** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::01.07.2015

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    1 липень 2015 року

Пошук в новинах   

суспільство

Проти сміттєпереробного заводу

Мешканці сіл Савчин, Гута і Бояничі не хочуть, аби під їх вікнами було збудовано сміттєпереробний завод.

^

дописувач_
.

суспільство

Десять кроків до успішного залучення фінансування

Нещодавно на базі дошкільного навчального закладу с. Варяж проводили засідання Школи управлінської майстерності на тему: "Написання проекту. Десять кроків до успішного залучення фінансування". Захід проходив у формі "круглого столу", у якому взяли участь завідувачі дошкільних навчальних закладів району, заступник голови Сокальської районної ради Володимир Чуб, Варязький сільський голова Юрій Городько та координатор проекту Ігор Назар.

Учасники обговорили питання підготовки проектів для одержання гранту, шляхи залучення фінансування, особливості складання кошторису тощо.

Володимир Чуб розповів учасникам заходу, що проект лише тоді має шанси на успіх, коли він логічний, а його завдання відповідають меті, засоби реалізації  завданням, коли управління просте і ефективне, а кошторис реальний. Сільський голова Юрій Городько поділився досвідом написання проекту "Енергозберігаючі заходи в ДНЗ с. Варяж", що виконувався в рамках проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду ІІ", фінансувався Європейським союзом та співфінансувався Програмою розвитку Організації об`єднаних націй, Львівською обласною радою та обласною державною адміністрацією, Сокальською районною державною адміністрацією та районною радою, Варязькою сільською радою, ГО "Промінь" сіл Варяж, Лубнівка, Русин, Лешків. Він наголосив, що це тривалий процес та можливість по-новому подивитись на свою організацію, її цілі та завдання, а найголовніше дотримання принципу командного підходу до написання проекту та відповідальності, вміння працювати разом, чітко сформулювавши цілі та завдання. Координатор обласного ресурсного центру громад Ігор Назар ознайомив слухачів з критеріями оцінки проекту, вмінням подати його в привабливому світлі, показати значущість та важливість для громади.

Методист Сокальського РМК Марія Тимошик зазначила, що успіх не приходить сам по собі, його досягають найбільш наполегливі та працелюбні. Вона побажала подальшої наполегливої праці у такій важливій справі та висловила сподівання зробити проекти регулярними з новими партнерами завідувачами ДНЗ району.

Завідувач дошкільного закладу с. Варяж Валентина Гніденко висловила слова вдячності сільському голові Юрію Городьку, керівнику громадської організації Андріані Мамотенко, координаторам проекту, батькам вихованців і всім небайдужим, хто долучився до такої важливої справи на благо дітей.

Учасників “круглого столу” щиро вітали дошкільнята.

^

Голос з-над Бугу

Газета
"Голос з-над Бугу"

суспільство

ПІШКИ У ЄВРОПУ ЧЕРЕЗ УГРИНІВ-ДОЛГОБИЧІВ
ПІШКИ У ЄВРОПУ ЧЕРЕЗ УГРИНІВ-ДОЛГОБИЧІВ

ПІШКИ У ЄВРОПУ ЧЕРЕЗ УГРИНІВ-ДОЛГОБИЧІВ

1 липня на Сокальщині урочисто відкрили пішохідний митний пункт пропуску «Угринів-Долгобичів». Відтепер сокальчани та мешканці околиць зможуть потрапити в сусідню Польщу не лише на автомобілі, а й пішки чи на велосипеді.

На урочистостях з нагоди такої визначної для району події побували Генеральний консул України в Любліні Василь Павлюк, голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк, голова Сокальської РДА Олег Кожушко, депутати районної ради, гості. Поблагословив нову смугу пішохідного переходу о. Ярослав Кащук.

Голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк зазначив, що у відкритті цього пішохідного пункту пропуску є велика заслуга Посла України в Польщі, нашого земляка Андрія Дещиці та секретаря польсько-української комісії Романа Кріля, який теж родом з Сокальщини. Вони активно сприяли, аби якнайшвидше відкрити цей пішохідний пункт пропуску. Це дасть можливість для розвитку тісних відносин між Сокальським районом і Томашевом і Грубешевом, відкриття пункту сприятиме написанню нових спільних міжнародних проектів, обміну досвідом. Цей пішохідний пункт пропуску наразі відкрито в якості експерименту на півроку – з 1 липня до 1 січня. Якщо буде багато людей перетинати кордон, то з 1 січня він буде працювати постійно. Зараз уже помало розвиваємо інфраструктуру, в Угринові відкрито пункт обміну валют, працюють магазини, де поляки можуть придбати наші продукти. Минулого тижня тут побував Посол України в Польщі Андрій Дещиця, його пропозиція до Кабінету Міністрів є такою: 62 км. траси Р -15 «Ковель-Червоноград-Жовква» від Тудоркович до Великих Мостів і Угринів-Хоробрів ремонтувала польська фірма, з польською фірмою за виконані роботи розраховувалась Республіка Польща, а пізніше з Польщею як кредит розраховувалась Україна протягом десяти-двадцяти років. Така модель ремонту доріг для нас є дуже прийнятною і вигідною. 

ПІШКИ У ЄВРОПУ ЧЕРЕЗ УГРИНІВ-ДОЛГОБИЧІВ
ПІШКИ У ЄВРОПУ ЧЕРЕЗ УГРИНІВ-ДОЛГОБИЧІВ

Голова Сокальської райдержадміністрації Олег Кожушко розповів, що спочатку людей буде менше на цьому пункті пропуску, а згодом мабуть таки побільшає. В центрі Долгобичева будують супермаркет «Бедронка», наші земляки зможуть собі пішки ходити по продукти в Польщу. Також з часом буде розвиватись інфраструктура. Зараз уже продовжено маршрут автобуса «Сокаль-Угринів» до самого кордону. Уже є проектанти, проектують автобусну зупинку, накриття для пасажирів, щоб тротуар відтягнути трохи вбік, протягом липня-серпня ці роботи повинні бути завершені.

Першим перетнув українсько-польський кордон на нововідкритій пішохідній смузі Ярослав Немирко, мешканець с. Хоробрів. Він зазначив, що у Польщі працює уже 13 років, раніше їздив додому раз у тиждень через Устилуг, а тепер – щодня буде вертатись додому, бо ж велосипедом з Долгобичева до Хороброва – 15 хвилин. Чоловік дуже задоволений, каже, що відкриття цього пішохідного пункту пропуску – це нове вікно у Європу.

Одразу після відкриття на пішохідній смузі на кордоні вишикувалась черга, польські велосипедисти їхали підкоряти українські дороги, а наші земляки – переходили в Польщу. Серед першопрохідців була і Людмила Буричка, жителька с. Хоробрів, вона тішилась, що тепер зможе безперешкодно ходити в Польщу, там у неї багато друзів, колег. А ще Хоробрівська сільська рада разом із гміною Доглобичів реалізовують проект транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна» і відкриття цього пішохідного пункту пропуску тільки сприятиме втіленню проекту та подальшій співпраці.

ПІШКИ У ЄВРОПУ ЧЕРЕЗ УГРИНІВ-ДОЛГОБИЧІВ
ПІШКИ У ЄВРОПУ ЧЕРЕЗ УГРИНІВ-ДОЛГОБИЧІВ

Поки мешканці околиць вперше перетинали пішохідний пункт пропуску, кілька слів нам розповів старший офіцер сектору з питань взаємодії із ЗМІ Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, полковник Роман Стахів: «Цей пішохідний пункт пропуску знаходиться на території Польщі. Відкриття пішохідного пункту пропуску – це визначна подія, відтепер мешканці прикордоння матимуть кращі можливості подорожувати, налагоджувати родинні зв’язки, адже багато жителів прикордонних українських сіл мають родичів у Польщі, тепер матимуть можливість частіше їх навідувати. Пропускна спроможність цього пункту – до 10000 осіб щодоби, до 3500 автомобілів, до 50 автобусів. Зараз автомобільний пункт пропуску «Угнинів-Долгобичів» в середньому щодоби перетинають 2000 осіб, 700 легкових автомобілів, 5-7 автобусів. Пункт пропуску має по 7 смуг на в’їзд і виїзд, одну смугу тепер облаштували для пішохідного руху. «Угринів-Долгобичув» став другим пішохідним пунктом перетину кордону, перший відкрито було в Шегинях».

