** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::03.09.2006

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    3 вересень 2006 року

Пошук в новинах   

анонс :: центр

ЯКЩО ВИ ДОСТРОКОВО СТАЛИ ПЕНСІОНЕРОМ...

Сокальський районний центр зайнятості, враховуючи чисельні звернення жителів і керівників деяких підприємств Сокальського району, роз'яснює механізм реалізації права громадян з надання можливості дострокового виходу на пенсію осіб передпенсійного віку, а також видачі клопотання про достроковий вихід на пенсію та відшкодування Пенсійному Фонду виплати пенсії особам, які достроково вийшли на пенсію.

Відповідно до пункту 1 статті 26 Закону України "Про зайнятість населення" працівникам, трудовий договір з якими було розірвано з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією, перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, і військовослужбовцям, звільненим з військової служби у зв'язку із тороченням чисельності або штату без права на пенсію, за умови їх реєстрації у службі ', зайнятості протягом семи календарних днів після звільнення, як таких, що шукають роботу, гарантується право на достроковий вихід на пенсію за півтора року до встановленого законом строку осіб передпенсійного віку, які мають страховий стаж для чоловіків — 25 років, для жінок 20 років, і для осіб, які мають право на пенсію на пільгових умовах, і відповідно стаж роботи, який дає право на цей вид пенсії.

Так, працівники передпенсійного віку, трудовий договір з якими було розірвано за пунктом 1 статті 40 КЗпПУ, мають право на достроковий вихід на пенсію за півтора року до встановленого законодавством строку та встановленого законодавством про пенсійне забезпечення необхідний загальний трудовий стаж (у тому числі на пільгових умовах), за умови їх реєстрації у державній службі зайнятості як таких, що шукають роботу протягом семи днів після звільнення і тільки у разі відсутності підходящої роботи видається за їх бажанням клопотання про достроковий вихід на пенсію для подання в місцеві органи соціального захисту населення.

Клопотання про достроковий вихід на пенсію може бути видане громадянину за його бажанням і у разі відсутності підходящої роботи та в період його перебування на обліку як безробітного.

Таким чином клопотання про достроковий вихід на пенсію може бути видано центром зайнятості лише за наявності кількох умов. Однією з таких умов є відсутність підходящої роботи для особи, яка звернулася за сприянням у працевлаштуванні до державної служби зайнятості.

У той же час мають місце випадки, коли громадяни зазначеної категорії, отримавши некомпетентну і некваліфіковану консультацію від керівників підприємств та працівників кадрових служб, звертаються за клопотанням про достроковий вихід на пенсію до центру зайнятості в перші ж дні відвідування і реєстрації особи, як шукаючої роботу.

Статтею 2 Закону України "Про зайнятість населення" визначено, що не можуть бути визнані безробітними громадяни, які відмовились від двох пропозицій підходящої роботи з моменту реєстрації у службі зайнятості як осіб, які шукають роботу.

Таким чином вивільнені особи, які у пошуковий період відмовляються від двох пропозицій підходящої роботи втрачають право на отримання статусу безробітного, відповідно втрачають право на отримання клопотання про достроковий вихід на пенсію.

Відповідно до статті 26 Закону України "Про зайнятість населення" витрати пов'язані із достроковим виходом на пенсію, здійснюються за кошти Пенсійного Фонду України з наступним відшкодуванням цих витрат із Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

В той же час наголошуємо і просимо керівників підприємств взяти до уваги, що відповідно до пункту 7 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" достроково призначена пенсія за віком відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" у період до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону України працюючим пенсіонерам не виплачується.

Сокальський районний центр зайнятості контролює інформацію роботодавців про прийнятих на роботу працівників з метою встановлення випадків працевлаштування осіб, яким за клопотанням центру зайнятості достроково призначена пенсія за віком. У разі встановлення фактів працевлаштування таких осіб у період до досягнення пенсійного віку центр зайнятості одразу повідомляє про це місцевий орган Пенсійного Фонду для припинення виплати пенсії, який у свою чергу стягує безпідставно виплачені кошти згідно з чинним законодавством.

У разі виплати Пенсійним Фондом таким особам достроково призначеної пенсії, державна служба зайнятості не має правових підстав для відшкодування таких витрат, оскільки виплата пенсії таким особам повинна була бути припинена з дня працевлаштування особи на роботу.

Віктор ЛАЩУК,
директор Сокальського районного центру зайнятості.
"Голос з-над Бугу" 01.09.06

^

Газета
"Голос з-над Бугу"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
14:52, 6 червня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464