** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::03.09.2015

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    3 вересень 2015 року

Пошук в новинах   

суспільство

«Проза. Читання «за ґратами»
«Проза. Читання «за ґратами»

«Проза. Читання «за ґратами»

11 вересня в рамках 22.Форуму видавців у Львові у стінах Сокальської виправної колонії №47 відбудуться літературні читання «Проза. Читання «за ґратами». Для засуджених уривки зі своїх книг зачитають Андрій Любка, Богдан Коломійчук, Василь Махно, Маргарита Сурженко, Наталка Сняданко, Олексій Чупа, Тарас Прохасько.

Місце позбавлення волі - це місце, де засуджені мають усвідомити свою провину, причину свого злочину та загалом переосмислити життєві цінності. Прозові читання відомих українських письменників у авторському виконанні сприятимуть не лише розширенню світогляду засуджених, але допоможуть повірити, що змінити життя на краще можливо.

^

Газета
"Голос з-над Бугу"

суспільство

18-річний юнак з Сокальського району викрав мотоцикл

Працівниками Червоноградського МВ ГУМВС України у Львівській області спільно із начальником Соснівського МВ міліції  встановлено особу зловмисника, який  вкрав мотоцикл у соснівчанина.

В ніч з 22 на 23 серпня 2015 року юнак незаконно заволодів мотоциклом «Чезет 350», який  належить  37-річному  мешканцю м. Соснівка, чим завдав йому збитків на суму 12 тисяч грн.  Транспортний засіб  був припаркований в дворі будинку потерпілого.

Зловмисником виявився 18-річний, раніше судимий житель Сокальського р-ну, який в подальшому не одразу, але ж все-таки зізнався правоохоронцям, що скоїв даний злочин. Як повідомив останній він мав намір переобладнати мотоцикл та залишити собі для подальшого користування.

За даним фактом порушено кримінальне провадження  за ознаками  ст.289 ч.2  КК України (Незаконне заволодіння транспортним засобом) . Речовий доказ мотоцикл вилучено та повернуто власнику. Триває досудове розслідування.

^

Радіо "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

Про виконання завдань в зоні АТО

Важливість військової служби сьогодні неможливо заперечувати. Від воїнів залежить чи не найголовніше, що у нас є - цілісність та незалежність держави. Ефективність роботи військовослужбовців залежить, в першу чергу, від керівників, які забезпечують порядок і дисципліну у підрозділах, віддають накази по організації військової справи. Про сьогоднішню ситуацію у військовій частині, яка знаходиться у Великих Мостах,ведемо мову з керівником Кінологічного навчального  центру Державної прикордонної служби України Валерієм МОШОРОЮ.

- Розкажіть, будь ласка, в якому складі повернулись бійці цієї військової частини?

- До Кінологічного навчального центру з виконання завдання на східній ділянці кордону повернулися майже у повному складі три бойові комендатури. На щастя, загиблих у нас немає, проте один військовослужбовець, за сумісництвом старший прапорщик, Василь Карпів, отримав поранення в голову і зараз знаходиться на лікуванні у шпиталі Львова. Увесь персонал, який воював на східному кордоні успішно справився зі завданням, яке стояло перед нашими підрозділами.

- Коли відбулось повернення у військову частину зі сходу?

- На місце постійної дислокації підрозділи прибули 8 серпня. І тоді за участю представників облдержадміністрації, обласної ради, влади Сокальського і Жовківського районів, міста Великі Мости, жителів Сокальщини та Жовківщини, Львова учасники військових операцій були заохочені на стадіоні військової частини у Великих Мостах. Їм вручили нагороди. Для персоналу було підготовлено більше як триста нагород різного рівня.

- Чи завжди заздалегідь повідомляють термін часу перебування бійців в зоні бойових дій?

- Рішенням колегії було прийнято, що військовослужбовці мають розраховувати на проходження служби в зоні бойових дій протягом року. А час перебування там залежить від розпоряджень адміністрації Державної прикордонної служби, а також від виконання поставлених завдань.

