більше 10 працівників).

Тоді вони мають залишити спрощену систему. Проте ст. 5 Указу № 727 дозволяє їм допрацювати до кінця поточного кварталу (того,в якому виникло таке перевищення) і отримати статус загальносистемника вже по його закінченні. Тоді податківці на місцях також вимагають від підприємців заяву про відмову від сплати єдиного податку. Подати таку заяву неважко,однак з нею чи без неї вам все одно шлях лише на загальну систему. Головна підстава для повернення на неї -це сам факт порушення обмежень ст. 1 Указу № 727,яке неодмінно засвітиться у звіті суб”єкта малого підприємництва-фізичної особи-платника єдиного податку.

Запам”ятайте:незалежно від переходу Свідоцтво і Довідки про трудові відносини фізичної особи з платником єдиного податку треба повернути податковій,яка їх видала,у 5 денний термін.

Як часто можна змінювати систему оподаткування протягом року?

ВІДПОВІДЬ:Двічі,адже протягом року ви можете перейти на сплату єдиного податку та відмовитись від нього.

На загальну систему підприємець потрапляє з дня реєстрації та перебуває скільки завгодно:рік,п”ять,десять років...А от на спрощеній є обмеження.Зокрема,згідно зі ст. 4 Указу № 727 рішення про перехід на неї можна прийняти не більше одного разу за календарний рік. Що це означає?Свідоцтво строкове та діє до кінця року. Його не подовжують:просто ніде не передбачено такої можливості. Отже,якщо ви бажаєте і надалі залишатися єдинником,вам слід на початок кожного року отримувати нове Свідоцтво. Процедура така сама,як і при переході із загальної системи на спрощену.

Таким чином,стати єдинником у поточному році дозволено:

1) початку року,подавши заяву на перехід;

2)почавши рік на загальній системі,потім перейти на спрощену з будь-якого кварталу на свій вибір

3)кварталу,коли відбулася державна реєстрація підприємця (для щойно зареєстрованих).

Щоразу рішення про перехід приймаєте ви. Це і буде перший раз на рік.

Удруге змінити систему оподаткування протягом року можна при добровільній відмові бути єдинником або переході на загальну систему на вимогу Указу № 727, як описано вище. Наприклад, почавши рік на загальній системі,ви вправі стати єдинником з // кварталу,а на загальну систему повернутися з /// або з 5 кварталу. Після чого знову перестрибнути на єдиний податок цього року вже не вийде!

Журнал Все про бухгалтерський облік 05.03.07 рік

Ганна Костюк
Сокальська АРР

якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
14:00, 21 квітня 2025 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567