** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::19.05.2008


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

19 травень 2008 року

Пошук в новинах   

  
суспільство

Де згода в громаді, там і проблем немаЗ кожним роком село Борятин змінюється на краще. Селяни дбають про свої оселі, впорядковують подвір`я, роблять їх сучасними та красивими. Провели водогін, а віднедавна є газ. Мають його і жителі сусідніх хуторів Рудки та Бережне. І це дуже добре, бо люди стали жити комфортніше. Молодь залишається у -селі, створює родини. Дехто мріє тут побудувати власний будинок. Та, на жаль, не може взяти ділянки під забудову, бо сільська рада у Борятині не виділила місця під індивідуальне будівництво. Хоч планували відновити сусіднє село Маджарки, яке було спалене у 1945 році. Перед виборами майже усі народні обранці обіцяли це зробити, зокрема ще Я. Кендзьор. Але їх обіцянки, на жаль, залишились лише обіцянками. Там би усі бажаючі могли взяти ділянки під будівництво.


Крім цієї проблеми у місцевих жителів є чимало інших. Найболючіші виносять на схід села. Один з них відбувся нещодавно. Кожен розуміє, що лише гуртом ми можемо навести лад у селі, адже невирішені проблеми дошкуляють усім. Ось уже не один місяць, через замулений меліоративний канал, підґрунтові води затоплюють підвали і будинки по вулицях Миру і Пелехатого. Навколо зробилися мочари, що й не перейти. Стоїть сморід. Щоб цього не було, потрібно прокопати відвідну канаву і поставити пристрій для регулювання рівня води у ставку. Добре було б його осушити і діти мали б де грати у футбол. Великих прикрощів борятинцям завдають також отрутохімікати, які залишилися ще з часів СРСР. У целофанових мішках лежать під відкритим небом біля костелу, а неподалік житлові будинки і ставок. Найближче до цього місця мешкає Євгенія Войтюк. Вона з дітьми часто хворіє. Лікарі кажуть, що причиною цього є пестициди. Не за горами літо і відпари отрутохімікатів можуть завдати шкоди здоров`ю ще багатьох людей. Тож вважаю, що поки вивезуть їх на утилізацію із села, потрібно завантажити в герметично закриті бетонні ємкості.


Селяни переймаються й сільськими дорогами. Вкрай потрібно відремонтувати вулицю Миру, бо через аварійний стан дороги автобуси не доїжджають до кінцевої зупинки. Не кращий стан й вулиці Пелехатого, де нещодавно проводили ремонт. Та його ще не завершили. Як на гріх, на ній щоразу прориває центральний водопровід. А працівники водоканалу після ремонтних робіт залишили розриті ями та насипані купи землі. Чимало претензій до працівників електромережі. Часто замикають електропроводи і через перепад напруги, яка коливається від 150 до 380 вольт, виходить з ладу побутова техніка. Добре було б замінити й трансформатор...


Тож, як бачите, проблем чимало. До них щодень додаються нові, бо ж час не стоїть на місці. Інтереси громади мають лобіювати сільські депутати, представники осередків партій та громадських організацій. А у нашому селі функціо¬нують осередки НРУ та «Батьківщина». Адже не можна стояти осторонь і бути байдужим, коли йдеться про соціальний розвиток села та його майбутнє. Недарма кажуть: хто просить - тому буде дано, хто стукає - тому відкривають.Остап Сидоряк, житель села Борятина.


16 травня 2008 року


Газета
"Голос з-над Бугу"

якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
04:27, 11 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464