суспільство

В Боб’ятинській СЗШ НІ ст. належна увага приділяється національно-патріотичному вихованню учнівської молоді. Так, нещодавно, в рамках тижня історії, був започаткований волейбольний турнір пам’яті воїна ОУН-УПА, політвиховника, учасника Похідних груп на Схід, головного редактора історично-краєзнавчого збірника «Надбужанщина» в трьох томах, яке видавало у США «Об`єднання надбужанців», магістра Миколи Мартинюка (Марцинюка), якого добре знають в с. Боб’ятині. Його ім’я носить сільська бібліотека, а на фасаді Народного дому поміщена меморіальна дошка.
Відзначаючи 90-річчя від дня народження бл. п. Миколи Мартинюка (Марцинюка), в нашу школу були запрошені юні волейболісти з Лучиць, Горбкова і Спасова. Перед відкриттям змагань автор цих рядків розповів учасникам про життєвий шлях патріота. А потім почалися ігри. Було багато вболівальників, адже волейбол — один з найулюбленіших видів спорту на Сокальщині, має глибокі традиції, Перше місце посіла команда СЗШ І-ІІІ ст. с. Лучиці (вчитель фізкультури Зеновій Ткачук), яка в напруженій боротьбі вирвала перемогу в останньому поєдинку з боб’ятинцями. Таким чином, юні волейболісти СЗШ с. Боб"ятин (вчитель Степан Басалик) зайняли друге місце. А третю сходинку посіли волейболісти СЗШ НІ ст. с. Спасів (вчитель Андрій Віра). Четвертими були юні спортсмени СЗШ НІ ст. с. Горбкова, які також показали цікаву гру.
Директор СЗШ 1-І І ст. с. Боб’ятин Василь Басалик вручив переможцям турніру Пам’ятні грамоти і побажав їм подальших успіхів у спорті і житті, завжди мати за приклад для себе подвиги учасників боротьби за незалежність України.
Було б добре, аби в наших школах проводились такі спортивні турніри на честь героїв визвольних змагань, щоб ми пам’ятали тих, хто віддавав себе боротьбі за Україну та її державність, щоб через проведення спортивно-масових заходів прищеплювати юному поколінню патріотизм і національну ідею.
Чому б, наприклад, не започаткувати в с. Спасові волейбольний турнір пам’яті полковника УГІА Василя Сидора-«Шелеста»; в с. Сільці — Крайового Провідника ОУН Івана Климіва-«Легенди»; в м. Угнові — змагання на честь братів-патріотів Онишкевичів; у Карові — братів Миколи і Петра Дужих і Василя Макуха; в с. Себечеві—майора Василя Ваврука; в с. Реклинець—члена бюро Проводу ОУН Дмитра Маївського і міністра лісівництва Андрія П’ясецького; в Ільковичах — патріота і поета Дмитра Штикала; в Княжому—члена ОУН-УПА Олекси Мельника («Чорноморця»); в с. Поториця — Володимира і Василя Макарів; в м. Великі Мости — Петра Балка («Святослава») і так далі. Список можна продовжувати. Адже кожне наше село і містечко воювало, і ми повинні знати своїх лицарів Звитяги і Чину. Є багато способів вшановувати їх пам’ять, один з них—через масові види спорту.
Володимир ПОЛЯНЧУК,
вчитель, депутат районної ради,
член фракції «Наша Україна».
Газета
"Голос з-над Бугу"
якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити напишіть адміністратору: заповніть
HTML форму