** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну - www.sokal.lviv.ua /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::28.05.2019


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

28 травень 2019 року

Пошук в новинах   

  
суспільство

 • Сокаль відкритий. Осягай і зберігай рідне.
 • Сокаль відкритий. Осягай і зберігай рідне.

  Проект "Сокаль відкритий. Осягай і зберігай рідне".

   У стрімкому плині часу нові події заслоняють минуле.  І часто люди проходять мимо, не помічаючи справжніх його шедеврів. А вони поруч із нами. Колишні споруди, визначні місця є свідками знаменних подій, втіленням культури і високої майстерності людей, які жили сотні років тому на нашій землі.
   Сокаль — одне з найсимпатичніших міст Галичини, гармонійно поєднує в собі древню історію, багато її пам”яток, мальовничі краєвиди та спокійний розмірений ритм життя. Про такі міста кажуть, що вони мають своє обличчя і свою душу.
  Саме з любові до рідного міста і народилася ідея мого проекту, бо дуже хочеться зробити його ще кращим, модернізованим, сучаснішим, відкритим і доступним для пізнання, підкреслюючи його самобутність і багату історичну архітектурну спадщину.

 • Сокаль відкритий. Осягай і зберігай рідне.
 • Сокаль відкритий. Осягай і зберігай рідне.

   Мій проект має назву “Сокаль відкритий. Осягай і зберігай рідне”.Проект відбувається в рамках школи «Агенти змін.Діти" («Підлітки змінюють громади в Україні через громадянську освіту»), який реалізовують Центр політичних студій та аналітики «Ейдос», Національний Центр «Мала Академія Наук України», Благодійний фонд «Агенти змін», Молодіжна ініціатива «Серце в долоньках» за фінансової підтримки Фонду Демократії ООН (UNDEF) впродовж 2018-2020 років.
   Своїм проектом я стисло розповідаю про своє місто через інформаційні таблиці на його історичних спорудах. А щоб пришвидшити доступ до інформації та поглибити її, я вирішіла, крім текстової інформації, закласти ширшу — в QR-коди, якими доповнила таблички.QR-коди роблять донесення практичнішим і сучаснішим. З їх допомогою можна перейти на сайт” Сокаль і Сокальщина”, де будуть розміщені статті про наще місто і його історію. І ще, для того, щоб люди могли швидше і легше знайти цікаві споруди, було прийнято рішення встановити в місті вказівники до них. На 22-х спорудах, цікавих з історичної і архітектурної точки зору, розміщені інформаційні таблиці, а також встановлено вказівники до них, які встановлені в семи місцях міста.
  На мою думку, проект є дуже актуальним ще і тому, що історичні пам”ятки руйнують не тільки час і погода, але й недбале, байдуже ставлення з боку людей.Тому так необхідно зберегти те, що залишилось. А пробудження інтересу в містян, школярів, гостей міста до надбань минулого, до історичних подій буде сприяти їх освіченості, розвитку, гордості за свою націю і свій край. Таким чином, проект дає змогу ще й привабити туристів, а, можливо, і меценатів для реставрації деяких будівель і наблизить нас до європейських підходів шанування історичних пам”яток.

 • Сокаль відкритий. Осягай і зберігай рідне.
 • Сокаль відкритий. Осягай і зберігай рідне.

   Моя команда і партнери були досить активними і зацікавленими у здійсненні проекту. Ми провели величезну копітку роботу по збору колишніх світлин, інформації, розробленню первинного дизайну таблиць і вказівників. Часом інформації бракувало, деколи вона була суперечливою. Так, що доводилось “перелопатити” гору літератури, дописів, статей.
  Справжнім каменем спотикання став для нас переклад рідкісних термінів і назв англійською мовою. Але це дало нам можливість зрозуміти, як важливо в наш час знати англійську, і скільки нам ще потрібно працювати над її вивченням. Але завдяки волонтеру Корпусу миру Аллену Гонзалес-Вілерту, який допоміг нам в перекладі, попри мовний бар`єр,  оскільки його рідною мовою є англійська і він спілкується українською зовсім чуть-чуть, ми виконали це завдання. Зізнаюся, було важко. Та ми жодного разу не пошкодували, що зайнялися цією справою. Нашим девізом стали слова ”Як не ми , то хто? Як не зараз — то коли?” 

   Крім роботи, виконаної командою, слід відмітити колосальну підтримуку проекту нашими партнерами. А це :
  Ю.І . Ожга — класний керівник, завдяки якій ми довідалися про проект і яка надихала нас та всіляко підтримувала у всіх важких моментах,
    Сокальська міська рада та міський голова В.І.Кондратюк, вчителі Г. С. Тимчишин, О.М. Трошина, О. П. Владичко, голова Товариства “Просвіта”  І.М. Дацюк, начальник відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації  М.Й. Баралус, адміністратор інтернет-порталу “Сокаль і Сокальщина ” В.В. Журавінський, директор історико — краєзнавчого музею В.Л. Волошин, керівник історико — краєзнавчого гуртка О.М. Черешневський, адміністратор порталу "Filosokal" Орест Антошків,  волонтер Корпусу миру Аллен Гонзалес-Вілерт,  Степан Волков, Іван Укальський, Олег Чепіль, а також моя любляча сім`я. І багато інших  людей,  які інформацією, порадою, критикою допомагали у тій чи іншій мірі у виконанні проекту. Велика їм подяка за усвідомлення, що ми всі разом робимо спільну і корисну справу, за цю підтримку,  розуміння, фінансову допомогу і віру у наші можливості.
              Окрема подяка організаторам і тренерам школи «Агенти змін.Діти", які підтримують та допомагають розвиватися активним дітям України.
    Робота над проектом об`єднала нас, здружила, загартувала,  зробила впевненішими, навчила не боятись відчиняти будь-які двері і вселила в нас переконання,  що ми всі здатні крок за кроком, проект за проектом змінювати своє місто, країну і життя навколо себе на краще.
   Ми з радістю подарували наш проект Сокалю до Дня міста,  який святкували 26 травня 2019 року.
   

  Ярина Микитишин
  та члени команди:
  Гордій Дацюк,
   Христина Мачевська,
  Ірина Федюра,
  Надія Сінкевич,
  Марта Скалецька,
  Христина Ковальчук
   
  - учні ЗЗСО Сокальський ліцей №1 імені Олега Романіва.

  дописувач_
  ***

  якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
  напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

  RAM counter
  додому
  написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
  Всі права застережено 2005
  18:39, 6 грудня 2019 року
  При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
  Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
  8-066-37-90-464