культура

Все повертається - і “Просвіта“ теж
У мальовничому куточку, серед лісу, розташоване село Велике. Жителів у ньому небагато - до 300 осіб. І більшість називають своє село по-старому - Вілька. Живуть тут люди небайдужі, національно свідомі. Вони хочуть зберегти народні традиції, звичаї, культуру. А яке село без Народного дому - німе, глухе, де не чути ні української пісні, ні українського слова. Тому довгі роки - більш як п`ятнадцять - селяни боролися за те, щоб у них був дім «Просвіти». І завдяки наполегливості громади це сталося.
22 червня відбулось відкриття Народного дому. В залі зібралися і старі, і малі. Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Володимир Заремба підготував до цього дня виставку своїх робіт. Він, до речі, одним з перших ратував за те, що в селі має бути Народний дім, що він має належати громаді. І так тепер є. Завідуюча Народним домом Ірина Шумило (на знімку вгорі), відкриваючи свято, підкреслила, що у кожного з нас є маленька батьківщина, яку ми пам`ятаємо все життя і до якої повертаємося звідусіль, куди б нас не закинула доля. Цей Народний дім пам`ятає спів «Ватри» і тріо Мареничів, учасників художньої самодіяльності району, села, і відтепер у ньому знову задзвенять українські пісні, вірші, піде у танок молодь. Щоправда, будівлю ще треба накрити, відремонтувати. Але це вже не біда знайшлись спонсори, добрі люди, які допоможуть це зробити. Тож нехай цей культосвітній заклад стане справжнім храмом культури у селі, побажав о. Михайло. І поблагословив громаду на добрі справи.
- Нехай ваш Народний дім завжди буде повен народу, - сказав, зокрема, у своєму виступі голова районної ради Олег Солодяк. - Хай в ньому панує український дух, гартується юнь, збираються і старожили, і молодь.
Заступник голови Сокальської райдержадміністрації, депутат обласної ради Марія Христинич підкреслила, що хоч село невелике, але сильне духом, згуртоване, може служити прикладом для інших. Громада все зробила для того, аби мати храм культури, де в національно-патріотичному дусі виховуватимуть юних. Щоб він належав громаді, допомогли ТзОВ «Галичхутро» (Василь Муха), поторицький сільський голова Роман Смик, активісти Віктор Бочек, Володимир Хома, Михайло Бугай, Марія Тарадаха...
Зал і сцена тут як у найкращих Народних домах району. Тож хорошим подарунком для присутніх став виступ лауреата Національної премії ім. Т. Шевченка заслуженої хорової капели «Трембіта».
На закінчення свята капела, а разом із нею зал, дружно заспівали «Многая літа». Побажаймо ж усі, щоб і справді відтепер і багато років на вогник Народного дому у Великому збиралися люди, і молодь вже не їздила на дискотеки у сусідні села.
Валентина БЛУДОВА
27 червня 2008р.
Газета
"Голос з-над Бугу"
якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити напишіть адміністратору: заповніть
HTML форму