- Три роки назад Ви підтримали ідею створення церковної каплиці на території військової частини...

- Так, адже каплиця є своєрідним талісманом збереження життя, символом духовності наших військових. На сьогодні маємо наставника каплиці  отця Романа Возняка, який щоденно через молитви опікується воїнами. Кожен наш підрозділ відправляли на східну ділянку кордону за його благословенням, а також благословенням о. Володимира та о. Дмитра. Завдяки цьому військовослужбовці благополучно повертаються назад. Адже Боже слово  це один з основних аспектів, так як воно допомагає підтримувати бойовий дух і берегти життя кожного військового.

Щодо облаштування нашого духовного місця: у нас ще дуже багато планів: побудувати дзвіницю та подбати про створення комфортних умов для парафіян.

- Які зміни відбулись у військовій частині від часу першого призову і до сьогодні?

- У Кінологічному навчальному центрі є така річ, як стабільність, тобто змін на гірше чи на краще немає. Усі плани по мобілізації, які стояли перед нами ми виконували на сто відсотків. Стосовно шостого етапу мобілізації, за підрахунками регіонального управління, наш план виконано на 145%. Проблем за час проходження операції у цьому плані не виникало, проте є низка питань, які буває нелегко врегулювати через відсутність повноважень приймати певні рішення.

- Що маєте на увазі?

- Проблем військовослужбовців ніхто так не знає, як вони самі. Тому важливо, щоб на різних рівнях влади був представник військової справи, який безпосередньо знає потреби воїнів і зможе відстоювати їхні права. Ми плануємо цьогоріч на вибори, зокрема і місцевої влади, висунути кандидатом військовослужбовця, який розумітиме всю важливість захисту інтересів військових сьогодні і матиме змогу впливати на ухвалення важливих рішень. 

Записала Оксана ГРУБА. 

^

"Голос з-над Бугу"

Газета
"Голос з-над Бугу"

суспільство

Хоробрівська сільська рада отримала нову сміттєзбиральну машину

Новий сучасний сміттєзбиральний автомобіль отримала Хоробрівська сільська рада завдяки участі в програмі транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна», в рамках якої реалізовувався проект, який називався «Покращення стану довкілля і якості життя мешканців прикордонних одиниць самоврядування Долгобичув і Хоробрів шляхом вдосконалення систем накопичення, зберігання і сортування відходів.»  Кінцевою метою даного проекту і стало придбання автомобіля сміттєвоза для Хоробрівської сільської ради.

Як відомо в Сокальському районі є велика проблема із вивезення твердих побутових відходів. По – перше на наших теренах є лише 2 сміттєзвалища, одне з яких належить місту обласного підпорядкування Червонограду. Тому селам району, навіть і немає де толком вивозити сміття. Водночас у сільських населених пунктах майже не проводиться організований вивіз твердих побутових відходів, тож їх мешканці скидають сміття куди кому заманеться, створюючи стихійні сміттєзвалищ. Тому, як зазначив Володимир Сава, їх мета збирати сміття не лише в своїй сільській раді, а з навколишніх сіл і це трохи сприятиме вирішенню проблеми.

До речі в самому Хороброві вже кілька років проходить збір твердих побутових відходів, але відтепер новий транспорт дозволить залучати до цієї роботи і інші населення пункти і це сприятиму збереженню ладу та порядку в регіоні і навіть може привабити потенційних інвесторів.

Проект «Покращення стану довкілля і якості життя мешканців прикордонних територій» реалізовувався з польського боку гміною Долгобичув. Однією із важливих умов такого співробітництва було спів фінансування. Зокрема український партнер – Хоробрівська сільська рада внесла 10% від вартості сміттєзбиральної машини.

В рамках цієї ж програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь-Україна» Хоробрівська сільська рада реалізовувала ще один проект, який вже на завершення. Його кінцевою метою стане нова відремонтована дорога в селі Угринів.


^

Радіо "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
08:15, 22 червня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567