** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::26.04.2008


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

26 квітень 2008 року

Пошук в новинах   

  
Духовна сторінка

Автор: Владика Михаїл Колтун

Великоднє послання для духовенства, монашества і вірних
Сокальсько-Жовківської єпархії
на 2008 рік Божий.

Христос воскрес із мертвих
Смертю смерть подолав
І тим, що в гробах, життя дарував,
Із гробу гріха всіх живих на землі
Він виводить до радості і свята в житті.
Є найбільша радість за нас на землі
В Пречистої Діви Марії душі

Христос Воскрес!                                                             Воістину Воскрес!

Усі ми звикли до святкування найбільшого свята на землі – Воскресіння Господнього. Кожного року це свято, в залежності від розположення нашої душі, по іншому сприймається, але однако велично і святково. Впродовж певного часу життя і певних обставин кожна одна людина відчуває духовні проблеми, труднощі, пережиття, як рівно ж і фізичні неспроможності, в яких вона часто лишається сама з собою, в кращих випадках за участю духовної підтримки свого душпастиря, вірних чи друзів. Цей досвід пережиття духовних і фізичних терпінь створює переконання людини, що окрім того, що людина має, або і того, чого – не має, є місце, є потреба людини заповнити це місце, і будь-чим не вдасться себе обманути, «бо неспокійне є серце моє, поки не спічне в Тобі» (св. Августин). І тут приходить до нас Спаситель наш, який заявляється нам у своїй великій любові до нас і каже: «Прийдіть до мене всі втомлені і обтяжені, а я успокою вас». І ми сьогодні святкуємо свято нашої віри у надприродну Божу силу, яка являється у Воскреслому Христі, що Христос смерть подолав, з мертвих воскрес і як переможець життя над смертю заявляється нам: «Ось я з вами по всі дні аж до кінця віку» (Мт. 28,20). Свою перемогу життя над смертю, добра над злом, духовного піднесення над гріхом, смиренності над гординею – Господь заявляє це для нашого життя. Ми переважно усі є досвідчені різного роду переживаннями, тривогами, непевностями, а сьогодні прославлений Ісус з’являється застрашеним жінкам, апостолам і каже: «Не бійтеся» (Мт. 28,10), «Мир вам» (Ів. 20,20). І ми, не маючи більш певнішої допомоги, з великим довір’ям складаємо сьогодні своє життя з своїми труднощами, з вірою в руки Господа нашого і Спасителя, радіючи Його перемогою, радіючи, що Господь є з нами, радіючи, що Господь своєю силою і своєю волею на кожному місці життя нашого дасть нам силу і світло, щоб ми були подібні до Христа у його терпіннях, пережиттях, у перемозі і славі.

Цим ми покликані є до участі в славі нашого Спасителя, який для нас звершив свою перемогу і залишився з нами, щоб цю перемогу звершувати в житті кожного християнина, щоб життя наше наповнялося славою Бога, славою Воскреслого Спасителя нашого Ісуса Христа. Для того віримо, а особливо сьогодні в ці Пасхальні дні набираємося віри і заявляємося Воскреслому Христові, щоб Господь чинив у нашому житті своє свято, свято життя, наповненого Його благодаттю на кожен час і на кожен виклик нашого життя. Слава Бога заявляється в нашому житті. Більшого і кращого місця, ніж наше життя, ніж наша душа, немає на землі, де б мала діятись Божа слава. Господь обирає нас місцем своєї прослави, своєї сили, своєї правди, своєї любові. Ми стаємо храмом прослави Бога на землі. Для того з піднесеними почуттями гідності, яку Господь викупляє і освячує своєю Хресною Жертвою і смертю на Хресті, та славним своїм воскресінням проголошує нам своє прощення, свою любов і закликає нас, щоб ми були його свідками до краю землі. Свідками, що Бог зробив і що буде робити в нашому житті, коли ми з вірою будемо з’єднані зі Спасителем нашим Господом в його Церкві. Цю славу ми бачимо і більшої сподіваємося в нашому житті для того, що ми є покликані бути славою Бога не землі самим Спасителем нашим, якому належиться слава на віки вічні.

Поєднуймо себе у цьому Пасхальному святі з Господом. Він нас запрошує до участі в його славі. Він свою славу ради нас об’являє і хоче, щоб ми були учасниками його слави. Тому це радісне свято є святом нашого життя, прославленого Господом у Божій ласці.

Після найтривожніших переживань, яких зазнала Пресвята Богородиця на землі, ангел господній їй звіщає – Радуйся, твій Син воскрес із гробу і мертвих воздвигнув, люди радійте (Воскресна утреня). Хресна дорога життя пресвятої Богородиці, сповнена вірою, надією і любов’ю, щораз виражається великою славою Божою і радістю її життя. Тепер ця радість за нас на землі є найбільшою в Пречистої Діви Марії душі. Маючи таку радість за нас з великим піднесенням ми можемо через нашу віру радіти враз з Пресвятою Богородицею, яка своєю ласкою, добротою і радістю становиться прихильною для нашого життя. Вона спроможна зробити нам все, щоб з нами радіти життям у ласці Божій. В такій великій радості і славі Господа нашого Ісуса Христа, в радості Пресвятої Богородиці, в радості всієї Церкви я Вас вітаю і бажаю, щоб наша радість поєдналася у вселенській радості, була радістю один за одного в радості, яка стирає всі наші гріховні настрої, в радості, яка дає нам щире єднання в Церкві, в родині, в парафії, в Державі і в цілому нашому житті на землі. Хай радість Христового воскресіння, яка заявляє нам так багато в житті, сповняється, щоб ми щораз і щораз досвідчали великої Божої милості для прослави і радості нашого життя.

Благословення господнє на Вас!

Христос Воскрес!                              Воістину Воскрес!

† Михаїл Колтун

Єпископ Сокальсько-Жовківський

Дано: м. Жовква, Єпархіальне управління
День преп. Марії Єгипетської, 14 квітня 2008 р. Б. 

 

свящ. Ярослав Валюх

якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
23:13, 16 вересня 2019 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464