** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::25.05.2008


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

25 травень 2008 року

Пошук в новинах   

  
влада

Місту над Бугом виповнюється 631 рік


«Щасливий, що живу в Сокалі...»Не якась докладна дата спонукає сокальців в останню травневу неділю відзначати День міста. Швидше природа — коли старезні і зовсім молоді деревця одягають свої ніжні зелені шати, над тихим містечком над Бугом повисли запоморочливі пахощі бузку, жасмину, а на квітниках — різнобарв’я тюльпанів, нарцисів, братиків, незабудок. Та й люди, хоч які заклопотані, стурбовані зростанням цін, але ж все ж у цю травневу пору їх обличчя світяться усмішками, і ми враз помічаємо скільки у нас красивої молоді і кумедних й веселих малят. Оце все ознаки гарного святкового настрою. А який настрій у міського голови Петра САВЧУКА напередодні свята,   поцікавилась у нього.


Петре Миколайовичу, у квітні минуло десять років, як Ви господарюєте у Сокалі. Звичайно, були перемоги і поразки. Щоб Ви віднесли до перемог?


Насамперед, це те, що вдалося не розгубити кадри. Коли я балотувався у мери, то не боявся, що не розберуся з бюджетом, здавалось, що вмів працювати з людьми. Але мені дуже хотілося добрати добру команду у найголовнішій установі міста. Й, здається, мені, що це вдалося. У міській раді працює не лише команда професіоналів, але й це люди, котрі, насамперед, по-людськи ставляться до сокальців, які приходять до нас зі своїми проблемами.


За ці десять років ми разом з райдержадміністрацією та районною радою змінили обличчя нашого міста. Пригадуєте, як понуро виглядало приміщення міської ради? Нині ж приємно сюди зайти: чисто, охайно, затишно.


Змінився центр нашого Сокаля, особливо площа Січових стрільців, тротуари по центральних вулицях міста. Улюбленим місцем відпочинку молодих мам і їх малят, стареньких людей став сквер біля фонтану. Тут завжди так людно і гамірно від дитячого сміху. Правда, трапляються бешкетники, котрі його нищать, але ми лагодимо, можливо, їм врешті обридне це робити. І ще попри всі негаразди, щоб ми не говорили про не завжди якісне надання послуг, але все ж нам вдалося зберегти комунальну службу. Ми купили трактори, автомашини, вишку за рахунок вільних коштів з бюджету міста. Наші комунальники намагаються Сокаль зробити чистим, охайним, доглянутим містом. Але через брак коштів, кваліфікованих працівників не завжди це вдається. І як продовження теми — нам би хотілося змінити ставлення мешканців багатоповерхівок до свого житла.


—    Що Ви маєте на увазі?


—    А   те,   що   мешканці багатоповерхівок, які приватизували своє житло, мали б зрозуміти, що це їх будинок, і вони самі повинні вирішувати свої проблеми. І це було б значно якісніше і дешевше. Адже нікому не відкрию Америки, коли скажу, що в багатьох містах Львівщини є вже організовані товариства співвласників, які самі дбають про своє помешкання, визначають першочергові завдання, збирають кошти і винаймають тих чи інших комунальників, будівельників, які б ці роботи високоякісно зробили. Люди мусять брати управління будинком у свої руки.


Знаю, що вже затверджений генеральний план розвитку міста, що це дає сокальцям?


Насамперед, це перспектива розвитку Сокаля на найближчі 50—100 років. Це будівництво промислових підприємств, багатоповерхівок, котеджів. Нині Сокаль збільшив свою площу майже на 1242 гектари. У місті мешкає 21,7 тис. осіб. До слова, за розрахунками попереднього генплану, розробленого ще у 70-х роках, населення уданий час мало б становити 60 тис. осіб. Але так не є. Вже незадовго, через дорогу, навпроти кафе «Весна», разом із забудовниками готуватимемо інфраструктуру на майбутню забудову.


Незабаром розпочинаємо реконструкцію тротуару вздовж старого міського цвинтаря.


— Наш Сокаль завжди вважався містом надзвичайно зеленим, і навіть тих кілька парків та скверів були його прикрасою...Тепер, на жаль, цього не можна сказати. Бо парк досить захаращений, брудний. Спочатку він мав одних господарів, тепер знову ми ним опікуємось. Там працюють два двірники, але цього замало, щоб привести його в належний вигляд. Маю намір звернутися до студентів факультету ландшафтної архітектури Лісотехнічного інституту, аби ті допомогли нам перетворити наш парк в направду красивий, естетично оформлений зелений оазис. Прикро мені і за урочище Валівка. Ми, сокальці, перетворили його на смітник. Пригадую, коли був ще школярем, то часто ходили з школою і прибирали ліс. Невже теперішні учні не можуть цього зробити?! Адже є у нас пластуни і інші молодіжні організації, які б мали проявити ініціативу і патріотизм.


Петре Миколайовичу, але ж сам голова міста і його команда не могли б зробити багато чого, якби не підтримка депутатського корпусу?


Так, маєте рацію. Вважаю, що нині депутатський корпус Сокальської міської ради згуртований, і всі працюють над тим, аби нам добре, комфортно, затишно і красиво жилося у рідному місті. Депутати представляють інтереси різних партійних організацій, але усіх їх об’єднує Сокаль. І це тішить, і за це я їм дуже вдячний. За підтримку, розуміння, конструктивну критику. Є ще багато проблем, але їх можна вирішити лише тоді, коли думатимемо не про себе, не про своє благополуччя, а про наш спільний дім на ім’я Сокаль. Я щасливий, що живу у цьому місті.Розмову вела Оксана ПРОЦЬ.


23 травня 2008 року
Газета
"Голос з-над Бугу"

якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
10:07, 28 травня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464