** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::02.06.2006

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    2 червень 2006 року

Пошук в новинах   

влада

Круглий стіл на тему “Соціальне підприємництво: можливості та перспективи” пройшов сьогодні в Сокалі. Організаторами виступили коаліція Громадських Організацій проекту м.Сокаль “Добробут кожної людини – запорука демократії”, Сокальська агенція регіонального розвитку і сектор зв`язків з ГО та ЗМІ РДА.

В ході засідання учасники, серед яких представники влади Сокальського району та міста Сокаль, громадських організацій та місцевих фондів, обговорили питання можливостей, перспектив розвитку соціального підприємництва на Сокальщині, етапи його створення. Зокрема про загальні засади організації підприємства, що мало б за мету отримання прибутку, для його використання в соціальних програмах міста чи конкретно взятої організації. З цим присутніх ознайомила керівник проекту “Добробут кожної людини – запорука демократії” Мар`яна Яремчук.

Метою круглого столу було донесення інформації щодо соціального бізнесу, отриману з-за кордону, до громадських організацій. Аби дати зрозуміти їм, що прийде час коли треба буде починати заробляти гроші для реалізації проектів самостійно.

Організувати та провадити соціальне підприємство в теперішніх умовах жорсткої конкуренції та податкової політики неможливо без сприяння влади, зокрема, на початку – коли необхідно отримати велику кількість дозволів. Тут, за словами учасників круглого столу, потрібне розуміння керівництва і району і міста, і відповідних служб. З цим погоджується і заступник голови РДА Олексій Кінах, він зокрема зробив висновок, що вже найближчим часом ми зможемо говорити про „соціальну економіку”.

Для ознайомлення з передовим досвідом створення соціальних підприємств в Україні, Росії, Чехії та інших державах світу, присутні переглянули фільм “Моделі соціального підприємництва”. Відтак відбулась дискусія на тему перспектив співпраці, можливості отримання фінансування тощо. Усі присутні мали можливості висловити свої думки по темі. Голова районної ради Олег Солодяк висловив думку, що для початку потрібна ініціатива громадських організацій, та слід обрати напрямок ведення справ у соціальному підприємстві.

В цілому ж дискусія була досить змістовною. На завершення усі обговорили можливості підписання декларації про партнерство і співпрацю в галузі соціального підприємництва. Після чого присутні керівники громадських організацій поставили свої підписи під угодою про співпрацю з владою району і міста.

служба інформації ТРК “Сокаль”

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

економіка

Щомісяця зростає заборгованість населення за комунальні послуги перед

Сокальскими підприємствами “Житлокомунсервіс”, “Водоканал”, “Теплокомуненерго”.

Відсутність коштів впливає на спроможність комунальщиків оплатити енергоносії,

пальне, матеріали. Наявний борг населення становить 1 млн. 483 тисячі гривень.

Це спонукає керівників комунальних підприємств вживати різні заходи. По перше

вони активізують позовну роботу щодо боржників. Якщо борг складає 300 грн. і

більше комунальні підприємства мають право розпочати позовну діяльність:

спочатку попереджають, а якщо на це не звернено уваги подають позовну заяву в

суд. Завдяки такій позовній діяльності деякі боржники добровільно сплатили

борги, з інших примусово стягують кошти.

Окрім цього кожне комунальне підприємство по різному вирішує проблему

непроплати.

Теплокомуненерго злісних боржників відключають від гарячої води.

Водоканал буде застосовувати новий прилад “Спрут”, який дає можливість

припинити надання послуг з водопостачання та каналізації. Відновлення надання

послуг можливе лише через місяць після повної проплати боргу і оплату за

повторне підключення. Як стверджують керівники водоканалу такий прилад вже

застосовували в Тернополі, Івано-Франківську, Львові та інших містах України і

це дало позитивний результат. Проплата зросла у 4-5 рази.

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

культура

В неділю в Сокалі відбувся 6-й обласний фестиваль народного танцю “Свитазівські притупи”. Його організаторами виступили Сокальська РДА та районний відділ культури, за підтримки обласного управління культури і туризму, Львівського державного обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи. Через погані погодні умови, фестиваль проходив у народному домі Сокаля, а не на центральному майдані нашого міста, як повідомлялося в анонсах.

У неділю опісля 12 години учасники від Народного дому Сокаля пройшли урочистою ходою вулицями Сокаля до пам`ятника Шевченку, повернувшись в НД, де відбулося відкриття фестивалю. У переповненій залі учасників та глядачів вітали члени організаційного комітету і журі фестивалю: заст.голови РДА, депутат облради Марія Христинич, начальник Управління культури Львівської ОДА Галина Дорощук, а також голова журі та керівник львівського обласного відділення Національної хореографічної спілки України Победа Харісов.

Далі, під ці радісні звуки українських музик розпочалась конкурсна програма фестивалю. Сам конкурс проходив у номінаціях: народно-сценічний танець, стилізація народного танцю та фолькльорно-етнічний танець. Кожен учасник представляв два номери.

Цікавими були і призи переможцям: львівське підприємство “Світлячок” встановила два спеціальні призи в довільній номінації на розсуд журі, їх загальний фонд складав 2,500 грн. Ці кошти два колективи-переможці зможуть потратити на пошиття костюмів. Участь в програмі фестивалю взяли 32 колективи, що представляли райони та міста Львівщини, а також Вінницьку область. З цієї кагорти гуртів, які кожен по своєму був оригінальний та самобутній журі визначило переможців.

