** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::16.04.2008


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

16 квітень 2008 року

Пошук в новинах   

  
суспільство

 

Відчай і біль заставили мене написати у газету «Голос з-над Бугу». Хочу усім розповісти як ставляться до інвалідів та пенсіонерів перевізники, як вони принижують їх і виштовхують з маршрутки, вимагаючи гроші за проїзд. Знаю про це з гіркого власного досвіду, бо не один рік їжджу в лікарні, то в Сокаль, то до Львова, то в Червоноград... Тож за роки надивився на це. У мене ниркова недостатність, майже щодень змушений їхати в Червоноградську міську лікарню на гемодіаліз. Я мешкаю у Варяжі, і щоб потрапити до медиків, доводиться діставатись різними маршрутками — і через Сокаль, і через Белз. Водії бувають різні, значна частина є людяних, які візьмуть без будь-яких дорікань. А є такі, на жаль їх більшість, які навіть слухати не хочуть, що ти інвалід І групи і маєш пільги на проїзд. Кажуть: «Ми пільговиків не берем, хочеш їхати — плати або сходь». А що робити, коли дістатися до міста більше нічим? Робиш, що кажуть, хоч і прикро.

 

Доки у нашій державі не буде порядку, а кожен водій встановлюватиме свій закон? Для чого ж їх взагалі тоді приймають? І доки старші люди терпітимуть стільки глуму над собою, бо таке ставлення водіїв до інвалідів інакше й не назвеш. Серце крається, коли чуєш і бачиш таке. Ось нещодавно я після гемодіалізу прийшов на червоноградський автовокзал, щоб їхати в Сокаль. Там мав пересісти на автобус, який їде до Варяжа. Якраз у маршрутку «Червоноград-Сокаль» (номерний знак 00574 ТМ) сідали пасажири. Зайшла старенька згорблена жінка, яка годилася водієві а матері, показала посвідчення, водій взяв її за плечі і виставив із салону. Ще й накричав, мовляв, ходять тут всякі, хочуть безкоштовно їхати. Нехай платять. Жінка розплакалась і пішла геть. Я ж не стерпів і уже на зло йому сів у його маршрутку. Він і мені робив зауваження і просив принести білет з каси. Та чомусь від усіх пасажирів брав гроші сам. Але я показав посвідчення і копію документа, який засвідчує те, що я маю право на пільговий проїзд. Він усю дорогу не переставав мене ображати. Цирк та й годі. Прикро й те, що ніхто з пасажирів не заступився ні за жінку, ні за мене. Невже всі такі байдужі до того, що відбувається навколо. Але ж йдеться про людину...

 

На автовокзалі у Сокалі я пішов разом з шофером маршрутки у касу, де запитався у касирки, чи маю я право на пільговий проїзд. Вона підтвердила, що маю. На це водій ще дужче розгнівався і почав обзивати мене і викрикувати на цілу автостанцію нецензурні слова. Признаюсь, що досі не чув нічого подібного на свою адресу. Невже так можна ображати старших людей? Де ж людяність і елементарна вихованість? Невже в гонитві за грошима люди забули про чемність та доброту, стали жорстокими та черствими. Якихось дві-три гривні перетворили водія на бездушну особу.

 

Та ніхто з нас не застрахований ні від лиха, ні від невиліковної хвороби чи каліцтва. І завтра цей же водій чи якийсь чиновник може опинитись на моєму місці. І тоді на власній шкірі зрозуміє, що таке бути зневаженим і скривдженим.

 

Недарма ж кажуть, що людина повинна бажати оточуючим лише щастя і робити добро, тоді воно повернеться до неї сторицею. Так як і зло, завдане ближньому, повертається до кривдника бумерангом.

 

Василь МУЗИКА, житель с. Варяж.


Газета
"Голос з-над Бугу"

якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
15:23, 22 вересня 2019 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464