Відтепер в Європу можна зайти пішки, для цього і відкрито пішохідний пункт пропуску «Угринів-Долгобичів», нехай же наші мешканці при нагоді використовують цю унікальну моожливість.

Ольга ДИЛИН.
Фото Василя Сорочука.

^

Газета
"Голос з-над Бугу"

здоров'я

В Сокалі засідав організаційний комітет по спорудженню пам’ятника «Герої не вмирають»
В Сокалі засідав організаційний комітет по спорудженню пам’ятника «Герої не вмирають»

В Сокалі засідав організаційний комітет по спорудженню пам’ятника «Герої не вмирають»

У вівторок, 30 червня в Сокальській міській раді відбулось засідання організаційного комітету по спорудженню пам’ятника в Сокалі «Герої не вмирають», який присвячений «Небесній сотні» та загиблим українським воякам на сході України. На це засідання були запрошені троє проектантів, які виявили бажання стати авторами такої пам’ятної споруди.

Як розповіла начальник відділу містобудування і архітектури СРДА Мирослава Баралус, пропозиції були направлені багатьом скульпторам та архітекторам, а відгукнулись лише троє. Їм було запропоновано два місця на вибір, де можна розмістити такий пам’ятний знак: в центральному парку або в міському сквері.        

Відтак, кожен автор презентував свою роботу. Першим був Василь Василько керівник Червоноградського відділення Львівського обласного архітектурно-планувального бюро, який запропонував облаштувати великий пам’ятний ансамбль в центральному парку міста, на березі річки Західний Буг. Друга пропозиція від архітектора Віктора Штикала. Його бачення – встановити пам’ятник в сквері біля фонтана. І остання пропозиція від скульптора, який вже відомий для нас своїми роботами. Це Микола Король, автор пам’ятників Тарасові Шевченку, в селі Волиця та Степанові Бандері у місті Великі Мости.

Далі, відбулось обговорення трьох пропозицій. Кожна з них має свою переваги та мінуси, з кожної можна почерпнути певні ідеї для подальшого облаштування міського парку чи скверу.

Окрім того, не менш важливим питання є фінансова сторона. Зрозуміло, що спорудження такого пам’ятника, особливо в такий скрутний час, справа не одного дня, а можливо і багатьох років. Тому її треба вже починати, вважає міський голова Богдан Зарічний. До речі, окремі організації вже розпочали збір коштів. Зокрема, Сокальська районна бібліотечна система змогла акумулювати більш, як 9 тисяч гривень для цих потреб. Отож, на думку міського голови, кошти на будівництва пам’ятника будуть збирати громадськість, а вже благоустрій навколишньої території буде облаштовано за рахунок міста.

На завершення засідання присутні вирішили оприлюднити усі три пропозиції щодо форми та місця розташування пам’ятника «Герої не вмирають» в інтернеті: на сайтах Сокальських районної та міської рад, у соцмережі «Facebook», надрукувати в часописі «Голос з-над Бугу». Після трьох тижнів обговорення серед громадськості знову зібратись для прийняття остаточного рішення.

^

Радіо "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

бібліотечні новини

Козацьке літо

Історії про козаків часто оповиті містикою і легендами, однак до наших днів дійшли й цілком правдиві факти. Працівники Сокальської РЦБС Райковська Р.Б. і Горбач Л.Р. допомагали волонтерам національно-патріотичного наметового табору „Козацький дух” в організації цікавого дозвілля дітей, розповідаючи цікаві факти з історії козацтва. Потім юні козаки та козачки мали змогу перевірити свої знання, взявши участь у вікторині „Козацьке літо”. А згодом, відбувся художній конкурс на найкращий малюнок „Козацького коня”, в якому брали участь дві команди.

ГО “Майстерня мрій” разом з ГФ “Самооборона майдану 10 сотня”, ГО “Всеукраїнський волонтерський рух” та бібліотекою с. Забужжя організували національно-патріотичний наметовий табір у с. Роятин, як місце відпочинку для дітей, батьки яких перебувають в зоні АТО чи були мобілізовані та захищають нашу Батьківщину. Проект відбувається за сприяння Міжнародного фонду "Відродження".

^

Інтернет-центр
Сокальська центральна бібліотека

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
09:44, 22 червня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567