** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::02.08.2011

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    2 серпень 2011 року

Пошук в новинах   

освіта

Галузь освіти  Сокальського району за І півріччя 2011 року профінансована в сумі 49,5 млн. грн., що складає 94,8% до плану (52,2 млн. грн.). У 2011 році в районі функціонує 52  навчальних заклади, які забезпечують надання дошкільної освіти, з них 14 НВК “ЗШ-дитячий садок” та 38 - дошкільні навчальні заклади.  Охоплено дошкільною освітою 2325 дітей. У 2011 році реорганізовано  Глухівську та Лещатівську ЗШ І ст. в «ЗНЗ – НВК». У 2010-2011 навчальному році в районі функціонувало 76 навчальних закладів, з них: І-ІІІ ст. – 28 шкіл; І-ІІ ст. – 22 школи;  І ст. – 20 шкіл; 6 позашкільних навчальних заклади.

Всього функціонує 53 навчальних комп’ютерних комплекси,  у 2011 році  закуплено – 25 (за кошти державного бюджету – 1, за кошти місцевих бюджетів – 24 (ПК). Відсоток підключення до Інтернету – село – 72%, місто – 100%, всього по району -  86%. У відділі освіти райдержадміністрації розроблено заходи щодо реалізації районної програми  „Шкільний автобус”. З цією метою вироблено організаційну і економічну модель забезпечення підвозу учнів шкільними автобусами за визначеними 25 маршрутами до  ЗНЗ району. Станом на 01.07.2011р. перевезення здійснюють 21 автобус „Школярик”. Для виконання районної програми „Шкільний автобус” необхідно придбати ще 4 автобуси „Школярик”.

Протягом 2010 – 2011 р.р. значно покращилась матеріально-технічна база шкіл: реалізовуються програми «Шкільні дахи» (встановлено шатрові дахи в Сокальському НВК «СШ І-ІІІ ст. №3 –колегіум», Княжівській ЗШ І-ІІІ ст. (спортзал), МАН,  Угринівській, Матівській, Горбківській ЗШ І-ІІ ст., Бояницькій ЗШ І ст., Телязькій ДДУ, розпочато роботу в Сокальському НВК «ЗШ І—ІІІ ст. №2-ліцей»); переобладнано туалети згідно сучасних вимог в 12-ти школах району, завершуються роботи по переобладнанню в 4-х школах; «Шкільні кабінети» -  придбано устаткування для кабінетів математики та фізики 5-ти опорних шкіл; відкрито 1 новий спортивних майданчики для учнів Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №4 – ліцей» та Сокальського НВК «СШ І-ІІІ ст. №3 –колегіум».

Тривають роботи з реконструкції спортивного майданчика у Сокальському НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №2- ліцей». Станом на 01.07.2011р. в районі оздоровлено 24% школярів ЗНЗ. Спільно із Сокальською районною СЕС вирішується питання про зарахування 30-ти пришкільних таборів до загального показника місць оздоровлення дітей шкільного віку. Таким чином показник охоплення дітей шкільного віку в районі оздоровленням сягатиме 50%.

^

РДА
Сокальська РДА

суспільство

Італійський експерт із соціального підприємництва завітав на Львівщину

         Сокальська Агенція Регіонального Розвитку, її директор Ганна Костюк, запросили міжнародного експерта  Європейського дослідного інституту кооперативних і соціальних підприємців EURICSE  Луку Бетареллі на Львівщину.
         Агенція  здійснює  реалізацію проекту «Підтримка соціального підприємництва у Львівській області», в рамках якого розробляється  Концепція Стратегії розвитку соціального підприємництва у Львівській області.  Для отримання даних, необхідних для її розробки, проводилось  опитування представників влади, бізнесу, громадського сектору та мас-медіа з питань соціального підприємництва. У лютому цього року було відкрито Центри розвитку соціального підприємництва у Львові та Сокалі, які займаються підтримкою розвитком та популяризацією соціального підприємництва у районах Львівщини. 
         Інститут EURICSE, який представляє Лука Бетареллі, є одним з перших інститутів, що займається  розвитком соціального підприємництва на європейському рівні, і має активну державну підтримку, адже у великій мірі фінансується Європейським Союзом. Відтак в Україну експерт завітав з ціллю стимулювання створення європейської мережі  центрів та  організацій, які будуть залучені до поширення соціального підприємництва в різних країнах з різними перспективами.
Візит експерта тривав з 21 по 26 липня. Протягом цього часу Лука Бетареллі зустрівся із представниками влади у Львові, Сокалі, Бродах, відвідав громадські організації та діючі соціальні підприємства Львівщини. 
        Міжнародного експерта приймали Сокальська Агенція Регіонального Розвитку, Сокальська районна Асоціація інвалідів, Львівська молодіжна костел асоціація (м.Львів), спільнота взаємодопомоги "Оселя" (м. Львів) СП "Соціальне таксі" (м. Львів)  СП "Вулик" (м. Сокаль), ГО "Джерело" (м. Львів),  СП "Дитяча Надія" (м. Броди),  Регіональний центр соціальної адаптації (м. Броди) та ін. 
        Так Сокальська Агенція  запровадила безвідсоткове кредитування для розвитку сільського бізнесу, СП «Надія» спільно із людьми-інвалідами  налагодило вирощення екологічно-чистої продукції, Сокальська районна Асоціація інвалідів спільно із неповносправними займається пошиттям сувенірної продукції, продажем виробів з бісеру та ін. "Оселя" стала одним з перших соціальних підприємств на Львівщині, яке надавало притулок особам,які випала з соціальних ніш, а згодом розробило програму їх повернення в суспільство. Такий приклад наслідувала і "Народна допомога", яка реалізувала проект "Соціальне таксі", що працевлаштовує та перевозить неповносправних, відкрила Жіночий центр, який займається інтеграцією жінок у кризових ситуаціях, та проект "Соціальна пекарня", створений для підтримки некомерційних проектів "Народної допомоги". Налагоджена мережа дозволила не «виживати», а повноцінно функціонувати цим соціальним підприємствам, зберігаючи комерційну складову та сповідуючи соціальну місію.
        Лука Бетареллі відзначив, що такі організації є добрими прикладами соціальних підприємств, що мають великий потенціал для людського, соціального та економічного розвитку, адже не лише заповнюють неприбуткові ніші, а й повертають в суспільство тих, хто самотужки не має можливості туди повернутись.
«Візит міжнародного  експерта був важливим для представників  організацій Львівщини, адже вони  не лише ознайомились із італійським досвідом соціального підприємництва, а й мали можливість показати, що на Львівщині уже існують приклади соціальних підприємств, що мають хорошу перспективу розвитку», -  повідомила Ганна Костюк, директор директор Сокальської Агенції Регіонального Розвитку, депутат ЛОР.
        Таким чином, соціальні підприємці Львівщини отримали можливість  долучитися до мережі не лише національного, а й міжнародного рівня.

PR менеджер проекту,

Софія Парасюк

 

^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
18:40, 30 травня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464