** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:



Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::29.09.2007


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

29 вересень 2007 року

Пошук в новинах   

  
суспільство

 Одним - легка нажива, іншим - життєва трагедій

       Згідно зі ст. 42 Конституції України кожний громадянин нашої держави має : право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. Разом з тим Законом України від 7 лютого 1991 р.  «Про підприємництво» передбачено деякі види підприємницької діяльності, якими можуть займатися лише державні, підприємства: виготовлення і реалізація зброї, вибухових речовин, наркотичних засобів чи психотропних речовин та ін. ;    Стаття 4 цього Закону також дає перелік видів діяльності, якою можуть займатися юридичні особи лише за спеціальним дозволом (ліцензією), який видається Кабінетом Міністрів або уповноваженими ним органами, зокрема, виготовлення вина, пива, спирту, горілчаних, лікерних та коньячних напоїв.
       Згідно з Законом України від 15 вересня 1995 р. «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» виробники алкогольних напоїв зобов`язані маркувати їх марками акцизного збору, тобто ці товари визнаються підакцизними.
       Однак, незважаючи на такий вид обмеження, наші громадяни дуже часто незаконно виготовляють та реалізовують алкогольні напої домашнього виробництва без відповідного дозволу та з недоброякісної сировини, що в результаті становить загрозу для життя та здоров`я людей або призводить до їх легкого отруєння.
       Так, подружжя Ф., жителі м. Сокаля, ще в середині жовтня 2006 р. придбали у невстановленої особи ЗО л розбавленого спирту по 8 грн. за літр, який зберігали у своєму помешканні та збували по 10 грн. за літр.
       Вироком Сокальського районного суду подружжя Ф. засуджене до покарання у вигляді штрафу за збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв.
       В даний час ще дві кримінальні справи такої ж категорії знаходяться в провадженні Сокальського районного суду. .Але й надалі сокальчани продовжують розбавляти етиловий спирт та продавати фальсифіковані алкогольні напої. Адже доволі часто доводиться бачити, як зранку, коли більшість сокальчан спішить на роботу або у господарських справах, деякі жителі Сокаля вже встигли «остограмитись». Адже «пункти», де дешево продають розбавлений спирт або самогонку, «працюють» вже з 8 години.
       Про наслідки безмірного вживання алкоголю, думаю, розповідати не варто. Але треба задуматись над тим, чи варто вживати цей сумнівний водно-спиртовий напій взагалі. Адже якийсь день може стати останнім днем життя для будь-кого з п`яничок, що спокусився цим дешевим та доступним товаром.

  

       Зоряна ОНИШКЕВИЧ, помічник прокурора району.     28 вересня 2007 р.

Газета
"Голос з-над Бугу"

якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
11:19, 17 червня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567