** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::03.01.2006

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    3 січень 2006 року

Пошук в новинах   

культура

ПІД ПОКРОВОМ БЕЛЗЬКОЇ БОЖОЇ МАТЕРІ


ПОСВЯТИЛИ КАПЛИЦЮ

З нетерпінням чекали свята Миколая белзяни. У третій день святкування ювілею міста сотні з них, а також мешканці навколишніх сіл, гості прийшли у церкву св. Миколая на святкову архієрейську Службу Божу. Разом з отцями цього храму її провели священики з навколишніх округ. Парафіяни з трепетом цілували копію ікони Белзької Матері Божої. Перед нею схилили голови і голова облдержадміністрації Петро Олійник, голова та заступники райдержадміністрації Олег Солодяк, Олексій Кінах, Марія Христинич.

Після Служби Божої ікону урочистою процесією, до якої приєдналися парафіяни греко-католицької церкви, понесли у збудовану каплицю, де митрополит Андрій Горак урочисто посвятив її. Били дзвони, величаво співав церковний хор, люди молились, в багатьох на очах блищали сльози — святиня нарешті повернулась на своє законне місце.

Ще довго не розходились люди: молились, обмінювались враженнями. У всіх радісні, одухотворені обличчя. І думки такі ж.

Їх висловили:

Марія ГНАТЮК:


— Колись давно тут, у церкві, був склад. А нині часи змінилися, церква оновилася, постала у всій своїй красі, привезли образ нашої Богоматері. Від цього на душі світло і радісно, після урочистої Служби Божої у людей сльози на очах. Ми наче також відродилися.

Ольга КОЦУР:


—Такого урочистого дня Белз вже давно не пам’ятає. Згадуємо колишнє, порівнюємо з теперішнім — як все змінилося. Нині ікона Белзької Матері Божої зайняла своє колишнє місце і Богоматір візьме нас під свою опіку. Думаю, що й Україна з часом розквітне і ми заживемо по-людськи.

Ольга ДИЧУК:


— Для нас наступила Божа благодать: з нами відтепер і назавжди Матінка Божа. Ювілей святкуємо чудово. Вчора я працювала, а сьогодні разом з іншими прийшла до церкви. Люди на піднесенні, все дуже зворушливо. А стільки гостей місто вже давно не пам’ятає.

Ольга СЕНЮК:


— Святкуванням дуже задоволені. А яка радість, що ікона Матері Божої тепер назавжди з нами.

Радісні почуття з белзянами розділив і голова облдержадміністрації Петро Олійник. Він підкреслив, що, оглянувши Белз, задоволений зробленим, особливо підведеним до міста газом. Ці роботи виконувало ТзОВ «Ремспецбуд» (Михайло Копко). Вони будуть продовжені і незабаром голубий вогник спалахне у кожній оселі. Також продовжуватимуться роботи по каналізації, благоустрою міста, відновленню історичних пам’яток. До речі, в той же день за розпорядженням Петра Олійника додатково надійшло 900 тисяч гривень.

ПО ВСЬОМУ СВІТУ СТАНЕ НОВИНА

Белз — одне з небагатьох міст, яке відзначило свій тисячний ювілей. І розповість про це поштовий конверт із зображенням церкви святого Миколая з оригінальною маркою карти-схеми середмістя Белза 1811 року з печаткою та гербом м. Белз. Спецпогашення цього художнього конверта після обіду відбулось в місцевому Народному домі, який після ремонту набрав нових барв, став світлішим і наче побільшав.

Виступаючи перед присутніми, заступник голови райдержадміністрації Марія Христинич, зокрема підкреслила, що цей художній конверт, який вийшов більш як мільйонним тиражем, розійдеться по усьому світі. Хтось отримає його в Польщі, хтось в Канаді чи в далекій Австралії і зацікавиться: що це за такий древній Белз. Відкриє карту світу і побачить Україну.

З цією подією присутніх також привітали начальник районного вузла поштового зв’язку Степан Гарвона, Белзький міський голова Іван Калиш.

Спецпогашення провели Олексій Кінах, Марія Христинич, Іван Калиш. Як оголосив С. Гарвона, відтепер поштовий конверт вводиться в обіг для пересилання поштової кореспонденції в усі відділи поштового зв’язку України. Перший примірник конверта він урочисто вручив Белзькому міському голові Івану Калишу.

А далі відбувся великий святковий концерт. Виступили кращі колективи художньої самодіяльності Сокальщини: сімейні ансамблі Брезовських з Угнова та Сироїжків з Хлівчан, ансамбль «Росинка» з Великих Мостів, хор села Завишні, дитячий хор Белзької музичної школи та інші. Особливо вразили присутніх «Аве Марія» у виконанні Любові Плахтини і дитячого хору, а також вірш та пісні про Белз, написані подружжям Софією та Дмитром Климчуками, Володимиром Сірком, Євгеном Заставним, Ольгою Пенюк, Галиною Пелих, Ярославом Галандюком, отцем Партикою та його сином Ярославом.

Великій групі белзян за підготовку і організацію ювілею керівники району та міста вручили почесні грамоти райдержадміністрації, міської ради. Підприємець Ганна Паньків роздала солодкі подарунки дванадцятьом дітям — переможцям конкурсу малюнків, присвяченому 1000-літтю Белза.

До пізнього вечора лунали музика, пісні, в яких славилось княже місто Белз, його талановиті люди, наша рідна Україна.

А назавтра оновлене місто вступило в своє друге тисячоліття.


^

Валентина БЛУДОВА.
"Голос з-над Бугу" /27 грудня 2005р.

^

Газета
"Голос з-над Бугу"

суспільство

Новий рік Сокальщина зустріла відносно спокійно. Надзвичайних ситуацій не виникало, значних порушень правопорядку також не зафіксовано. В Сокалі найбільше від святкування дісталося комунальникам.

Лише 1 січня машиною з під ялинки вивезено понад 3 тонни битого скла і сміття. На роботах були зайнята чимала кількість двірників. Про це нас повідомили в КП “Сокальжитлокомунсервіс”.

Окрім того, в місті проводився вивіз контейнерів зі сміттям. За словами представників підприємства, їх турбує відношення населення до власності міста, зокрема, до дорожніх знаків – їх в пориві свята відпочиваючі гнули, або ж виривали з корінням.

служба інформації ТРК “Сокаль”

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
06:38, 12 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464