** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::02.07.2009

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    2 липень 2009 року

Пошук в новинах   

економіка

 

  З  01 липня 2009 Сокальська Агенція спільно із фондом  підтримки міжнародного співробітництва України « Open Ukraine» розпочинає проект - Розвиток прикордонних територій  -  виконання завдань частини Стратегії розвитку Сокальського району.

 

   Даний проект є скерованим на економічний розвиток прикордонних територій.Сокальський район є прикордонним регіоном, протяжність Українсько – Польського кордону складає 56  км, проект заплановано   впровадити на території   чотирьох прикордонних місцевих рад Сокальського району: Угнівська міська рада, Белзька міська рада, Хоробрівська сільська рада, Варязька сільська рада.

 

    В стратегієї розвитку Сокальського району на 2009 – 2015 рік заплановано : відкриття митних  переходів  Угринів – Долгобичів,  Белз – Будинів, Угнів – Деніска.Згідно опитування яке проводилось Сокальською АРР виявлено, що на території  даних місцевих рад слабо розвинений бізнес, є наявний високий відсоток безробіття, а також спостерігається його ріст під час фінансової кризи, що є значною перешкодою у розвитку прикордонної інфраструктури. Основна частина працездатного населення перебувають у статусі безробітних. Частина  з цих людей працюють заробітчанами закордоном, або нелегально на підприємствах України.

    Спільною особливістю перелічених територій є  багата архітектурно – історична спадщина, пов’язана із періодом Польського володіння Західною Україною, що робить їх привабливими із туристичного боку. Тому важливо розвивати та робити промоцію прикордонних територій.

    Впровадження даного проекту надасть можливість підготувати до підприємницької діяльності  жителів прикордонних територій, підвищити рівень знань, скерувати їх на види діяльності, які будуть пріоритетними для розвитку прикордонних місцевих рад.

 

 

^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

культура

Паломництво до Гошівської Божої Матері


Історичні джерела сповіщають, що Гошівська ікона Божої Матері – це копія Белзької (Ченстоховської) ікони Богородиці. Її іконописний тип – Одигідрія (з грец. Провідниця). Митрополит Атанасій Шептицький зібрав під присягою свідчення очевидців чуда і проголосив Її чудотворною. Тільки від 1737 р. до кінця XVIII ст. було зафіксовано 117 численних чудес, оздоровлень від сліпоти. Гошівська ікона чудом збереглася від пожежі в час Другої світової війни, натомість монастирські будівлі були знищені. З відродженням чернечого життя на Ясній Горі в Гошеві український монах студит Ювеналій Мокрицький у Римі відтворив копію Гошівської чудотворної ікони, яку освятив Папа Іван Павло II.У липні 2001 р. з Івано-Франківська до Гошева була перенесена і виставлена на місце почитання інша копія, яка найбільше зберегла первісний вигляд чудотворної ікони і датувалася реставраторами початком ХХ ст.


Днями паломники, працівники музею “Людина. Земля. Всесвіт” побували у Гошівському монастирі на Ясній Горі. Серед паломників – сокальський митець, директор Сокальського музею – Анатолій Покотюк із своєю авторською іконою “Гошівська Божа Мати”. В цю ікону вкладені святі реліквії з місць Ісуса Христа, святих місць світу, камінь святої гори Афон – обителі Богородиці. Ця авторська ікона була прикладена до чудотворного Образу Гошівської Божої Матері, її посвятив і благословив о.Іван та ігумен монастиря ієромонах Дам’ян, ЧСВВ, була посвячена святою водою з джерела Богородиці. Ця ікона у свій час була посвячена о.Олегом (церква св.Ольги і Володимира, м.Львів). Монахи, що посвячували ікону, з захопленням роздивлялися нерукотворні зображення ликів Святих, що з’явилися на цій авторській іконі на дереві під час творення її та чудувалися тонкістю виконання і теплотою дерева.Настоятель монастиря побажав мати подібну авторську ікону у каплиці монастиря, де проводяться  Св.Літургії і молитви до Гошівської Богородиці. Анатолій Покотюк обіцяв в найближчому виконати це, бо Образ Гошівської Божої Матері є Великою Святинею України і світу, а Ясна Гора – місце паломництва багатьох людей світу.  Як повідомив нам настоятель монастиря, що і понині тут творить чуда Богородиця Гошівська, зцілююючи як і колись недужих і хворих.


Біля джрела Богородиці, де споконвіку витікає цілюща і благодатна вода, місцева віруюча жителька, яка щоденно приходить сюди, захоплено торкалася і цілувала авторську ікону “Гошівська Божа Мати”, зі сльозами зверталася до Матері Божої, щоб навернулись люди до Бога, щоб порятувати наш світ для дітей та онуків. Ця авторська ікона, що посвячена на Ясній Горі, займе почесне місце в майбутньому Пантеоні Богородиці у м.Сокалі.
старший науковий працівник музею “Людина. Земля. Всесвіт”, м.Сокаль
^

Наталія Покотюк
Старший науковий працівник музею "Людина, Замля,

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
10:48, 19 травня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567