** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::25.05.2008


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

25 травень 2008 року

Пошук в новинах   

  
суспільство

Праця, спогади й задуми.У депутатському корпусі Сокальської міської ради є депутати від різних політичних партій, але об’єднує їх небайдужість до проблем міста і бажання працювати задля його розвою і задля тих людей, для котрих Сокаль став найріднішим куточком на землі.


Богдан ЗАРІЧНИЙ:


— За рік, що минув з часу попереднього святкування Дня міста Сокаля, депутатський корпус прийняв ряд важливих рішень: затверджено генеральний план розвитку міста Сокаля, який визначає містобудівні перспективи як мінімум на 25 років; затверджено нові принципи оцінки земель міста в залежності від місця їх розташування, що дало змогу наблизити вартість землі, яку продають чи здають в оренду, до ринкової. Через це надходження коштів у казну міста, на мою думку, повинно зрости не менше ніж у 5 разів. Депутати повернули у власність територіальної громади Сокальський ринок, а в найближчій .перспективі, сподіваюся, вдасться ліквідувати стихійну вуличну торгівлю в центрі міста. Оскільки уже облаштовують спеціальну територію, де будуть створені належні умови для торгівлі сільськогосподарською, в тому числі молочною продукцією. КП «Сокальтеплокомуненерго» зобов`язали розробити перспективний план розвитку системи теплопостачання на 2008-2010 рр.


Як позитив у роботі, я хотів би відзначити прагнення більшості депутатського корпусу. Незважаючи на те, що депутати міської ради представляють 10 політичних партій, вони працювали заради спільної справи, відкидаючи власні чи політичні амбіції. Особливо ефективною в цьому плані є робота коаліції депутатських фракцій БЮТ та «Нашої України», яка об`єднує половину депутатів міської ради. Активізували роботу постійні депутатські комісії, що сприяє більш виваженому і об`єктивному прийняттю рішень.


Разом з тим є дуже багато проблем у Сокалі, які потрібно вирішувати. Це і належний ремонт доріг та тротуарів міста, робота комунальних підприємств «Сокальжитлокомунсервіс» і «Сокальтеплокомуненерго», особливо у співвідношенні «ціна послуг - якість» і відсутність муніципальної міліції, що не дозволяє здійснювати належний контроль за правопорядком у місті. Потребує упорядкування та належного контролю робота розважальних закладів та гральних автоматів (хоча тут без активної роботи податкової інспекції та районного відділу міліції не обійтися). Постало питання щодо створення нових груп у дошкільних установах. Хоча ведеться певна  робота і в цьому напрямі - створено єдину чергу, а у садочку №5 нещодавно відкрили 2 нові групи. Турбує відсутність у місті дитячих майданчиків, а також назріло питання створення належних умов для відпочинку дорослих громадян, а особливо дітей у парку міста. Для багатьох жителів міста актуальним є виділення земельних ділянок для будівництва житла (хоча робота в цьому плані ведеться, але хотілося швидкого вирішення цього питання).


Є у місті і проблема щодо працевлаштування молоді, створення нових робочих місць з гідною зарплатою.


Є над чим працювати. А щоб зробити наше місто красивим та заможним, у якому комфортно було б жити і працювати громадянам, потрібно об`єднати зусилля депутатів міської ради, ініціативу і небайдужість кожного жителя міста, а також внести зміни у законодавство України у плані посилення ролі місцевого самоврядування.Ольга Красильчук.


— Може дехто й сміятиметься з моїх слів, коли я скажу, що Сокаль, то наш рай. Скептикам раджу поїхати в Америку чи іншу країну і тоді... О, там по-особливому відчуваєш ностальгію до містечка «над Бугом синіх вод». Тихе, спокійне, провінційне містечко. А скільки зелені і скільки добрих і порядних людей.


Я ще не знаю, як це зробити, але маю задум весною роздати мешканцям міста насіння квітів і щоб кожен біля своєї хати засіяв їх. І наш Сокаль став подібним до того, про яке писав у поетичних строфах Богдан Стефанишин: «Тут пляж, городи в квітті, хлюпоче тихий Буг». Щоб вони цвіли не лише на подвір’ях, але й на травниках. Тоді наше місто буде не лише зеленим, а ще й заквітчаним.


