** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну - www.sokal.lviv.ua /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::03.12.2018


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

3 грудень 2018 року

Пошук в новинах   

  
суспільство

 • Волонтери Сокальської районної асоціації людей з інвалідністю відвідали мешканців хоспісу у місті Угнівv
 • Волонтери Сокальської районної асоціації людей з інвалідністю відвідали мешканців хоспісу у місті Угнівv

  Волонтери Сокальської районної асоціації людей з інвалідністю відвідали мешканців хоспісу у місті Угнів

  26 листопада волонтери Сокальської районної асоціації людей з інвалідністю відвідали мешканців хоспісу у місті Угнів. Як розповідає Радіо «Сокаль» голова організації Оксана Кононова, такі поїздки є регулярними, адже приділяти хоч трохи часу одиноким стареньким людям вона вважає обов’язком кожного.

  Протягом двох років Сокальська районна асоціація людей з інвалідністю є виконавцем соціального проекту, який спрямований на те, щоби сформувати волонтерський колектив з людей з інвалідністю. Власне, в межах цього проекту і відбуваються такі поїздки.

  Під час чергового візиту потребуючим привезли солодощі, фрукти, шкарпетки, пеленки, миючі засоби для прибирання, засоби гігієни та інші необхідні установі речі. Транспорт надав головний лікар сокальської ЦРЛ Роман Швед. Оксана Кононова наголошує на тому, що така співпраця є дуже корисною. Соціальний проект також втілюється за підтримки фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє» та програмі «Місце зустрічі: діалог». «Добре слово, увага і спілкування – ось те, чого потребують такі люди», – каже Оксана. Тому волонтерів, які дарують їм кілька годин уваги зустрічають з радістю:

  – Більшість з них нас завжди зустрічають добре. Але потрібно пам’ятати про те, що це старше покоління. Мабуть, не всі з них до кінця усвідомлюють свою позицію – що вони одинокі, самотні… Багато з них, звичайно, трохи злі й ображені на ситуацію, яка склалась у їхньому житті. Але подарункам, солодощам, засобам гігієни, звичайно, всі задоволені. А це добре! Бо коли ми бачимо, що результат є, люди радіють, то воно надихає до подальшої праці.

   

  Люди з інвалідністю, як і люди похилого віки – ті категорії, які дещо залишаються поза увагою суспільства і страждають від різних стереотипів. Об’єднання таких категорій дарує гарне спілкування – говорить голова Сокальської районної асоціації людей з інвалідністю:

  – Одинокі літні люди – це така категорія, яка потребує підтримки і спілкування. Якщо говорити про людей з інвалідністю – це також категорія, яка часто сидить вдома. Певні бар’єри в нашому суспільстві даються взнаки. І якщо такі дві категорії об’єднати і поспілкуватися один з одним, то виходить дуже класно. І одні, й інші отримують підтримку і певне задоволення.

  У темах для розмов старенькі не є вибагливими – каже Оксана. Говорити люблять про будь-що, аби було з ким:

  – На будь-які. В основному про погоду, політику, про себе чи самопочуття. Питаються що мотивує приїжджати до них. Словом, просто ні про що – будь-яке спілкування їм вже добре.

  Сокальська районна асоціація людей з інвалідністю їздить в Угнівський хоспіс вже кілька років і за цей час, каже Оксана, збоку помітні зміни в позитивний бік. Умови стали кращі, жителі хоспісу доглянуті та нагодовані, але морально відвідувати їх все одно важко

  – Єдине, що досить складно морально відвідувати такі установи. Тому що коли бачиш, що людина одинока старенька, чимось ображена, а ще дехто пам’ятає роки війни та й зараз нелегка ситуація в країні – це все важко. Сприяє песимістичному настрою, але такі візити допомагають і нам, і їм, тому будемо продовжувати.

  Наступну поїздку асоціація планує вже навесні, адже на зимові свята їх й так чекає багато відвідувачів.

  радіо Сокаль

  служба інформації
  ТРК "Сокаль"

  якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
  напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

  RAM counter
  додому
  написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
  Всі права застережено 2005
  14:53, 27 травня 2020 року
  При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
  Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
  8-066-37-90-464