суспільство
Ще не звітувались. Не знайшли часу
В газеті «Голос з-над Бугу» за 16 листопада цього року був опублікований матеріал «Наші проблеми ми повинні вирішувати самі». У багато чому я згідний з критичними зауваженнями депутата районної ради Григорія Казанівського.
В статті 3 Основного Закону України записано, що «держава відповідає перед людиною за свою діяльність». Тому робота державних службовців, а також депутатів, яких громада обирає для реалізації своїх прав, завжди повинна бути зрозуміла і відкрита для виборців. Закон передбачає звіт депутата ради, а також інших представників влади перед громадою. Але, на жаль, ця вимога закону не завжди виконується. Через декілька місяців закінчується половина каденції депутатів місцевих рад, але у селі Острові депутати ще не знайшли часу прозвітувати, розповісти про свою роботу.
Деяку інформацію можна отримати в районному часописі «Голос з-над Бугу». Але у селі, де більше 580 дворів і проживає майже 5000 населення, приходить лише 9 примірників газети. Така мала кількість періодики (бо не лише районної газети передплачують небагато, а й інших видань) пояснюється не тільки досить високими цінами на ЗМІ, які щороку зростають, апе і тим, що листоноші приносять газети із запізненням, і вони втрачають свою актуальність. На жаль, на посаду листоноші у селі важко знайти людину, адже в будь-яку погоду треба рознести кореспонденцію. А вупиці не освітлюються, на дорогах ями, болото й зарплата мізерна, ось у нас листоноші отримують по 200 грн.
Державний службовець у своїй роботі повинен дотримуватися вимог Закону України «Про звернення громадян», а це означає — всебічно та своєчасно розглядати заяви і скарги та вживати невідкладних заходів аж до припинення неправомірних дій, а громадянам надається можливість відстоювати свої права та законні інтереси. Я двічі звертався в управління агропромислового розвитку райдержадміністрації з проханням поновити моє право на майновий пай. Кожен раз отримував відповідь, що звертаюсь не за адресою. Хоча в Указі Президента України від 29 січня 2001 року вказано держадміністраціям не допускати порушень майнових прав громадян.
А також в законі «Про звернення громадян» йдеться, що особа, якій порушили її права повинна звертатися у суд. Я був присутній на засіданні Апеляційного суду Львівської області, де розглядалась скарга відповідача на рішення районного суду про відшкодування мені моральних збитків. У залі засідання сидів у першому ряду. Головуючий двічі запитував мене, чи є скаржник. Я уставав і двічі повторював, що віч відсутній, бо я є відповідач. Але це не перешкодило в Ухвалі суду відзначити, що засідання проходило з участю скаржника, який давав пояснення (?!) по своїй скарзі. І колегія суддів задовільнила його скаргу і відмінила рішення районного суду. Також в цій Ухвалі було вказано, що я був відсутній?! А в протоколі все навпаки. То до кого звертатися?
Напередодні виборів партійні організації району рекомендували своїх членів кандидатами в депутати. їх обрали, але чи вони оправдовують довір"я виборців?
Степан КАШУБА. с. Острів.
11 грудня 2007р.
Газета
"Голос з-над Бугу"
якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити напишіть адміністратору: заповніть
HTML форму