** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну - www.sokal.lviv.ua /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::25.09.2020


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

25 вересень 2020 року

Пошук в новинах   

  
суспільство

 • Як благоустрій міста
 • Як благоустрій міста "з`їдає" кошти,

  Як благоустрій міста "з`їдає" кошти,
  або хто прибиратиме Сокаль?

    Благоустрій – це візитна картка кожного населеного пункту. Стан вулично-дорожньої мережі, освітлення, озеленення та чистота – результат діяльності як місцевої влади, так і громадськості. Щороку Сокальською міської радою закладаються кошти на виконання робіт з благоустрою на поточний рік з урахуванням потреб міста. Однак, чимало мешканців Сокаля висловлюють своє невдоволення, оскільки не розуміють куди саме йдуть ті виділені мільйони. Де діваються гроші, спробувала вияснити у в. о. директора КП "Сокальжитлокомунсервіс" Галини РЕКУС.
    За словами п. Галини, для проведення робіт у повному обсязі комунальне підприємство  на бюджетну сесію у 2019 році подало план по статтях видатків на благоустрій міста 2020 р. у сумі 9 млн. 736 тис. грн. Рішенням ж сесії міської ради  від 21.12.19 р. №842 у бюджет міста було закладено лише 4 млн. 483 тис. грн. У міській раді планували, що через півроку, за результатами перевиконання бюджету, депутати зможуть виділити додаткові кошти підприємству. Та через карантин, повернення субвенції  в державну казну і ще низки факторів, за результатами півроку недовиконання бюджету.
    На липень 2020 р. підприємство використало усю закладену суму. Відразу напишу, що кошти, які мешканці сплачують по квитанціях  не використовуються на благоустрій міста. 
    Які послуги надає підприємство по благоустрою, скільки людей працює згідно з штатним розписом і як були використані кошти у цьому році?
    У 2020 році міська рада передбачила кошти у сумі 4 млн. 483 тис. грн. на такі роботи по благоустрою міста:
  - послуги з санітарної обробки та аналогічних послуг - 2 168 000 грн.  У цю суму входить зарплата прибиральників міста з нарахуваннями; придбання спецодягу, знарядь праці та піщано-солевої суміші у зимовий період;
  - утримання кладовищ - 125 000 грн. Ці кошти передбачаються на зарплату, матеріали та знаряддя праці;
  - догляд за зеленими насадженнями - 523 000 грн. У  цю суму входить сіяння та косіння трави; зрізка і санітарне обрізання дерев та кущів; придбання і саджання квітів; догляд за клумбами; оплата спецтранспорту; зарплата працівників благоустрою, які виконують цю роботу;
  - збирання, підбирання та транспортування сміття з міста - 410 000 грн. Це кошти на збирання сміття по вулицях, у сквері та парку; використання спецтранспорту та зарплата працівників;
  - встановлення технічних засобів регулювання дорожнім рухом, дорожні роботи - 350 000 грн. У ці кошти входить нанесення пішохідних переходів; заміна, ремонт та придбання дорожніх знаків; розчищення автотранспортом доріг у зимовий період; розчистка, збирання та розсипка піску спецтранспортом; спецодяг та зарплата працівникам;
  - обслуговування мереж зовнішнього освітлення - 498 000 грн. Передбачає  заміну ламп, світильників,обслуговування електрокабелів, зарплата людей, які задіяні в роботі; обслуговування таймерів;
  - вартість електроенергії - 384 000 грн.;
  - ритуальні послуги - 10 000 грн. На поховання безхатьків;
  - обслуговування ІР-камер та сервера - 15 000 грн.
    У виділену міською радою суму входять й інші роботи: обслуговування фонтана; дрібний ремонт бруківки; придбання і встановлення лавок; обмежувачів (квітники) по вул. Міцкевича; влаштування обмежувального бар`єра; часткова робота по облаштуванню дитячих майданчиків, які були закуплені за кошти міської ради (9 шт.).
    Окрім цих робіт, до благоустрою входять такі роботи: облаштування майданчиків під сміттєві контейнери, виготовлення та встановлення сміттєвих урн, пониження тротуарів, обслуговування годинника та фонтана, встановлення лавок та обмежувальних куль. Та коштів на ці роботи не передбачили.
    Станом на липень заплановані кошти були освоєні. Тому, 15 липня в. о. директора КП "Сокальжитлокомунсервіс" офіційно звернулась в міську раду і повідомила про освоєння коштів, та з проханням виділити додаткові для можливості в подальшому виконання повного обсягу робіт по утриманню міста в належному санітарному стані. Також, повідомила, що у випадку не фінансування, підприємство не зможе утримувати штат працівників у такій кількості, які обслуговують конкретно місто.  У серпні рішенням сесії було виділено додатково 335,300 тис. грн., що дозволило закрити заборгованості по зарплаті за липень.
    У штаті підприємства лише по благоустрою міста (без прибудинкових територій), закріплено 44,5 штатних одиниць дільниці благоустрою. Неспроможність міською радою фінансувати  ЖКГ призвело до скорочення повністю дільниці з благоустрою  з 21 вересня 2020 р. Десятеро людей залишились на роботі шляхом переведення на інші вакантні посади підприємства. І вони долучені до роботи по благоустрою міста.
    У 2020 році для підприємства було закуплено трактор з косаркою (358 200 грн.). Він є універсальним, а можливість докупити та змінювати насадки (щітку, лопату і т. д. ) дозволяє використовувати техніку протягом усього року. Легкий і компактний трактор можна використовувати і на прибудинкових територіях. Придбали причіпну підмітально-прибиральну машину, а в планах сміттєва машина з заднім завантаженням. На підприємстві сподіваються, що нова техніка, в умовах, які склалися, зможе забезпечити якісний догляд за містом при мінімальній праці людей.
    17 вересня, на позачерговій сесії Сокальської міської ради, серед інших, знову обговорювали питання виділення додаткових коштів, щоб розрахуватись з працівниками комунального підприємства. Депутати, розуміючи, що виплативши кошти прибиральникам, остаточно буде ліквідовано дільницю з благоустрою, виступали з пропозицією не звільняти двірників, а шукати інші шляхи вирішення питання і виплати заробітньої плати. В результаті голосування проект рішення щодо додаткового виділення коштів комунальному підприємству не був підтриманий (утримались - 3, "за" проголосувало  11).
    21 вересня депутати збирались знову. Набравши мінімальну необхідну кількість депутатських голосів, проєкт рішення  «Про внесення змін до показників бюджету міста Сокаля на 2020 рік» все ж таки був підтриманий. Ним передбачається спрямування коштів в загальній сумі 773000 грн. комунальному підприємству «Сокальжитлокомунсервіс».
    Зі слів п. Рекус на цей час "проводиться обслуговування мереж вуличного освітлення, чистка урн і найбільш засмічених ділянок міста". Але вся ця робота здійснюється, можна сказати в борг, бо потребує додаткового виділення коштів підприємству на IV квартал, а особливо в зимовий період, і з урахуванням вартості електроенергії для вуличного освітлення.
    Як мешканка міста сподіваюсь, що у новоствореній Сокальській об`єднаній територіальній громаді нове керівництво і депутатський склад переглянуть рішення про ліквідацію дільниці з благоустрою. Адже, благоустрій  Сокаля - це запорука затишку й комфорту для його жителів.

  Юлія Сорочук
  _

  якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
  напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

  RAM counter
  додому
  написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
  Всі права застережено 2005
  12:49, 26 жовтня 2020 року
  При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
  Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
  8-066-37-90-464