Призовими місцями відзначили народний танцювальний колектив “Бужани” с.Ільковичі, танцювальні ансамблі середньої школи №2 Сокаля і “Веселинка” м.Червоноград. Саме останнім двох колективам були присвоєні премії підприємства “Світлячок” на пошиття костюмів.

 

служба інформації ТРК “Сокаль”

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

В Сокальському районі соціальною підтримкою дітей-сиріт, багатодітних, кризових сімей займаються декілька служб – відділ у справах неповнолітніх РДА, районний центр соціальних служб для сім`ї, дітей і молоді, всеможливі фонди та громадські організації. В районі працює програма соцпідтримки сім`ї. Це продовження проекту “Кожній дитині в Україні”, що втілювався в рамках гранту, виділеного ВБ. Нещодавно в Сокаль прибував експерт світових грантів сполученого королівства, він позитивно оцінив діяльність попереднього проекту, а також запевнив, що зробить усе можливе, аби грант для Сокальщини був продовжений. Адже в районі є ще багато кризових сімей, які потребують допомоги – соціальної та психологічної підтримки.

У нас надалі є сім`ї, в яких існує так зване соціальне сирітство – це коли батьки виїжджають на заробітки за кордон, а діти залишаються на вихованні в бабусь та дідусів, а то й на власну бездоглядність. Є в районі і сім`ї, де є проблеми пов`язані з алкоголізмом батьків, малозабезпечені сім`ї та багатодітні родини, що не в силі самостійно подолати кризові ситуації.

служба інформації ТРК “Сокаль”

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

Срібне весілля відзначила у неділю, 28 травня, багатодітна сім’я Танчин, котра мешкає у селі Реклинці Сокальського району. Проте держава, схоже, забула про родину, де виховується 10 дітей, навіть напередодні Дня захисту дітей. Натомість щедрий подарунок – пральну машину-автомат «Gorenie» отримали від ДВАТ шахти «Надія». Про унікальність цієї сім’ї директор підприємства Микола Криштопа дізнався під час співбесіди доньки Михайла та Наталії Танчиних, яка влаштовувалась на роботу на шахту «Надія». Про це повідомив власкор Західної інформаційної корпорації у Сокальському районі.

Голова родини – Михайло Танчин працює на шахті «Візейська», мати-героїня Наталя Андріївна вважає, що головна її робота – це виховання дітей, а тепер ще й трьох онучок. Пральна машина, пристосована спеціально для сільських умов, кращий подарунок для такої великої сім’ї, бо дотепер їм доводилося прати вручну.

служба інформації ТРК “Сокаль”

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

здоров'я

Кардіологічне відділення Сокальської Центральної Районної лікарні в очікуванні гуманітарної допомоги з Голландії. Щоправда, вона прибуде в наше місто лише через 2-3 місяці. Такий термін потрібно аби провести усі необхідні операції по розмитненню вантажу, зазначила Мар`яна Яремчук – заступник директора Благодійного Фонду „Карітас-Сокаль”. Саме на цю організацію прийде вантаж з гуманітаркою. За словами пані Мар`яни, вся допомога спершу повинна пройти митний контроль, санепідемстанцію, держдепартамент охорони здоров`я та інші структури. До речі, це вже не перша допомога, яку надають голландці. У Сокаля в цій країні є свої друзі та жертводавці, з одним з таких, склались досить тісні і добрі стосунки. Про них в інтерв”ю радіо „Сокаль” розповіла завідувачка кардіологічним відділенням Марія Масиник: "Стосунки з паном Аадом Хамсаном, жителем Голандії, є в нас давно. Він надавав допомогу гуманітарну десь років три - чотири тому. Після цього він неодноразово приїзджає в Сокаль. Він фантастичний чоловік, який затрачуючи свій вільний час, свої кошти, свою працю поставив собі за ціль допомогти Україні. Має він ще спілку фантастичних людей, які хочуть просто зробити добро людям."

Нагадаю, в наше місто практично щороку приїздять автомобілі з допомогою. Зокрема, голландці привозили меблі для шкіл. Вже зараз відомо, що саме прибуде з гуманітарною допомогою до лікарні. Продовжує Марія Масиник: "На кардіологію прийшло двадцять ліжок, двадцять тумбочок, чотири офісних столи та крісла, кушетка для огляду хворих."

В цілому, зараз у кардіологічному відділенні сокальської районної лікарні є 40 ліжок, які за словами заввідділом, постійно заповненні. Допомога ліжками сприятиме покращенню обслуговування хворих на серцево-судинні захворювання.

За словами Марії Масиник, є також бажання створити сприятливі умови для усіх хворих, для цього потрібно на державному рівні забезпечити галузь охорони здоров`я і коштами і усім необхідним. Хоча і зараз в лікарні зроблено немало.

На завершення інтерв`ю, ми побажали завідувачці кардіологічним відділення Марії Масиник наснаги у нелегкій роботі, а також швидшого вирішення бюрократичних перепон для отримання гуманітарної допомоги, яку не дивлячись на усі вище згадані бар`єри все ще надають демократичні соціально-розвинуті країни світу.

служба інформації ТРК “Сокаль”

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
06:50, 11 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464