Як педагог, я маю справу з дітьми. І дуже хочу, щоб стали вони культурнішими. Шанували працю старших, не нищили ні кущів, ні дерев, ні огорожі.


Хотіла б, щоб День міста став культурним і духовним святом. Без пиятики, шашликів на моріжку. Позбуваймося врешті тих совєтських звичок. Ми ж культурна нація!Євген МУЗИКА:


У Сокальській міській раді очолюю комісію з питань землі, архітектури та комунального майна. Разом з депутатами працюю над дуже актуальним для Сокаля питанням — позбутися антисанітарної вуличної торгівлі. На ринку вже облаштовується територія на чотирьох сотих землі. Кладемо плитку, ставимо піднавіси, зробимо окремий вхід. Сподіваюся, що мешканцям району буде приємно привозити сюди .продукцію, а сокальці в нормальних санітарних умовах зможуть її придбати.


Депутати нашої фракції БЮТ до свята пофарбували автобусну зупинку неподалік крамниці «Легенда» і прибрали частину парку. Бо ж справді хочеться, щоб у місті був порядок.Тетяна ЧУГАЙ:


— Нещодавно ми побували и Польщі у місті Ополє-Любельске. Іду вулицею - і бачу стареньку бабусю, щось робить на травнику біля будинку. Придивилась: висаджує квіти біля нещодавно скошеного зеленого газону. Я мимоволі залюбувалася. Розговорилися. І старенька мені пояснила — ми ж в Унії (Євросоюзі), то мусимо тримати лице. Поцікавилася, де смітники, а жінка відповіла: «В нас нема сміття...». І пригадалось як колись розповідала мені старша сокальчанка. У Сокалі ніколи на вулицях не ставили контейнерів. Сокальці одне сміття спалювали у своїх садибах, дещо закопували вкінці подвір’я чи саду, а решта скидали у помийну яму, на перегній. Ніхто сміття на вулицю не виносив. Тоді і мова наша українська не була так засмічена лайкою і русизмами, а місто — брудом.


Щоб щось зробити в місті, потрібні гроші. В нас є потенціал для надходжень коштів у міський бюджет. Але політика уряду цьому не сприяє. Кошти централізуються, а потім їх повернути важко. Щорічно у нас вилучається 2-2,5   млн. грн.Надія ЦЮПА:


— З ініціативи депутатів, членів міського осередку ГО «Пора» хочемо змінити саму канву святкування Дня міста. Ми розробили Положення, у якому, насамперед, вшановуєм людину. Тому пропонуємо відзначати сокальців у таких номінаціях: «Найкращий платник податків», «Найкращий роботодавець», «Кращий будинок по оплаті


комунальних послуг», «Найкраща садиба»... Щороку присвоювати звання почесного громадянин.! Сокаля, відзначати людей мистецтва, творчих, кращих багатодітних матерів, найстаршого мешканця  Сокаля. І щоб протягом року імена цих сокальців,  якими ми можемо по праву гордитися, були виписані  на спеціальному  стенді. щоб про них .знали мешканці міста та гості.


Адже Сокаль—то, насамперед, його люди. І у нас не бракує працьовитих, порядних людей, котрим не байдужа доля міста.


Марія ПОЛІЩУК:


—    У Сокалі народилися мої дідусі і бабусі, батьки, тут народилася я, а згодом - і мої донечки. То моє місто. Нещодавно я побувала на Луганщині. Прекрасний край, але серце тужить за Сокалем. Тому я дуже хочу, щоб наше місто стало найріднішим і для тисячі юнаків і дівчат, котрі закінчують школу і вступають на навчання у вузи. Хочеться, щоб вони повернулися до отчого гнізда. Тому нам усім треба думати над тим, щоб у Сокалі створювались нові підприємства, фірми, аби молодь мала де працювати, щоб Сокаль не перетворювався на місто бабусь і дідусів, а з кожним роком молодів. Бо тоді матиме не лише своє вчора, нині, але й завтра.Записала Оксана ПРОЦЬ.


23 травня 2008 року
Газета
"Голос з-над Бугу"

якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
10:21, 12 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464